یك سال حبس برای قاچاقچی چینی شاخ حیوانات

یك سال حبس برای قاچاقچی چینی شاخ حیوانات

لوازم حیوان خانگی: دادگاهی در هلند یك مرد چینی را به جرم قاچاق پنج شاخ كرگدن و چهار كالای دیگر تهیه شده از شاخ حیوانات به ارزش ۵۰۰ هزار یورو كه قصد داشت آنها را با چمدان خود جابه جا كند به یك سال حبس محكوم نمود.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، این مرد چینی كه در ماه دسامبر توسط ماموران گمرك فرودگاه "اسخیپول" آمستردام دستگیر شد قصد داشت با استفاده از آمستردام از آفریقای جنوبی به شانگهای چین سفر كند.

طبق كنوانسیون سایتیس (CITES) (معاهده چندجانبه حفاظت از جانوران و گیاهان در معرض خطر) فروش حیوانات و گیاهان حفاظت شده ممنوع می باشد.

آفریقای جنوبی در حال مبارزه با شكار كرگدن هایی است كه به دلیل تقاضای بی انتها آسیا برای شاخ آنها در معرض خطر شدید انقراض قرار دارند. طبق اعلام وزارت امور زیست محیطی این كشور در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۰۲۸ راس كرگدن كشتار شده اند.

همچنین تنها در هشت سال قبل حدود یك چهارم از جمعیت كرگدن های جهان در آفریقای جنوبی كه زیستگاه ۸۰ درصد از كرگدن های باقی مانده در جهان است، كشته شده اند.

به گزارش گاردین، اغلب تقاضاها برای خرید شاخ این حیوانات از چین و ویتنام است كه در این كشورها از شاخ كرگدن در طب سنتی بعنوان داروی و وسیله ای نمادین استفاده می گردد.
1397/01/18
14:51:15
5.0 / 5
4913
تگهای خبر: حفاظت , حیوانات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است