بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه

لوازم حیوان خانگی: تعطیلی مدارس از نیمه آذر تا نیمه دی، وجود 200 گود پرخطر در تهران، ماجرای خروج 160 قلم دارو از پوشش بیمه، نبود آمار از تعداد دانش آموزان بازداشتی در اعتراضات اخیر همچون مهمترین اخبار اجتماعی ایسناست كه امروز انتشار یافته است.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سرویس اجتماعی ایسنا امروز چهارشنبه 13 دی ماه بیش از 40 خبر را منتشر نموده است كه خلاصه ای از مهمترین این اخبار به همراه تیتر در زیر می آید:
تعطیلی مدارس از 15 آذر تا 15 دی برای مقابله با آلودگی هوا در صورت تصویب دولت
مهمترین خبر سرویس محیط زیست امروز مربوط به اظهار نظر عیسی كلانتری رییس سازمان محیط زیست در مورد سهم منابع آلودگی هوا است كه امروز در حاشیه جلسه هیات دولت با تاكید بر اینكه آلودگی هوای كلان شهرها در فصل سرد و زمان وارونگی هوا مربوط به خودروهای سنگین و اتوبوس های فرسوده است، اظهار نمود: اعمال طرح زوج و فرد در ایام اخیر ارتباطی به مبحث آلودگی هوا ندارد و جهت كاهش ترافیك شهری بوده است.
وی در مورد تعطیلی مدارس در فصل پاییز اظهار داشت: اگر بتوانیم با اعمال طرحی طی 15 روز پایانی آذر و دی ماه جلوی تردد كامیون های فرسوده در تهران و كلانشهرها را بگیریم و در كنار این اقدام هم دولت تصمیمات فوری درباره اتوبوس های فرسوده شهری بگیرد، بطور قطع در سال های آینده با شرایط بهتری در فصول سرد مواجه خواهیم بود.
ضرورت پایش و آزمایش آتشفشان دماوند/ زلزله، آتشفشان را فعال نمی كند
همچنین سرویس محیط زیست امروز خبری در مورد تاثیر زلزله بر كوه دماوند منتشر نموده است كه طی این خبر فریبرز مسعودی-عضو هیات علمی دانشكده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی- با اشاره به اینكه منطقه البرز از نظر زمین شناسی یك منطقه فعال است و می تواند سبب زمین لرزه و آتشفشان شود، اظهار داشت: از نظر علمی نمی توان اظهار نمود كه زلزله های اخیر تهران، آتشفشان دماوند را فعال می كند.
وی اضافه كرد: با اشاره به اینكه زلزله، گسل و آتشفشان بخش هایی از یك سیستم زمین شناسی هستند، اظهار نمود: این طور نیست كه فكر نماییم بعد از یك یا دو زلزله حدود ۵ ریشتری در تهران، آتشفشان دماوند فعال می گردد.
وجود 200 گود پرخطر و رهاشده در پایتخت
امروز سرویس شهری به گودهای تهران پرداخته است. افشین حبیب زاده رییس كمیته عمران شورای شهر تهران در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت گودهای رها شده پایخت اظهار داشت: بررسی ها نشان داده كه حدود 200 گود رها شده در شهر تهران وجود دارد كه اساسا به علت نداشتن متولی و همینطور آخر عمر سازه نگهبان (نیلینگ) به مرحله پرخطر رسیده اند.
او بر ضرورت قانونی كردن نحوه استقامت بخشی گودها در پایتخت تصریح كرد.
بحران در شبكه های زیرساختی شهر در صورت زلزله
همچنین محمد سالاری رییس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در گفت وگو با ایسنا درتشریح عملكرد مدیریت بحران شهر تهران در هنگام وقوع حوادثی چون زلزله اظهار داشت: در مورد زلزله اخیر تهران با عنایت به این كه تنها منجر به لرزیدن نسبی شهر شد امكان ارزیابی مدیریت بحران وجود ندارد. بدون شك زمانی می گردد عملكرد مدیریت بحران شهرتهران را مورد ارزیابی قرار داد كه زلزله منجر به وارد شدن خسارت در سطح شهر شده باشد كه نیروهای امدادی وارد عملیات مدیریت بحران شوند تا در آن هنگام ارزیابی عملكرد ها امكان پذیر باشد.
وی تصریح كرد: بدون شك آنچه مسلم است وضعیت شهر تهران در مدیریت بحران و همینطور مدیریت بحران در سطح كشور بسیار بحرانی است.
