پیشنهاداتی برای تولید زباله كمتر و یك سفر محیط زیستی

پیشنهاداتی برای تولید زباله كمتر و یك سفر محیط زیستی

لوازم حیوان خانگی: مدیر كل مشاركت های مردمی سازمان محیط زیست به مسافران نوروزی سفارش كرد كه زباله های تولید شده خویش را جمع كنید چون جا گذاشتن آنها در طبیعت آثار مخرب زیست محیطی بسیاری به دنبال دارد.ژیلا آقایی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه در ایام نوروز افراد زیادی وارد طبیعت می شوند، اظهار داشت: بطور قطع استفاده از طبیعت و تفرج در آن حق همه مردم است اما حواسمان باشد كه حق صدمه به طبیعت نداریم.

وی در این راستا از از شهروندان خواهش كرد كه در هنگام حضور در طبیعت یا در مسیر سفر حتما با خود كیسه زباله همراه داشته باشند و زباله های تولیدی خویش را جمع كنند و به بحث مدیریت پسماند در سفر و تفرج ها اهمیت بدهند.

مدیر كل مشاركت های مردمی سازمان محیط زیست اظهار داشت: حتی اگر شهروندان بتوانند زباله هایی را كه از قبل در طبیعت باقی مانده جمع كنند؛ خیلی خوب است چون این كار كمك به طبیعت خودمان و حفظ آن برای نسل های آینده است.

آقایی ادامه داد: بهتر است؛ در پارك ها و آثار طبیعی از آن دسته مواد غذایی استفاده نماییم كه زباله كمتری تولید كنند. همینطور از بسته بندی پلاستیكی كمتر استفاده نماییم یا حداقل یك كیسه را برای چند چیز مختلف استفاده نماییم تا زباله كمتری تولید شود.

وی با اشاره به اینكه از ریختن زباله در جاده ها خودداری نماییم، اظهار داشت: حتما داخل ماشین یك سطل كوچك یا كیسه زباله برای جمع آوری پسماند خود داشته باشیم. همینطور اگر از چادر یا زیرانداز در طبیعت استفاده می كنیم؛ بهتر است؛ در سكوهای تولید شده اتراق نماییم و از نشستن روی رستنی ها كه سبب له شدن آنها می شود؛ جلوگیری نماییم.

مدیر كل مشاركت های مردمی سازمان محیط زیست اظهار داشت: شاید از نظر ما خیلی از رستنی ها علف هرز باشد اما خیلی از آنها گونه های اندمیك و بومی منطقه هستند، ازاین رو از له كردن و گذاشتن اجسام داغ روی آنها خودداری نماییم.

وی اضافه كرد: چادرها را به شاخه های درختان بخصوص درختان جوان و كم سن نبندیم و در صورت روشن كردن آتش از از خاموش شدن آن به هنگام ترك محل اطمینان حاصل نماییم چون ممكن است خاكستر زیر آتش با وزش باد سبب وقوع آتش سوزی های عظیم در جنگل ها و مراتع كشور شود.

آقایی در انتها اظهار داشت: از شكستن شاخه ها و بوته های زنده خودداری نماییم. همینطور از هر نوع صید و شكار و آزار و اذیت پرندگان و حتی حشرات جلوگیری نماییم. بطور قطع رعایت این نكات سبب حفظ محیط زیست و داشتن یك سفر آگاهانه و مسئولانه می گردد.
1397/01/10
16:46:16
5.0 / 5
4602
تگهای خبر: درختان , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است