رئیس اداره محیط زیست شاهرود:

۵ متخلف شكار در مجن شاهرود دستگیر شدند، كشف لاشه یك راس بز وحشی

۵ متخلف شكار در مجن شاهرود دستگیر شدند، كشف لاشه یك راس بز وحشی

لوازم حیوان خانگی: شاهرود- رئیس اداره محیط زیست شاهرود از دستگیری پنج متخلف شكار غیر مجاز در مجن اطلاع داد و اظهار داشت: این شكارچیان غیر بومی تحویل مراجع قضایی شدند.علی اكبر قربانلو در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینكه به دنبال گزارش همیاران طبیعت در مجن شاهرود در خصوص ورود گروهی شكارچی به این شهر بلافاصله ماموران محیط زیست شهرستان به محل مذكور اعزام شدند و به صورت نامحسوس آن ها را زیر نظر گرفتند، اظهار داشت: ساعت ۲۲ شب گذشته نیروهای ستادی و گروه سیار این اداره با دو دستگاه خودرو عازم منطقه ای كه شكارچیان قصد ورود به آن را داشتند شدند كه پس از چند دقیقه صدای چندین گلوله شنیده شد.
وی بابیان اینكه ماموران در مسیر بازگشت شكارچیان كمین كرده بودند، اضافه كرد: با رعایت حقوق شهروندی در بازرسی از خودروی آن ها یك قبضه سلاح گلوله زنی مجاز و پرژكتور و دوربین شكاری و فاصله یاب و چاقو و... به همراه لاشه یك راس بز ماده وحشی كه متاسفانه بزغاله هم داشته بوده كشف و توقیف شد.
رئیس اداره محیط زیست شاهرود بابیان اینكه این پنج متخلف دستگیر و به مراجع قضایی ارجاع داده شدند، اظهار داشت: هر چند ضرر و زیان وارد به محیط زیست به دنبال شكار غیر مجاز قابل جبران نیست اما این متخلفان غیر بومی باید جریمه شكار یك راس بز وحشی را به حساب محیط زیست واریز نمایند.
قربانلو در ادامه با تاكید بر اینكه از مردم تقاضا داریم شكارچیان غیر بومی را برای نابودی انفال الهی به شهر خود دعوت نكنند، خاطرنشان كرد: مردم هرگونه مورد مشكوكی در مورد شكار و صید را به محیط زیست گزارش كنند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.
وی اضافه كرد: با عنایت به اینكه جریمه كیفری شكار و صید چندین برابر شده است از شكارچیان هم صادقانه می خواهیم با كنار گذاشتن نابودی حیات وحش منطقه، جزئی از همیاران طبیعت شده و برای احیای محیط زیست گام بردارند.

1397/03/18
12:51:08
5.0 / 5
5672
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است