معاون سازمان محیط زیست:

چرای دام در زیستگاه ها بزرگترین تعارض در حفاظت از مناطق است

چرای دام در زیستگاه ها بزرگترین تعارض در حفاظت از مناطق است

لوازم حیوان خانگی: نشست سالانه معاونان محیط طبیعی ادارات كل محیط زیست استان ها با هدف تبیین سیاست ها و برنامه های سازمان در حوزه محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی درشیراز برگزار گردید.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، حمید ظهرابی با اشاره به اینكه حفاظت از مناطق چهار گانه محیط زیست از سیاست های اصلی این سازمان است، اظهار داشت: باید برای اجرایی شدن مدیریت زیست بومی مناطق قدم برداشت.
وی اضافه كرد: اگر بترسیم و همه قوانین را حاضر و آماده بخواهیم، مرتكب اشتباه بزرگی می شویم. نباید منتظر امكانات باشیم تا كار صورت گیرد، بلكه باید شجاعانه در سیر رفع چالش ها قدم برداریم وشیوه حفاظت از تنوع زیستی را در كشور تغییر دهیم.
ظهرابی ادامه داد: قبول داریم در حفاظت از تنوع زیستی شكست خورده ایم، زیرا منافع ما با منافع جامعه بومی و محلی در تضاد است وتا زمانی كه این تضاد و مناقشه رفع نشود، موفق نخواهیم بود.
وی خواهان اصلاح روش ها برای دستیابی به موفقیت شد و تصریح كرد: باید منافع حفاظت از محیط زیست و تنوع زیستی را به منافع مردم محلی و بومی پیوند دهیم وامروز امكان اجرای طرح های مدیریتی در مناطق فراهم است.
این مقام مسئول درباره وجود معادن در مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست اظهار داشت: قانون اصلاح معادن متاسفانه در زمانی اتفاق افتاده كه سازمان محیط زیست نقش خویش را بعنوان متولی محیط زیست ایفا نكرده و امروز با قانونی مواجهیم كه یك جانبه به سمت بهره برداری از منابع است. معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست به ماده 24 كمیته واگذاری معادن در مناطق حفاظت شده اشاره نمود و اضافه كرد: امروز خوشبختانه وزارت صنایع با ما همراه است و حساسیت گذشته را ندارد.
حمیدظهرابی با اشاره به اهمیت قرق های اختصاصی در مناطق تصریح كرد: باتوجه به ظرفیت بالای مناطق، قرق های اختصاصی باید با جدیت دنبال شود. او همینطور به طرح های تكثیر و پرورش حیات وحش در مناطق اشاره نمود و اظهار داشت: اگر ظرفیت طبیعی زیستگاه ها فراهم و قابلیت زیستگاه ها در مناطق تایید گردد می توان برای تكثیر و پرورش حیات وحش گام برداشت.
ظهرابی با بیان این مطلب كه گونه های در معرض تهدید شرایط مناسبی ندارند، چرای دام در زیستگاهها را بزرگترین تعارض در حفاظت از مناطق دانست. وی با اشاره به طرح های هادی روستایی اظهار داشت: نباید بی جهت مردم را تحت فشار قرار دهیم و آنها را با محیط زیست دشمن نماییم.
حمید ظهرابی استفاده از فن آوری های نوین را سیاست جدی معاونت محیط زیست طبیعی دانست و اضافه كرد: همه تلاش ما این است كه ابزارهای نوین را برای حفاظت مطلوب بكار بگیریم. او همینطور از معاونت های محیط زیست طبیعی سراسر كشور خواست كه در مورد سرشماری ها نهایت دقت را مبذول دارند.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست مبحث حیات وحش را مورد علاقه و اقبال رسانه ها در كشور دانست وگفت: از این اقبال رسانه ای باید فعالانه در سیر آموزش و تنویر افكار عمومی و عرضه برنامه ها استفاده نماییم و تمام رویداد ها و اتفاقات مناطق را به موقع به رسانه ها اطلاع رسانی كرده، پنهان كاری نداشته باشیم.
این مقام مسئول اطلاع رسانی به رسانه ها را اولویتی جدی دانست و بر لزوم اطلاع رسانی به موقع در زمینه های تلفات حیات وحش، تصمیمات اتخاذ شده در مناطق وآمار شكار و صیدتاكید كرد.

1397/04/15
13:49:37
5.0 / 5
4887
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است