ورود سامانه بارشی جدید به كشور در سه روز آینده

ورود سامانه بارشی جدید به كشور در سه روز آینده

لوازم حیوان خانگی: مدیركل پیش بینی و اخطار سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدیدی در سه روز آینده به كشور خبرداد.


احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت جوی كشور در سه روز آینده اظهار داشت: آخرین نقشه ها و مدلهای هواشناسی مبین استقرار سامانه بارشی فعالی در شرق دریای مدیترانه است كه امواج آن طی سه روز آینده كشور را تحت تاثیر قرار می دهد. بر این اساس امروز در شمال غرب، غرب، دامنه های زاگرس، جنوب، بخش هایی از جنوب غرب، نواحی مركزی، جنوب شرق، شرق و دامنه های جنوبی البرز ابرناكی، بارش پراكنده و گاهی وزش باد پیش بینی می گردد كه در بعضی نقاط جنوب غرب، جنوب و دامنه های زاگرس گاهی با رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی همراه خواهد بود. این بارش ها در مناطق سردسیر شمال غرب و ارتفاعات زاگرس به صورت برف پیش بینی می گردد.
وی اضافه كرد: در بعضی ساعات امروز بر میزان بارش ها در كهگیلویه و بویراحمد، غرب چهارمحال، شمال غرب و جنوب شرق فارس، شرق خوزستان و نیمه غربی كرمان افزوده می گردد. همینطور در بعضی مناطق جنوب خوزستان و جنوب شرق كشور وزش باد و گردوخاك دور از انتظار نیست. روز جمعه گستره بارش ها به شمال شرق كشور هم كشیده می گردد و در جنوب و نواحی مركزی كشور به صورت موقت از مقدار بارش ها كاسته می گردد.
مدیركل پیش بینی و اخطار سازمان هواشناسی همینطور افزود: از بعدازظهر جمعه بارش ها در بخش هایی از غرب و جنوب غرب كشور در استان های ایلام، نیمه غربی كرمانشاه، نیمه غربی لرستان و شمال خوزستان تشدید می گردد. روز شنبه هم این بارش ها در جنوب غرب، جنوب، غرب، دامنه های زاگرس، دامنه های جنوبی البرز و بخش هایی از جنوب شرق، شرق، نواحی مركزی و شمال غرب كشور ادامه پیدا می كند. همینطور بارش ها در ایلام، كرمانشاه، نیمه شمالی و شرق خوزستان، كهگیلویه و بویراحمد، نیمه غربی چهارمحال و بختیاری، شمال بوشهر، نیمه غربی فارس، لرستان، جنوب كردستان، برخی نقاط همدان، شمال استان مركزی، قزوین، جنوب گیلان، شمال البرز و تهران شدت بیشتری خواهد داشت.
به گفته وظیفه روز شنبه سواحل خوزستان و بوشهر به علت وزش باد شدید مواج خواهد بود و برای نیمه شرقی كشور و دامنه های جنوبی البرز گاهی وزش باد شدید پیش بینی می گردد. در بعضی مناطق جنوب غرب و جنوب كشور هم رعدوبرق اتفاق می افتد و بارش در ارتفاعات البرز و زاگرس به صورت برف پیش بینی می گردد.
وی درباره پیش بینی وضعیت جوی یاسوج هم اظهار داشت: آسمان این شهر در روز جمعه ابری خواهد بود و و در اواخر وقت بارش باران درارتفاعات پیش بینی می گردد. این بارش در ارتفاعات به صورت برف است و گاهی با رگبار و رعدوبرق و وزش باد همراه می گردد. در روز شنبه هم برای یاسوج آسمانی ابری، همراه با بارش باران و در ارتفاعات بارش برف، در پاره ای از نقاط رگبار و رعدوبرق و گاهی وزش باد شدید پیش بینی می گردد.
مدیركل پیش بینی و هشدارسازمان هواشناسی درباره وضعیت آب و هوای استان تهران در دو روز آینده هم توضیح داد و اظهار داشت: برای تهران در روز جمعه آسمانی نیمه ابری و گاهی ابری همراه با بارش پراكنده و وزش باد پیش بینی می گردد. در روز شنبه هم استان تهران شاهد آسمانی ابری، در بعضی ساعات بارش باران و وزش باد و اوایل شب افزایش باد خواهد بود.
1396/12/04
11:53:24
5.0 / 5
4638
تگهای خبر: بارش , هوا , هواشناسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است