مدیركل محیط زیست گلستان:

طرح گردشگری آشوراده بدون صدمه زیست محیطی اجرا می گردد

طرح گردشگری آشوراده بدون صدمه زیست محیطی اجرا می گردد

لوازم حیوان خانگی: گرگان- مدیركل حفاظت محیط زیست استان گلستان اظهار داشت: طرح گردشگری آشوراده بدون صدمه های زیست محیطی در حال گذراندن مراحل پایانی بررسی است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، امیر عبدوس عصر دوشنبه در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه، با بیان این كه طرح گردشگری آشوراده بدون صدمه زیست محیطی اجرا می شود، اظهار نمود: چنانچه این طرح به مرحله اجرائی شدن برسد، منفعت های اقتصادی زیادی را با حفظ محیط زیست برای استان به همراه خواهد داشت.
عبدوس اضافه كرد: بر مبنای این طرح سرمایه گذار متعهد شده است با استفاده از سازه های سبك و قابل حمل بدون صدمه زدگی به محیط زیست طرح گردشگری این جزیره را به اجرا درآورد.
وی ادامه داد: این طرح در زمینی به مساحت 22 هكتار جانمایی در مجاورت روستای آشوراده و با كمترین حساسیت اكولوژیكی به اجرا در خواهد آمد، اما باید منتظر دومین جلسه تصمیم گیری نهایی اجرای این طرح باشیم.
وی ادامه داد: این طرح تحت مدیریت اداره كل محیط زیست استان خواهد بود و به سرمایه گذاران واگذار نخواهد شد.
وی افزود: بعد از اتمام قرارداد، تمام ملزومات این طرح در اختیار این اداره كل خواهد بود و تصیم قراردادهای بعدی برعهده محیط زیست استان است.
مدیر كل محیط زیست استان، در ادامه واگذاری پارك ملی گلستان را شایعه دانست و اظهار داشت: با گذشت چند روز از برگزاری آئین نكوداشت پارك ملی و اعلام واگذار نشدن این پارك همچنان بازار شایعات در فضای مجازی داغ است.
وی اضافه كرد: مساله دیگر تشكیل شورای راهبردی برای این ذخیرگاه طبیعی است كه بسیاری به اشتباه آن را شورای تصمیم گیر و متشكل از شكارچیان می دانند و این در شرایطی است كه این شورا فقط نقش مشورتی برای حفاظت بیشتر از پارك را دارد.
وی اظهار داشت: تشكیل این شوراها یك مدل موفقیت و پذیرفته شده جهانی است كه یونسكو هم بر آن اصرار زیادی دارد.
استاندار رئیس شورای راهبری پارك ملی است
وی اضافه كرد: هیچ شكارچی عضو این شورا نیست و استاندار گلستان رئیس شورای راهبری پارك ملی گلستان شده كه این مسئله واگذاری پارك ملی گلستان را منتفی می كند.
عبدوس ادامه داد: از جانب دیگر انتخاب ریاست پارك ملی با انتخاب تهران و تائید بنده بوده است و این انتخاب به دلیل سابقه كار و برنامه های موفق وی در رابطه با حفاظت و نگهداری از پارك های محل خدمتش بوده است.
وی اضافه كرد: امكان جدائی پارك ملی از گلستان وجود ندارد و تشكیل این شورا كمك زیادی به حل پرونده های قضائی و مشكلات موجود بین دو استان گلستان و سمنان در حوزه قضائی خواهد نمود.
امكان رهاسازی وركان در پارك ملی گلستان وجود ندارد
عبدوس در رابطه با رهاسازی دومین پلنگ هیركانی به نام وركان اظهار داشت: بعد از اتفاق تلخی كه برای هیركان در محدوده پارك ملی رخ داد، رهاسازی وركان در پارك ملی گلستان غیرممكن است.
وی اضافه كرد: تا كنون سه مكان پیشنهادی برای وركان در خارج از استان همچون شیراز، قزوین و روسیه در نظر گرفته شده است، كه احتمال انتقال وركان به روسیه و رهاسازی آن بعد از آماده سازی این توله پلنگ، قوی تر است.

1396/09/28
15:36:27
5.0 / 5
4862
تگهای خبر: شكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است