ماجرای خروج ۱۶۰ قلم دارو از پوشش بیمه / تدوین پروتكل ویژه داروهای گران قیمت
سرویس سلامت ایسنا امروز به ماجرای خروج 160 قلم دارو از پوشش بیمه پرداخته شده است و در این باره آناهیتا كشاورزی معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران در گفت وگو با ایسنا، اظهار داشت: باید توجه كرد كه ورود و خروج هر خدمتی به بسته خدمت بیمه، در دبیرخانه شورای عالی بیمه مطرح می گردد و ضمن بررسی همه جوانب در شورا، نظرات دستگاه های عضو دریافت و سپس درباره آنها تصمیم گیری می گردد. بعنوان مثال درباره داروی پوكی استخوانی كه خبرساز هم شد، شورای عالی بیمه حدود دو سال پیش مشروط بر اینكه مطالعات هزینه -اثربخشی روی آن انجام شود و پاسخ مثبت دهد، به مدت یكسال آن را وارد پوشش بیمه ای كرد، اما پس از یكسال هنوز مطالعات انجام نشده بود و مجددا فرصتی شش ماهه داده شد تا مطالعات هزینه- اثربخشی آن انجام شود و نتایجش را اعلام كنند كه متاسفانه نتایج این مطالعات نشان داد این دارو هزینه -اثربخشی ندارد.
وی درباره هفت پروتكل دارویی كه مقرر است در جهت مصرف منطقی دارو از جانب وزارت بهداشت و بیمه سلامت ابلاغ شود، اظهار داشت: در جهت بهینه سازی مصرف داروهای بیمارستانی و مدیریت هزینه ها، پروتكل های تعدادی از داروها با همكاری وزارت بهداشت و انجمن های مربوطه تدوین شده تا روند استفاده از داروهای تعیین شده، نحوه تجویز و مصرف شان هم مشخص شود.
جزئیاتی از سوادآموزی اتباع خارجی در ایران/ پوشش 86 هزار زندانی بیسواد
علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در گفت وگو با ایسنا، ضمن اعلام اینكه از سال 90 تا كنون بیش از 78 هزار و 472 نفر از اتباع بیسواد از خدمات سوادآموزی منتفع شده اند، اظهار داشت: از سال 94 تابحال هم بیش از 5000 نفر از زنان و دختران عشایری و روستایی تحت پوشش برنامه های سوادآموزی قرار گرفته اند.
وی برنامه سوادآموزی زندان ها را هم شرح داد و اظهار داشت: این طرح با هدف آموزش سواد پایه و مهارت های اساسی زندگی به زندانیان بی سواد و كم سواد گروه سنی 10 تا 60 ساله عرضه می گردد. با مشاركت سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی كشور در سراسر كشور، طرح مذكور در دست اجراست و از سال 90 تا 96 بیش از 86 بی سواد تحت پوشش قرار گرفتند.
آماری از تعداد دانش آموزان بازداشتی در حوادث اخیر نداریم
سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در گفت وگو با ایسنا، درباره بازداشت تعدادی از نوجوانان و جوانان در جریان حوادث اخیر در سطح كشور، اظهار نمود: اینكه تعداد زیادی از دستگیرشدگان حوادث اخیر از افرادی بودند كه در سنین جوانی قرار داشتند حرف درستی است اما هنوز درباره اینكه چه تعداد از این افراد دانش آموز بودند آمار دقیقی وجود ندارد.
تعداد معتادان كاهش نیافته/ روش آمارگیری اشتباه است
سرویس خانواده ایسنا به مبحث آمارگیری معتادان پرداخته است. چندی قبل قائم مقام دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر با استناد به آمارگیری سال ۹۰ درمورد مصرف كنندگان مواد مخدر در ایران (۶. ۹ درصد) و مقایسه آن با آمار سال ۹۴ (۵. ۳۹ درصد) چنین استنباط كرد كه در این سال ها تعداد مصرف كنندگان كاهش یافته است حال آنكه رییس كارگروه كاهش تقاضای اعتیاد مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن رد این موضوع، نحوه آمارگیری در كشور در این خصوص را قابل اتكاء ندانست و اظهار داشت كه روش آمارگیری اشتباه و وضعیت جامعه و خانواده ها گویای همه چیز است.
رئیس ستاد مدیریت بحران كشور اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی 100 میلیون دلار اعتبار برای تقویت آتش نشانی های كشور پیش بینی كرده است كه امیدواریم خیلی از مشكلات مرتفع و خدمات رسانی بهتر انجام شود.
پیش بینی 100 میلیون دلار اعتبار برای تقویت آتش نشانی های كشور
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، اسماعیل نجار رئیس ستاد مدیریت بحران كشور در نشست ستاد مدیریت بحران جنوب سیستان و بلوچستان در چابهار بیان كرد: مجلس شورای اسلامی 100 میلیون دلار اعتبار برای تقویت آتش نشانی های كشور پیش بینی كرده است كه امیدواریم خیلی از مشكلات مرتفع و خدمات رسانی بهتر انجام شود.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه (13 دی ماه) به شرح زیر است:
ماجرای خروج ۱۶۰ قلم دارو از پوشش بیمه / تدوین پروتكل ویژه داروهای گران قیمت
تعداد معتادان كاهش نیافته/ روش آمارگیری اشتباه است
همسان سازی «حقوق» بازنشستگان با كارمندان در سال 97/ نرخ تفاوت حقوق ها
تعطیلی مدارس از 15 آذر تا 15 دی برای مقابله با آلودگی هوا در صورت تصویب دولت
آماری از تعداد دانش آموزان بازداشتی در حوادث اخیر نداریم1396/10/14
20:27:21
5.0 / 5
4328
تگهای خبر: آلودگی , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است