درویش:

متاسفم كسی بر صدر پردیسان نشسته كه حفظ یوز را مبحث جزیی می داند

متاسفم كسی بر صدر پردیسان نشسته كه حفظ یوز را مبحث جزیی می داند

لوازم حیوان خانگی: محمد درویش با بیان اینكه محیط بانان سپر دفاعی طبیعت هستند، اظهار داشت: متأسفم كه در صدر پردیسان كسی نشسته است كه می گوید حفظ یوزپلنگ ایرانی یك مبحث جزیی است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر محمد درویش فعال محیط زیست و مدیركل مستعفی مشاركت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم اعطای چهارمین دوره جایزه یحیی به محیط بانان برگزیده اظهار داشت: به جهت اینكه ببینیم چه اندازه حفظ محیط زیست برای یك جامعه مهم است بیش از حرف های مردم و مسئولان باید توجه كنیم كه چه اندازه حاضرند برای محیط زیست هزینه كنند.
درویش اضافه كرد: اینكه چنین ضیافتی به كمك مردم برگزار شده و یك زوج هنرمند بخشی از دسترنج هنری خویش را به بهترین و سلحشورترین محیط بانان كشور هدیه می كنند خبر خوشی است چون در جامعه ای زندگی می كنیم كه توجه محیط زیست در آن نسبت به سال های پیش قابل مقایسه نیست.
وی ادامه داد: اگر مردم ما همچنان از جنبش بیداری محیط زیستی حمایت كنند می توانیم امیدوار باشیم حال طبیعت ایران را خوب كنیم.
درویش تاكید كرد: این كه برخی گونه های گیاهی و جانوری كه سالها هیچ گزارشی از مشاهده آن ها نداشتیم دوباره مشاهده می شوند نشان دهنده آن است كه طبیعت آن قدر مهربان هست كه اگر ما از مصالح شخصی و كوتاه مدتمان بگذریم می توانیم امیدوار باشیم تا ژینایی را به این سرزمین برگردانیم.
این فعال محیط زیست خاطرنشان كرد: محیطبانان ارزشمندترین نیروهای سازمان متولی محیط زیست هستند. محیط بانان سپر دفاعی طبیعت ایران هستند. كسانی كه با كمترین امكانات و بیشترین عشق تلاش می كنند كه توان تاب آوری این سرزمین حفظ شود.
وی تاكید كرد: مهم ترین خصوصیت محیط بانان این نیست كه با سلاح خود و منطق چكمه و سرنیزه از منابع طبیعی پاسداری كنند بلكه هنر آن است كه با رفتار و نه فقط گفتار جوامع بومی و كودكان را به طبیعت علاقه مند كنند. یكی از معیارهای محیط بانان برگزیده در این جایزه هم همین بوده است.
این فعال محیط زیست ادامه داد: یوزپلنگ كه نماد این طبیعت است حال و روز خوشی ندارد. یوزپلنگ های ما ساعت ها و ساعت ها حركت می كنند اما همنوع خویش را نمی بینند. اكنون برای دهمین سال است كه درنای امید چند هزار كیلومتر راه می رود و به ایران می آید و ما هر سال نگرانیم كه شاید سال آخرش باشد. سیل خیزی افزایش پیدا كرده و عمق تالاب انزلی از ۱۴ متر به نیم متر كاهش یافته است. ما امروز با ۸۰۰ هزار هكتار جنگل مخروبه رو به رو هستیم.
درویش خاطرنشان كرد: متأسفم كه امروز در صدر پردیسان كسی نشسته است كه می گوید حفظ یوزپلنگ ایرانی یك مبحث جزیی است. اینجاست كه باید حواسمان جمع باشد چون این محیط زیست ماست و نه چند نفر معدود كه در پردیسان حضور دارند و باید با قوانین موجود عمل كرد مدیران پردیسان را پایش كنیم و از دولتی كه خویش را محیط زیستی معرفی كرده بخواهیم وظایف خویش را به درستی انجام دهد.
وی در انتها اظهار داشت: تداوم جایزه یحیی نشان داده است كه ما كوتاه نخواهیم آمد و از محیط زیست خودمان تا آخرین توان دفاع می كنیم.

1396/09/25
13:53:05
5.0 / 5
5012
تگهای خبر: محیط زیستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است