مدیركل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان محیط زیست تاكید كرد

آغاز سرشماری فك خزری منوط به تشكیل دبیرخانه كنوانسیون تهران

آغاز سرشماری فك خزری منوط به تشكیل دبیرخانه كنوانسیون تهران

لوازم حیوان خانگی: مدیركل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه آخرین سرشماری فك خزری به پنج سال پیش برمی گردد، سرشماری جدید را به تشكیل دبیرخانه كنوانسیون تهران منوط كرد.داود میرشكار در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: آخرین آمار مربوط به تعداد فك خزری مربوط به پنج سال قبل است كه حدود ۱۰۰ هزار نفر برآورد شده بود.

وی در مورد دلیل توقف طولانی در پایش جمعیت فك خزری اظهار داشت: پایش این گونه باید توسط همه كشورهای حاشیه خزر شامل ایران، جمهوری آذربایجان، روسیه، تركمنستان و قزاقستان صورت بگیرد ازاین رو به یك عزم منطقه ای نیاز دارد.

مدیركل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه اظهاركرد: آخرین سرشماری فك خزری، چند سال پیش به واسطه دبیرخانه خزر و با تامین هزینه كنوانسیون تهران انجام گرفت و نیاز است كه دوباره دبیرخانه این كنوانسیون در یكی از كشورهای حاشیه خزر تشكیل گردد تا پایش فك خزری صورت گیرد.

میرشكار ادامه داد: از آنجائیكه دبیرخانه كنوانسیون تهران در كشورهای حاشیه دریای خزر بر مبنای حروف الفبا تشكیل می شود؛ نخستین كشوری كه میزبانی این دبیرخانه را برعهده خواهد داشت، كشور آذربایجان است ازاین رو این كشور باید اقدام مناسب برای شكل گیری سریع دبیرخانه در منطقه را انجام دهد.

وی با اشاره به اینكه مطمئنا با شكل گیری دبیرخانه كنواسیون تهران، رویدادهای منطقه ای راحت تر و روان تر رقم می خورد، اظهار داشت: جلسات مختلف منطقه ای برای تشكیل دبیرخانه كنوانسیون در حال برگزاری است. به تازگی هم نشستی در ژنو برای همین مبحث برگزار گردید اما آذربایجان متاسفانه درتشكیل دبیرخانه تعلل می كند.

مدیركل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان محیط زیست با اشاره به آخرین اقدامات صورت گرفته داخلی برای حفاظت از فك خزری اظهار نمود: آخرین اقدام، اضافه شدن فك خزری به لیست سیاه CMS (گونه های مهاجر) است. ایران بعنوان نخستین كشور این اقدام را پیگیری كرد و امیدواریم كشورهای دیگر هم به این كنواسیون ملحق شوند تا بتوانیم حفاظت از این گونه را به شكل منطقه ای انجام دهیم.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پروین فرشچی - معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست - اخیرا از تفاهم سازمان محیط زیست و سازمان بنادر و دریانوردی به منظور قرار دادن تصویر فك خزری روی كشتی ها و شناورهای ایرانی خبر داده و اظهار داشته بود: با هماهنگی مدیر عامل كشتیرانی ایران قرار شده تصویر فك خزری بعنوان تنها پستاندار دریای خزر روی كشتی های ایرانی نقش ببند. به صورت قطع این مورد در حوزه منطقه ای بسیار مثبت ارزیابی می گردد و نشان دهنده اهمیت فك خزری برای دولت جمهوری اسلامی ایران و توجه به مقوله محیط زیست است.
1396/10/20
22:57:59
5.0 / 5
4930
تگهای خبر: حفاظت , شكار , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است