سرپرست دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست؛

اجرای طرح بی زباله امر به معروف در حوزه محیط زیست بود

اجرای طرح بی زباله امر به معروف در حوزه محیط زیست بود

لوازم حیوان خانگی: سرپرست دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: اجرای طرح بی زباله در كشور منجر به نهادینه شدن مشاركت و مسئولیت پذیری در جامعه و امر به معروف و نهی از منكر در حوزه محیط زیست شد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، ابوالقاسم موسوی در مراسم نكوداشت كتاب درسی «انسان ومحیط زیست» با اشاره به اینكه هدف گذاری دفتر آموزش سازمان، تولید بستر برای مشاركت همه متخصصان و علاقمندان برای تهیه و تألیف، كتاب های مشابه كتاب «انسان و محیط زیست» برای سایر مقاطع تحصیلی است، اضافه كرد: كتاب «انسان و محیط زیست» از چنان اهمیتی برای اهالی محیط زیست برخوردار می باشد كه برگزاری چند مراسم نكوداشت برای انتشار و تألیف آن كم است زیرا این مراسم ها منجر به تداوم این نگاه می گردد.
سرپرست دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست، اشاره ای هم به خط مشی دولت دوازدهم داشت و مدیریت منابع آب و اصلاح الگوهای مصرف، مقابله با فرسایش خاك، بهبود كیفیت هوا و مدیریت فاضلاب و پسماند را همچون اولویت های دولت برشمرد و اضافه كرد: بر همین مبنا چهار اولویت مقابله با گرد و غبار، بهبود كیفیت هوا، دریافت حق آبه و احیاء تالاب ها و مدیریت پسماند در اولویت كار سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته است كه خوشبختانه عناوین و سرفصل های آموزشی كتاب با الویت های مذكور مطابقت دارد.
وی با یادآوری این مورد كه یكی از معضلات مهم محیط زیست كشور، پسماند است، ادامه داد: یونپ با عنایت به شعار امسال روز جهانی محیط زیست مصادف با پنجم ژوئن، ۱۵ خردادماه كه «حذف آلودگی پلاستیك» بود، آماری در این حوزه عرضه داد كه همچون آن ها می توان به تولید سالانه ۵ هزار میلیارد كیسه پلاستیكی در دنیا، ورود ۱۳ میلیون تن پلاستیك به اقیانوس ها، تایید وجود پلاستیك در ۸۳ درصد منابع آبی جهان، استفاده تنها یكبار از ۵۰ درصد پلاستیك ها و جمع آوری تنها یك سوم پلاستیك های مصرفی توسط انسان های ساكن بر كره زمین اشاره نمود.
سرپرست دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست اظهار نمود: به علت وسعت معضل پسماند در كشور و البته اهمیت موضوعی آن، پیش از شعار یونپ و در دی ماه ۱۳۹۶ طی برنامه صد روزه ای كه توسط معاونت آموزش و پژوهش سازمان تدوین و مدیریت شد بر مبحث پسماند متمركز شدیم و با شعار «از خودمان شروع كنیم» طرح «بی زباله» در سراسر كشور و با مشاركت و همراهی مردم اجرا شد و اتفاق خیلی خوب مشاركت همگانی برای حفظ محیط زیست را رقم زد.
موسوی اضافه كرد: اجرای طرح بی زباله در كشور منجر به نهادینه شدن مشاركت و مسئولیت پذیری در جامعه و امر به معروف و نهی از منكر در حوزه محیط زیست شد.
وی اشاره ای هم به تمركز برنامه های آموزش رسمی محیط زیست در دنیا بر رده سنی كودكان داشت و اظهار داشت: یكی از مهم ترین مباحث آموزش محیط زیست، آموزش كودكان و دانش آموزان در سن شكل گیری شخصیت آن ها برای تربیت نسلی متفاوت و حافظ و دوست دار محیط زیست است.
سرپرست دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: بنابراین بسته های آموزشی در حوزه محیط زیست برای رده پیش دبستان آماده و در مرحله چاپ و انتشار قرار گرفته است كه بخشی از آن كتاب كار كودكان، بخشی در رابطه با مربیان و بخشی برای آموزش خانواده ها است.
موسوی همینطور از كوشش برای ساماندهی مباحث محیط زیستی موجود در كتب درسی مقاطع میانی دوره پیش دبستانی تا مقطع یازدهم اطلاع داد و ابراز امیدواری كرد: نتیجه تلاش های مشترك سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش به نفع محیط زیست كشور باشد.
وی تصریح كرد: بدون حضور و مشاركت مردم در حفظ و ارتقاء محیط زیست كشور و تحقق اصل ۵۰ قانون اساسی یعنی مسئولیت همگانی برای حفظ محیط زیست كشور موفق نخواهیم بود.

1397/04/04
13:43:36
5.0 / 5
4596
تگهای خبر: آب , حفاظت , كیفیت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است