درخواست سازمان محیط زیست از فدراسیون فوتبال

نظر مكتوب آدیداس برای ثبت تصویر یوز را اعلام كنید

نظر مكتوب آدیداس برای ثبت تصویر یوز را اعلام كنید

لوازم حیوان خانگی: سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست از فدراسیون فوتبال می خواهد تا طی مذاكرات مكتوب با شركت آدیداس، ثبت تصویر یوز بر پیراهن تیم ملی را مجددا مطالبه كرده و در نهایت پاسخ مكتوب آدیداس در این باره را به منظور رفع ابهامات كنونی در اختیار رسانه ها قرار دهد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، حمید ظهرابی، سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در مورد حذف تصویر یوز از پیراهن تیم ملی فوتبال ایران با یادآوری این مورد كه ایران از سال ۱۳۷۵ و با تصویب مجلس شورای اسلامی به كنوانسیون بین المللی حفاظت از تنوع زیستی ملحق شده است، اظهار داشت: درج تصویر یوزپلنگ آسیایی بر روی پیراهن تیم ملی نه تنها واجد ارزش های زیادی در جلب توجه و نظر عموم مردم ایران و جهان به ضرورت حفاظت از این گونه پرارزش بود، بلكه بازتاب بسیار زیبا و خردمندانه ای از توجه مردم اصیل و با فرهنگ یك تمدن بزرگ به ضرورت حفظ محیط زیست و تنوع زیستی در جهان بود. انتظار داشتیم فدراسیون فوتبال با دقت و حساسیت بیشتری به این مورد می پرداخت.

حذف تصویر یوز از پیراهن تیم ملی فوتبال محصول نبود برنامه ریزی مناسب است

سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح كرد: با عنایت به موافقت فیفا با درج تصویر یوزپلنگ بر پیراهن تیم ملی فوتبال ایران، تعلل در این موضوع، محصول نبود برنامه ریزی مناسب برای انتخاب لباس تیم ملی فوتبال بوده است.

وی با بیان این كه یوزپلنگ آسیایی از مهم ترین نمادهای تنوع زیستی ایران است، اظهار نمود: با عنایت به این كه یوز همچون گونه های در معرض تهدید جهانی است، حذف تصویر یوز از پیراهن تیم ملی و از دست دادن این فرصت مغتنم برای عرضه چهره دوست دار و حافظ طبیعت، محیط زیست و تنوع زیستی مردم ایران، منجر به نگرانی دوست داران محیط زیست كشور شده است.

ظهرابی اضافه كرد: بدون شك با عنایت به این كه تیم ملی فوتبال كشور به تیم یوزپلنگان شهره شده بود، تصویر یوز می توانست با ساخت چهره ای منحصر به فرد از تیم ملی فوتبال ایران به جلب نگاه جهانی، تماشاگران و همینطور كادرهای فنی ناظر بازی ها به این تیم شود.

این مقام مسئول با اشاره به این كه اولین بار، تیم ملی ایران در بازی دوستانه با ازبكستان با لباس فاقد نقش یوز ظاهر شده است، اظهار داشت: از زمان تصویب پیشنهاد یكی از فعالان محیط زیست در خصوص درج تصویر یوز بر پیراهن تیم ملی، همواره لباس بازیكنان ایران منقوش به تصویر این گونه ارزشمند بود.

سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با یادآوری این مورد كه ثبت تصویر یوز بر پیراهن تیم ملی با پیگیری مسئولان وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال، پروژه حفاظت از یوز آسیایی و سازمان حفاظت محیط زیست در دولت یازدهم مورد موافقت فیفا (فدراسیون جهانی فوتبال) قرار گرفت، تصریح كرد: این اقدام با بازتاب خوبی در سطح ملی و بین المللی همراه شد و ازاین رو اظهارات نماینده فدراسیون فوتبال در برنامه نود در خصوص مخالفت شركت آدیداس با ثبت تصویر یوز بر پیراهن تیم ملی، توجییه مناسبی به نظر نمی رسد.

آدیداس به علت عدم خروج عرق از پیراهن اعضا مخالف ثبت طرح یوز است

وی ادامه داد: بنابر ادعای فدراسیون فوتبال ایران، شركت آدیداس با بیان این كه ثبت تصویر یوز بر پیراهن تیم ملی به صورت برچسب (چاپی) مانع كاركرد صحیح پیراهن و خروج عرق از پیراهن های اعضای تیم ملی فوتبال و در نتیجه تولید مشكل برای آنها می گردد. طرح این ادعا بدان معنا است كه اگر از چند ماه پیش، تمهیدات لازم برای درج تصویر یوز بر پیراهن تیم ملی فوتبال ایران پیش بینی و به شركت آدیداس اعلام شده بود، درج تصویر در قالب خود پیراهن ممكن بود و دیگر نیازی به چاپ برچسبی این طرح نبود.

سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اضافه كرد: البته به علت آن كه مخالفت آدیداس به صورت كتبی به مسئولان فدراسیون فوتبال ایران اعلام نشده و بنابر نقل قول نماینده فدراسیون این مخالفت ها طی مذاكرات شفاهی در جلسات بیان شده است، مبحث مجدد از جانب سازمان حفاظت محیط زیست پیگیری می گردد.

به گفته ظهرابی، سازمان حفاظت محیط زیست از فدراسیون فوتبال میخواهد تا طی مذاكرات مكتوب با شركت آدیداس، ثبت تصویر یوز بر پیراهن تیم ملی را مجددا مطالبه كنند و در نهایت پاسخ مكتوب آدیداس در این باره را به منظور رفع ابهامات كنونی در اختیار رسانه ها قرار دهد.
1397/01/30
15:49:24
5.0 / 5
5204
تگهای خبر: حفاظت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است