تیرماه، فصل آموزش های حضوری و توانمندسازی پرسنل محیط زیست كشور

تیرماه، فصل آموزش های حضوری و توانمندسازی پرسنل محیط زیست كشور

لوازم حیوان خانگی: دفتر آموزش محیط زیست با هدف ارتقای دانش و مهارت های تخصصی كارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست تیرماه امسال ۱۱ دوره تخصصی برای توانمندسازی بدنه این سازمان برگزار می نماید.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، دفتر آموزش محیط زیست با همكاری ادارات كل حفاظت محیط زیست استانهای فارس، هرمزگان، قزوین، مركزی، مازندران و خراسان رضوی با هدف ارتقای دانش و مهارت های تخصصی كارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست در تیرماه سال جاری، ۱۱ عنوان دوره تخصصی برای توانمندسازی ۵۵۰ نفر از پرسنل بدنه اجرایی و كارشناسی سراسر كشور را دست برنامه ریزی و اجرا دارد.
سرپرست دفتر آموزش محیط زیست با بیان این خبر اظهار داشت: بر مبنای تقویم آموزشی سازمان و با محوریت نیازها و اولویت های خاص معاونت ها و دفاتر تخصصی، با همفكری مدیران و كارشناسان مربوطه تعداد ۱۱ عنوان دوره تخصصی در تیرماه سال جاری، برنامه ریزی و اجرا می شوند.
ابوالقاسم موسوی اضافه كرد: دفتر آموزش محیط زیست در جهت اجرای برنامه های مدون سالانه و با عنایت به درخواست های مكرر معاونت ها و دفاتر تخصصی برای برگزاری دوره های تخصصی حضوری، تصمیم به برگزاری این دوره ها با همكاری ادارات كل حفاظت محیط زیست استان ها گرفت.
وی اظهار داشت: در حوزه معاونت محیط زیست انسانی دوره های آموزشی با عنوان «آشنایی با ضوابط جدید استقرار صنایع و برنامه ریزی كابردی اراضی و استقرار فعالیت های صنعتی، تولیدی، خدماتی و زیربنایی» و «نحوه پایش آلاینده های خروجی دودكش (گازها و ذرات) مطابق با آخرین روش های استاندارد موجود» دوم تا چهارم و نهم تا یازدهم تیرماه در استان مركزی (شهر اراك) اجرا شد.
موسوی خاطرنشان كرد: برای توانمندی پرسنل روسای ادارات بازرسی استان ها، دوره آموزشی «بازرسی، حقوق شهروندی و تكریم ارباب رجوع در نظام اداری» و هم دوره «مباحث تكمیلی دستوالعمل اجرای مواد ۹۱ و ۹۲ قانون مدیریت خدمات كشوری» از ۸ الی ۱۰ تیرماه در شهر قزوین برگزار شده است.
وی اضافه كرد: برای كارشناسان و مسئولین حوزه آموزش و پژوهش ستادی و استانی سازمان هم دوره آموزشی «آشنایی با مبانی و اصول تغییر نگرش و رفتار كارشناسان با رویكرد مشاركتی» از ۶ الی ۷ تیرماه در شهر قزوین برگزار شد، همینطور دوره «نحوه تدوین گزارش های عملكرد آموزشی و آشنایی با روش های برنامه ریزی و مدیریت یادگیری مجازی» در استان مازندران، طی روزهای ۲۰ الی ۲۱ تیرماه صورت خواهد گرفت.
سرپرست دفتر آموزش محیط زیست اظهار داشت: برای كارشناسان حوزه معاونت دریایی دوره «آشنایی با اصول نمونه برداری و تحلیل نتایج» و دوره «پیامدهای محیط زیستی تاسیسات نمك زدایی بر دریا و نوار ساحلی» در دو دوره متوالی از ۲۳ الی ۲۸ تیرماه در شهر بندرعباس برگزار می شود.
موسوی ادامه داد: برای روسای ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان ها (فرماندهان یگان شهرستان ها) هم دوره «قوانین و مقررات محیط زیست با تاكید بر پیشگیری و اجرای مطلوب قوانین در حوزه یگان حفاظت» از ۱۲ تا ۱۵ تیرماه در شهر مقدس مشهد برگزار می گردد.
وی اضافه كرد: در حوزه محیط زیست طبیعی برای كاركنان و معاونین ادارات كل حفاظت محیط زیست استان ها، دوره «آشنایی با رویكردهای جدید مدیریت مناطق با تاكید بر مدیریت زیست بومی» از ۹ الی ۱۱ تیرماه در شهر شیراز برگزار می گردد.
موسوی اظهار داشت: دوره شناخت محیط زیست با نشر سرفصل محیط زیستی اعم از... برای مخاطبان خاص نظیر رابطین حراست های ستادی و استانی طی تیرماه برگزار می شود.
سرپرست دفتر آموزش محیط زیست با اشاره به برنامه ریزی برای آموزش و توان افزایی در پرسنل محیط زیست سراسر كشور اضافه كرد: در برنامه ریزی آموزش ضمن خدمت كاركنان سعی شده تا برای هر كارگاه آموزشی علاوه بر كارشناسان، مدیران و سرپرستان حوزه ستادی، حداقل یك نفر از هر استان در رابطه با مبحث دوره آموزشی شركت نماید.
موسوی در انتها اظهار داشت: در ادامه روند آموزش ضمن خدمت، برنامه ریزی لازم برای برای اجرای بیش از ۳۰ دوره آموزشی تخصصی با همكاری پژوهشكده محیط زیست و توسعه پایدار انجام شده كه در نظر است تمامی متصدیان مشاغل اختصاصی سازمان و بخشی از متصدیان مشاغل عمومی ستادی و استانی از این آموزش ها بهره مند شوند.

1397/04/11
22:44:27
5.0 / 5
4497
تگهای خبر: حفاظت , خدمات , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است