رئیس بیمارستان شهید مطهری گنبد تشریح كرد:

آخرین وضعیت جنگلبان حادثه دیده مینودشتی

آخرین وضعیت جنگلبان حادثه دیده مینودشتی

لوازم حیوان خانگی: رئیس بیمارستان گنبد در مورد قطعی برق بیمارستان گنبد و خارج شدن دستگاه سی تی اسكن در این مواقع از مدار، با بیان این كه «بر اساس استانداردها بیمارستان باید از دو خط لاین برق شهر بهره مند شود و این امكان برای بیمارستان شهیدمطهری گنبد فراهم نیست»، از فرسوده بودن دستگاه سی تی اسكن این بیمارستان هم گفت و تصریح كرد: دستگاه سی تی اسكن بیمارستان شهید مطهری گنبد متعلق به 18 سال پیش است.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در ایام گذشته خبری در مورد قطع برق بیمارستان شهید مطهری گنبد در زمان بستری شدن جنگلبان مینودشتی و معطلی یك ساعته برای گرفتن سی تی اسكن از او، در خبرگزاری ایسنا منتشر گردید. رضا بهرامی كارمند منابع طبیعی مینودشت است كه روز پنج شنبه21 تیر در حین اطفاء حریق منطقه حسینا جنگل تنگه چهل چای این شهرستان آن هم در شرایطی كه هیچ گونه وسایل ایمنی همچون كلاه در اختیار او و همكارانش گذاشته نشده بود، در اثر برخورد سنگ به سرش دچار مصدومیت شد و اینك بیش از 13 روز بود كه در بیمارستان شهید مطهری گنبد در كما به سر می برد.
«ناصر بهرامی» برادر رضا قبل از این به ایسنا گفته بود كه وقتی برادرم را به بیمارستان رساندیم برق قطع بوده و برای گرفتن سی تی اسكن یك ساعت معطل شدیم.
«محمدعلی حدادی» رئیس بیمارستان شهید مطهری گنبد در گفت وگو با ایسنا در واكنش به این خبر، از دلایل قطعی برق در بیمارستان مطهری و چرایی غیرفعال بودن دستگاه سی تی اسكن در این مواقع گفت و اظهار نمود: بر مبنای استاندارد ها بیمارستان باید از دو خط لاین برق شهر بهره مند شود كه از این لحاظ این امكان برای بیمارستان شهید مطهری فراهم نیست. از لحاظ جغرافیایی گرچه در محل تقاطع دو خیابان اصلی شهر هستیم ولی این دو منطقه از یك منبع برق تغذیه می شوند.
حدادی افزود: ما ژنراتور داریم كه برق دستگاه هایی كه به صورت مستقیم با سلامت بیمار در ارتباط می باشد را در زمان قطعی برق، تامین می كند. مابقی دستگاه های این بیمارستان از این قاعده مستثنی هستند، چونكه قدرت ژنراتور آن قدر نیست كه حتی بتواند سرمایش بیمارستان را تامین كند. برق ژنراتور بیشتر در ارتباط با 29 تخت آی سیو، 28 تخت دیالیز و پنج اتاق عمل استفاده می گردد.
وی هم چنین اضافه كرد: به دنبال این هستیم كه دستگاه های حساس ما از یو پی اس هم بهره مند باشند كه اگر ژنراتور هم جوابگو نبود و احیانا دچار مشكل شد، یو پی اس بعنوان تمهید سوم وارد فاز خدمت دهی به بیماران ویژه شود.
حدادی از چرایی از مدار خارج بودن دستگاه سی تی اسكن در زمان قطعی برق گفت و خاطرنشان كرد: بیمارستان ما برای 49 تخت تولید شده بود و الان به 149 تخت عرضه خدمت می دهد. سی تا اسكن موجود برای 18 سال قبل بوده و در واقع دارای شرایط ویژه است. زمانی كه حادثه سیل مخرب جنگل گلستان اتفاق افتاده بود، این دستگاه برای خدمت دهی به این منطقه خریداری شد.
رئیس بیمارستان شهید مطهری گنبد افزود: هم اكنون دستگاه سی تی اسكن ما به روز نیست، سال قبل دو الی سه بار سوخت و تعمیرش كردیم و تابحال هم برای خدمات ضروری توانسته ایم آن را سرپا نگه داریم.
حدادی به مشكلات بیمارستان شهید مطهری گنبد اشاره نمود و اضافه كرد: این بیمارستان كه حدودا نصف استان از آن استفاده می نمایند، نیاز به دستگاه های سی تی اسكن، سنگ شكن و ام آر آی دارد و نیازمند تجهیزات به روز تر و لازم تر است.
