تهرانی ها در بهار امسال چند روز هوای سالم و ناسالم تنفس كردند؟

تهرانی ها در بهار امسال چند روز هوای سالم و ناسالم تنفس كردند؟

لوازم حیوان خانگی: بهار امسال در حالی به آخر رسید كه در این فصل پایتخت نشینان ۸۳ روز هوای مطلوب تنفس كردند.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بهار امسال تهرانی ها ۹ روز هوای پاك، ۷۴ روز هوای سالم و ۱۰ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس تنفس كردند. این آمار حدودا مشابه آمار كیفیت هوا در بهار سال قبل است. طی بهار ۹۶ هم پایتخت نشینان ۱۰ روز هوای پاك، ۷۴ روز هوای سالم، و ۹ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس را گذراندند.

در سال ۹۵ هم كیفیت هوای تهران در نخستین فصل سال كماكان مشابه این دو سال بود. طی این بازه زمانی هوای پایتخت ۱۱ روز پاك، ۷۴ روز سالم و ۸ روز ناسالم برای گروه های حساس را گذراند.

بهار سال ۹۴ هم تهرانی ها ۷۲ روز هوای مطلوب تنفس كردند كه از این تعداد سهم روزهایی با هوای پاك ۱۰ روز و سهم روزهای سالم ۶۲ روز بود همینطور در بهار این سال پایتخت نشینان ۲۰ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و یك روز هوای ناسالم برای همه گروه ها تنفس كردند.

اولین فصل سال ۹۳ هم تهران كیفیت هوای مطلوبی نسبت به چند سال قبل داشت. در این بازه زمانی تهران ۷ روز هوای پاك، ۷۹ روز هوای سالم و ۷ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس داشت.

بهار سال ۹۲ هم تهران ۷۶ روز هوای مطلوب داشت كه از این تعداد ۳ روز هوا پاك و ۷۳ روز سالم بود. تهرانی ها طی این مدت هم ۱۷ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس را گذراندند.

طی بهار سال ۹۱ هم هوای تهران كیفیت هوای مطلوبی نداشت چون كه در این بازه هوا ۵۶ روز سالم، ۳۲ روز ناسالم برای گروه های حساس و ۵ روز ناسالم برای همه گروه ها بود.

بر اساس آمار شركت كنترل كیفیت هوای تهران، در نخستین فصل سال ۹۰ هم كیفیت هوای تهران شرایط مطلوبی نداشت. طی این مدت هوای پایتخت ۵۵ روز نامطلوب بود كه از این تعداد ۴۸ روز هوا ناسالم برای گروه های حساس، ۵ روز ناسالم برای همه گروه ها و ۲ روز بسیار ناسالم بود.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، حسین شهبازی -مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران- پیش از این درباره علت آلودگی هوا در فصول گرم سال به ایسنا توضیح داده بود: آلاینده ازن طی چند سال اخیر تبدیل به یكی از آلاینده های هوا در ماه های گرم سال شده است و پیش بینی می گردد كه در تابستان امسال علاوه بر آلودگی حاصل از گرد و غبار، آلاینده ازن در سطح شهر تهران افزایش یابد.
1397/04/06
15:41:19
5.0 / 5
4619
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است