شورای علمی مهندسان آب  تشكیل شد

شورای علمی مهندسان آب  تشكیل شد

لوازم حیوان خانگی: كارشناسان صنعت آب در جهت نجات بخشی  منابع آب و محیط زیست و بهبود وضعیت معیشتی و حل مشكلات اجتماعی وارد عمل شدند.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر نخستین نشست شورای علمی مهندسان آب تشكیل شد.
پس از رخداد چالش های گوناگون محیط زیستی و اعلام ورشكستگی آبی با پیشنهاد خیلی از كنشگران و اندیشمندان بخش های پیوسته با صنعت آب در خصوص وجود خلأ فرآیندی میان متولیان دولتی بر انجام مطالعات آماری كاربردی و تهیه استانداردهای لازم، انجمن صنفی مهندسان صنعت آب، بر آن شد كه شورای علمی مهندسان آب را تشكیل دهد.
اولین نشست این شورا با حضور كارشناسان برجسته پیوسته صنعت آب همچون رشته های منابع آب، اقتصاد، محیط زیست، سازه و.... در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۹۷ در فضایی علمی و فنی تشكیل شد. حاضران در این نشست دغدغه های خویش را نسبت به وضعیت چالش برانگیز بخش آب اعلام و بر لزوم تشكیل شورا و پیگیری های مستمر با هدف كمك به تصمیم گیران و مدیران منابع آب تاكید نمودند.
اعضای این نشست همینطور نسبت به اجرای برخی پروژه ها و طرح های بخش آب كه بدون پایه اطلاعات علمی و میدانی ناقض توسعه پایدار كشور بوده اند اعلام نگرانی كرده و خواهان بهره گیری عملی و كاربردی از توان و دانش متخصصان حوزه آب بعنوان تصمیم سازان این عرصه با هدف تهیه آمار، اطلاعات و گزارش های كاربردی و اسناد پایه توسعه بر مبنای شاخص های توسعه پایدار برای تصمیم سازی و ارائه به مراجع دارای اختیار و صلاحیت شدند.
پس از اعلام آمادگی اعضای این شورا برای صرف تمام توان جهت خروج از چالش های محیط زیستی و اجتماعی و اقتصادی مبتنی بر توسعه پایدار وظایف این شورا تعیین و مورد توافق اعضا قرار گرفت.
تعیین اهم مسائل و موضوعاتی كه لازم است مورد واكاوی تخصصی قرار گیرد و استخراج نتایج واكاوی و پیشنهاد آنها به مراكز تصمیم گیری دارای صلاحیت، بررسی فنی سیاست ها و برنامه های كلان و عرضه آن به دبیرخانه شورا برای تصویب و اقدامات بعدی، تعیین وظایف كارگروه های علمی و تحلیل قوانین، طرح های مطالعاتی، اجرایی و در حال بهره برداری به خصوص قوانین راهبردی كشور مانند قوانین بودجه كه موثر بر منابع آب و جامعه است و ارسال آن به مراجع ذیربط و آگاه سازی عمومی بعنوان وظایف این شورا تعیین شد.
اكنون می توان انتظار داشت با تشكیل شورایی برآمده از آگاهان بخش های گوناگون تخصصی صنعت آب، فصل نوینی در تعاملات تصمیم سازی و تصمیم گیری وگفتگو میان كارشناسان مستقل و بخش دولتی آغاز شود.

1397/03/01
19:58:13
5.0 / 5
5197
تگهای خبر: آب , محیط زیست , محیط زیستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است