ثبت تصویر گونه كمیاب سیاه گوش در طالقان

ثبت تصویر گونه كمیاب سیاه گوش در طالقان

به گزارش لوازم حیوان خانگی سرپرست اداره محیط زیست شهرستان طالقان، از ثبت تصویر گونه كمیاب سیاه گوش در این شهرستان اطلاع داد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست استان البرز، حضور سیاه گوش [وشق] بعنوان یكی از گوشتخواران كه جایگاه خاصی در چرخه حیات در منطقه دارد نشان دهنده سلامت محیط زیست و وجود امنیت در منطقه است كه در سایه تلاش های شبانه روزی محیط بانان زحمتكش منطقه امكان پذیر شده است.
حسین زارعی نژاد سرپرست اداره محیط زیست شهرستان طالقان در این باره اظهار داشت: قبل از این هم آثار وجودی این گونه نادر از قبیل طعمه خواری و رد پای حیوان درمنطقه ملاحظه شده بود. محیط بان منطقه طالقان بعد از آموزش های درمورد ثبت تصاویر حیات وحش توسط كارشناسان مربوطه با عنایت به ردپاها، سرگین وتلفات دام درسالجاری و سال های گذشته و همینطور گزارش های مردمی و جوامع بومی منطقه در محدوده مورد نظر توانستند از گونه پرارزش وكمیاب تصاویر زیبای را ثبت كنند.
وی اضافه كرد: این منطقه به علت شرایط خاص جغرافیایی، جانوران وحشی آن همواره مورد توجه بوده و كوه های این منطقه از باارزش ترین زیستگاههای حیات وحش منطقه هستند و همینطور دره های درخلال كوه ها همراه با چشمه های دائمی كه از زیر صخره های كوه می جوشد آبشخورهای حیات وحش را تأمین می كند.
 

1397/04/24
18:20:43
5.0 / 5
4903
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است