وی افزود: مسئولین شهرستانی و استانی و حتی بهداشت و درمان به مشكلات این بیمارستان واقف هستند و پیگیری می كنند. وزارت خانه هم از مشكلات ما آگاه بوده و قراردادهایی با بخش های خصوصی بسته است و حالا نمی دانیم كه كی نتیجه گرفته خواهد شد. این بستگی به سیاست های خود وزارت خانه و دانشگاه دارد و در این باره شما رسانه ها هم می توانید كمك كنید.
حدادی در ادامه تصریح كرد: مشكل وجود دارد، من بعنوان یك نیروی متولی امر سلامت مشكل نبود سی تی اسكن و ام آر آی كه مشهود است را بیشتر از بقیه حس می كنم و خدا می داند كه چقدردغدغه ما این است كه سی تی اسكن ما نسوزد و یك جوری آن را سر پا نگه داریم كه حداقل بیمارانی كه از لحاظ مغزی دچار مشكل هستند را بتوانیم كمك نماییم. ما خیلی از سی تی ها را از قبیل سی تی لگن و شكم باید بگیریم كه دیگر دستگاه ما جواب نمی دهد و اگر اینها را بخواهیم بگیریم سریعا می سوزد.
او با اشاره به این كه نگهداری این دستگاه هزینه سنگینی برمی دارد، اضافه كرد: مثلا سال گذشته تیوبش سوخت و 200 میلیون هزینه كردیم و یك بار دیگر قسمت دیگرش هم دچار مشكل شد كه همین مبلغ را هم آنجا هزینه كردیم. اینجا یك دستگاه فرسوده قرار دارد و همین را سرپا نگه داشتیم كه خدماتی كه می توانیم برای نجات بیماران به كار ببندیم را عرضه دهیم.
رئیس بیمارستان در توضیحاتی افزود: به دنبال تهیه یك دستگاه سی تی اسكن 16 اسلایس هم هستیم كه هنوز به نتیجه نرسیدیم و امیدواریم با همت مسئولین مافوق، دانشگاه و وزارتخانه این امر محقق شود تا مردم ما بتوانند از خدمات پزشكی پیشرفته تر بهره مند شوند.
وی ادامه داد: هم چنین قرار بود با استفاده از سیستم خصوصی در این بیمارستان یك بخش تصویربرداری از قبیل ام آر آی، سی تی اسكن، سونوگرافی، رادیولوژی و... تحت عنوان مركز تصویربرداری بیمارستان شهید مطهری راه اندازی و با نرخ دولتی هم عرضه خدمت شود. در این رابطه شركت هایی هم متقاضی بودند و با وزارتخانه هم تعاملاتی داشتند كه هنوز نتیجه نهایی مشخص نمی باشد.
ایشان در ادامه در ارتباط با جنگلبان حادثه دیده مینودشتی، اظهار داشت: بهرامی ایثارگر عرصه حفظ منابع طبیعی است. برای ما هم حفظ جان و كرامت ایشان مهم می باشد چون جان خویش را به خطر انداخت تا منابع طبیعی كشور را از حریق نجات دهد. او وارد صحنه شد كه مردم هم به یاری آن بشتابند و دیگر نیروها هم به كمك بیایند. در واقع رضا پیش قراول بوده و كارش پرارزش است.
حدادی در ادامه در پاسخ به این سوال كه آیا تناقضی كه در تشخیص پزشك اول رضا و جایگزین او بوده عجیب نیست، اظهار داشت: اگر پزشكی یك نظری داشته باشد و پزشك دیگر نظری دیگر، یك مبحث طبیعی است. دو نظر واحد در ارتباط با یك مبحث مشخص در میان پزشكان امكان دارد وجود داشته باشد. در ارتباط با رضا پزشكی به مرخصی رفته و پزشك دیگر بیمار را چكاب كرده و خطراتی را متوجه شده است و اقدامات خویش را به موقع انجام داده و با مشاوره هایی كه با رشته های دیگر از قبیل رادیولوژیست ها و... استان های دیگر گرفته است تصمیم به انجام عمل جراحی می گیرد. روی هم رفته عمل بر مبنای ارزیابی های طبی خوب بوده و شرایط بیمار پس از عمل بهتر شده است.
پزشك مختصص حال حاضر رضا بهرامی كه جایگزین پزشك اول شده است، در ارتباط با عرضه اطلاعاتی در مورد وضعیت جنگلبان حادثه دیده حاضر به گفت وگو نشد.1397/05/05
14:58:48
5.0 / 5
4662
تگهای خبر: جنگل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است