اتحادیه اروپا به تمامی تعهدات خود به ایران پایبند است

اتحادیه اروپا به تمامی تعهدات خود به ایران پایبند است

لوازم حیوان خانگی: كمیسیونر تغییرات اقلیم و انرژی اتحادیه اروپا اظهار داشت: اتحادیه اروپا به تمامی تعهدات خود به جمهوری اسلامی ایران پایبند است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر میگوئل كانتیه كمیسیونر تغییرات اقلیم و انرژی اتحادیه اروپا در دیدار با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: در كنفرانس آتی اعضای متعاهد توافق نامه پاریس كه ماه دسامبر در لهستان برگزار می شود، قوانین و مقررات در رابطه با اجرای این توافق نامه تدوین و تصویب می گردد.
كانتیه ضمن تاكید بر اهمیت تأمین منابع مالی برای اجرایی شدن تعهدات كشورهای عضو توافق نامه، همینطور قوانین و مقررات در رابطه با اجرایی شدن توافق پاریس، خاطرنشان كرد: خروج آمریكا از توافق پاریس بعد از روی كار آمدن دولت جدید در ایالات متحده آمریكا و استنكاف این كشور از پرداخت سهم ۲ میلیارد دلاری برای اجرایی شدن تعهدات كشورهای عضو توافق نامه، منجر به ایجاد دشواری هایی در مسیر اجرای آن شده كه كشورهای اروپا در تلاش هستند تا این مشكلات را برطرف كنند.
كمیسیونر تغییرات اقلیم و انرژی اتحادیه اروپا ادامه داد: پیش از روی كار آمدن دولت جدید در ایالات متحده آمریكا، ۱۵ وزارتخانه این كشور در مبحث تغییرات اقلیم همكاری داشتند و نقش موثری در پیشبرد اهداف كنوانسیون ایفا می كردند كه با انحلال تمامی این ساختارها توسط دولت جدید آمریكا، انجام تعهدات توافق نامه بخصوص در زمینه مالی با چالشی جدی رو به رو شده است.
این مقام مسئول تصریح كرد: البته اتحادیه اروپا به تعهدات مالی و سهم خود در كاهش انتشار گازهای گلخانه ای، كاملا متعهد است و تلاش می كند با همكاری كشورهای چین و كانادا و البته دعوت از ج. ا.ایران برای اجلاس وزراء در مورد مسائل مهم و اصلی همچون نحوه تامین منابع مالی برای اجرای تعهدات كشورهای عضو توافق پاریس بعد از خروج آمریكا از آن، تصمیم و اقدامی موثر داشته باشد.
كانتیه اظهار داشت: اتحادیه اروپا به تمامی تعهدات خود به جمهوری اسلامی ایران پایبند است.
میگوئل كانتیه سابقه عضویت در پارلمان اروپا و وزارت كشاورزی و غذا، همینطور وزارت محیط زیست اسپانیا را هم در كارنامه خود دارد.

1397/02/31
16:01:08
5.0 / 5
4694
تگهای خبر: اقلیم , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است