نشست تخصصی حفاظت از محیط زیست مناطق ساحلی برگزار گردید

نشست تخصصی حفاظت از محیط زیست مناطق ساحلی برگزار گردید

لوازم حیوان خانگی: دومین نشست تخصصی كارگروه های استانی طرح جامع مدیریت و حفاظت از محیط زیست در مناطق ساحلی جنوب كشور با حضور معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار گردید.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از اداره كل حفاظت محیط زیست هرمزگان، با عنایت به شروع به كار طرح جامع مدیریت و حفاظت از محیط زیست در مناطق ساحلی جنوب كشور به صورت پایلوت استان هرمزگان با كمك آژانس همكاری های بین المللی ژاپن (جایكا)، دومین نشست تخصصی كارگروه های استانی طرح مذكور با حضور پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست و مدیران ستادی و استانی در محل سالن اجتماعات اداره كل حفاظت محیط زیست هرمزگان برگزار گردید.
پروین فرشچی معاون دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با مهم دانستن این پروژه، خواهان ارائه اطلاعات پایه مورد نیاز توسط ارگان های مختلف و همكاری تمامی دستگاه ها جهت به نتیجه رسیدن قطعی آن شدند.
وی اظهار نمود: به محض موفقیت این طرح در استان هرمزگان، طرح های مشابه در دیگر استان ها اجرایی خواهد شد.
فرشچی بیان كرد: اطلاعات و داده ها باید كاملا وقیق و درست باشد، با جمع آوری اطلاعات تمامی دستگاه ها خلاهای موجود شناسایی شده و اطلاعات تكمیلی تولید خواهد شد. تجربه و تحلیل این داده ها بخش دیگر مهم این پروژه است تا نقشه راه توسعه در استان هرمزگان است.
وی از اقدامات و پیگیری های این اداره كل حفاظت محیط زیست هرمزگان در اجرای طرح مذكور قدردانی نمود.
درادامه این نشست رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان از جایكا و هارادا مدیر این گروه تشكر كرد و اضافه كرد: امیدواریم اجرای طرح جامع مدیریت و حفاظت از محیط زیست در مناطق ساحلی جنوب كشور (پایلوت استان هرمزگان) در توسعه منطقه موثر باشد. همواره یك سوال موجه وجود دارد كه چگونه از منابع استفاده نماییم تا برای نسل های آینده هم بتواند محرك توسعه اقتصادی و اجتماعی باشد. تردد ۵۰ هزار كشتی، خیل عظیم منابع گازی و نفتی خلیج فارس از دیگر تهدیدهایی است كه سبب صدمه پذیری خلیج فارس و دریای عمان شده است.
وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی هم درون گرا و هم برون نگر است، برای شناسایی ظرفیت ها و توسعه خردمندانه و عالمانه باید اطلاعات پایه را داشته باشیم و مشتاق هستیم تا زودتر نتایج این طرح منتشر شود و راهگشای توسعه استان باشد. اگر برنامه زمان بندی تسریع شود ما می توانیم زودتر به نتایج این طرح دست پیدا نماییم.
هارادا مدیر گروه جایكا در این پروژه هم اظهار داشت: از شهریور ماه سال قبل این پروژه شروع شده است. پیمایش های میدانی اكولوژیكی و نمونه برداری آب شروع گردیده است. ازاین رو بزودی اطلاعات پایه مناطق ساحلی استان هرمزگان را خواهیم داشت. ۵ كارگروه تخصصی تعیین شده كه شامل اعضایی از دستگاه های مختلف می گردد. ازاین رو با هم فكری و تلفیق این نظرات می توانیم به نتایج بهتری برسیم.
در آخر ۵ كارگروه تخصصی مذكور تشكیل جلسه داده و اعضا درمورد وظایف، چگونگی روش كار و نحوه اعلام نظر، دیدگاه های خویش را بیان نمودند.
همینطور در ادامه معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست، رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان و مدیركل حفاظت محیط زیست هرمزگان، معاونین این اداره كل و رئیس اداره حراست محیط زیست هرمزگان از مركز تحقیقات زیست محیطی شهید هرمزی بازدید نمودند.
طی سفر یك روزه معاون دریایی سازمان حفاظت محیط زیست به شهرستان بندرعباس در نشستی كه با حضور استاندار، مدیركل حفاظت محیط زیست هرمزگان، مدیركل زیست بوم های دریایی و مدیركل دفتر سواحل وتالاب های سازمان محیط زیست، معاون نظارت وپایش و معاون فنی این اداره كل برگزار شد؛ مباحث مختلف محیط زیست دریایی استان هرمزگان مورد تبادل نظرو گفتگو قرار گرفت.

1397/02/29
15:34:18
5.0 / 5
4719
تگهای خبر: حفاظت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است