بارش باران در استان های غربی، گرد و خاك در خوزستان

بارش باران در استان های غربی، گرد و خاك در خوزستان

لوازم حیوان خانگی: مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از رعد و برق و بارش در استان های غربی كشور اطلاع داد.احد وظیفه در گفتگو با خبرنگار مهر با طرح این مورد اظهار داشت: بارش پراكنده برف و باران از شمال غرب و بارش باران از جنوب غرب شروع شده و تا آخر این روز اغلب مناطق نیمه غربی بارش باران و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف رخ می دهد.
وی افزود: بر مبنای آخرین تصاویر ماهواره و نقشه های هواشناسی با نزدیك شدن یك سامانه بارشی در اغلب مناطق نیمه غربی كشور تا ظهر امروز (جمعه) افزایش ابر پیش بینی می گردد.
مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اضافه كرد: بارش پراكنده برف و باران از شمال غرب و بارش باران از جنوب غرب شروع شده و تا آخر این روز اغلب مناطق نیمه غربی بارش باران و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف رخ می دهد.
وظیفه با اشاره به اینكه در این روز به جهت جریانات شمالی در استان های گیلان، مازندران و گلستان افزایش ابر و بارش باران، وزش باد، كاهش دما و در ارتفاعات البرز و مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می گردد. اظهار نمود: در روز جمعه با حركت این سامانه به سمت شرق، بارش نواحی مركزی كشور را در بر می گیرد.
وی اضافه كرد: از پس از ظهر شنبه بارش در نیمه غربی آخر یافته و علاوه بر نواحی مركزی به تدریج برای شمال شرق، شرق و تا حدودی جنوب كشور هم بارش و احتمال رعد و برق پیش بینی می گردد.
به گفته مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی، روز یكشنبه هم تمركز بارش ها در نیمه شرقی كشور بوده و گاهی با وزش باد شدید همراه است.
وی ادامه داد: در اوایل روز شنبه نواحی غربی دریای خزر مواج خواهد بود و تا آخر روز سراسر دریا مواج و طوفانی می گردد. همینطور برای غرب خلیج فارس از جمعه تا اواسط روز شنبه افزایش ابر، وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق پیش بینی می گردد. همینطور در ایام جمعه و شنبه احتمال وقوع گرد و خاك در استان خوزستان وجود دارد.
وزش باد و رگبار پراكنده در تهران
وظیفه در انتها وضعیت آب و هوای پایتخت را هم اعلام نمود و اظهار داشت: تهران در روز جمعه قسمتی ابری و گاهی با وزش باد در پس از ظهر و رگبار و افزایش باد همراه است. كمترین میزان دما در این روز ۱۰ درجه و بیشترین میزان ۲۳ درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.
وی اضافه كرد: همینطور آسمان تهران در روز شنبه ابری، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد و اوایل شب با كاهش ابر و گاهی وزش باد شدید همراه است.
وظیفه اظهار داشت: كمترین میزان دما ۱۱ و بیشترین میزان دما فردا ۱۶ درجه است. در روز یكشنبه هم آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری و گاهی با وزش باد همراه خواهد بود. كمترین میزان دما پنج درجه و بیشترین میزان آن ۱۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.


1396/12/27
12:47:41
5.0 / 5
4785
تگهای خبر: بارش , هوا , هواشناسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است