معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست:

احیای تالاب ها برای كنترل گرد و غبار در اولویت است

احیای تالاب ها برای كنترل گرد و غبار در اولویت است

لوازم حیوان خانگی: معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به ضرورت ساماندهی وضعیت تالاب های كشور اظهار داشت: تامین حق آبه تالاب ها برای احیای آن ها در دستور كار ویژه دولت قرار گرفته است تا از تولید گرد و غبار محلی در مناطق مختلف كشور جلوگیری شود.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا حمید ظهرابی در حاشیه بازدید از تالاب بین المللی كانی برازان مهاباد اظهار داشت: امسال با تاكید رییس جمهوری در خصوص حفظ و احیای تالاب ها، حق آبه آن ها تامین می گردد. خیلی از تالاب های كشور در انتهای حوضه های آبخیز قرار دارد و برخی بهره برداران بالادستی به حق آبه تالاب ها تعدی می كنند.

وی ادامه داد: امسال یك كارگروه ملی به ریاست معاون اول رییس جمهوری و دبیری سازمان حفاظت محیط زیست كشور برای پیگیری برنامه های احیای تالاب ها تشكیل شده است. جلب مشاركت مردم برای جریان سازی های اجتماعی و توسعه فعالیت های بومی و محلی با هدف تامین حق آبه تالاب ها هم در دستور كار قرار دارد.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست همینطور در مورد نقش مهم تالاب ها در اكوتوریسم اظهار داشت: در سایه مدیریت جامع زیست محیطی از تالاب ها و سرمایه گذاری ادارات میراث فرهنگی می توان از ظرفیت های گردشگری تالاب ها بهره برد و باعث توسعه اقتصادی منطقه شد.

ظهرابی با اشاره به لزوم حفظ تنوع زیستی تالاب ها اظهاركرد: 9 برنامه مدیریتی برای حفظ تنوع گونه های پرندگان و جلوگیری از انقراض آن ها با مشاركت های مردمی آماده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست وی با اشاره به وضعیت مطلوب تالاب كانی برازان مهاباد در زمان حاضر، اظهار داشت: كمبود آب در انتهای تابستان و آلودگی منابع تغذیه كننده آب تالاب مهمترین تهدیدهای این تالاب به حساب می آید.
1397/02/22
19:11:58
5.0 / 5
4775
تگهای خبر: آب , تالاب , حفاظت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است