كفتار خالدار در پارك ملی گابن

كفتار خالدار در پارك ملی گابن

به گزارش لوازم حیوان خانگی ​یك كفتار خالدار برای نخستین بار بعد از ۲۰ سال توسط محیط بانان یكی از پارك های ملی كشور آفریقایی ˮگابُنˮ واقع در غرب آفریقای مركزی رویت شد. این جانور آخرین شكارچی بزرگی است كه در بین اغلب گونه های انقراض یافته در این منطقه دیده شده است.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، این جانور در پارك ملی "Bateke Plateau" در نزدیكی مرز گابن با كنگو دیده شده است. جنگل ها و چمنزارهای این منطقه زمانی میزبان حیوانات وحشی زیادی همچون پستانداران شكارچی و بزرگ جثه بوده اما بعد از ده ها سال شكار غیرمجاز، این زیست بوم تخریب شده است.
به گفته مقامات، شكار تصویر یك كفتار خالدار توسط دوربین ها این امید را كه بعد از سال ها تلاش فعالان محیط زیست، پستانداران بیشتری به این منطقه بازگردند، افزایش داده است.
دو سال قبل هم از یك شیر نر تنها توسط دوربین های تله ای عكس برداری شده بود.
پروفسور لی وایت، مدیر آژانس پارك های ملی گابن در یك نشست خبری اعلام نمود: بازگشت این گوشتخواران بزرگ دلیلی بر موثر بودن تلاش های جنگل بانان و همكاران ما بر حیات وحش Bateke است.
كفتار خالدار به گونه ای در سال های اخیر فراموش شده بود كه جنگل بانان محلی با دیدن عكس، ابتدا گونه ی آن را نشناختند اما قدیمی های روستاهای شمال پارك بلافاصله آن را تشخیص دادند.
به گفته كارشناسان این مشاهدات از سال ۲۰۰۱ كه دوربین های تله ای نصب شدند، بسیار دور از ذهن به نظر می رسیدند.
به گزارش دیلی میل، هم چنین شیری كه در سال ۲۰۱۵ رویت شد از آن زمان در پارك ساكن شده است اما هنوز تنهاست و در طول این سه سال هم چنان در انتظار یك جفت باقی مانده است.


 

1396/11/07
16:09:35
5.0 / 5
5191
تگهای خبر: جانور , جنگل , شكار , حیات وحش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است