ضعف انگلیس در حفظ گونه ها با خروج از اتحادیه اروپا

ضعف انگلیس در حفظ گونه ها با خروج از اتحادیه اروپا

لوازم حیوان خانگی: تحلیل های جدید گروه های زیست محیطی پیش بینی كرده است كه با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (بركسیت) برنامه های محافظتی این كشور برای دلفین ها و پرندگان دریایی تضعیف خواهد شد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، تحت برنامه «اقدام برای پرندگان دریایی» اتحادیه اروپا، صنعت ماهیگیری موظف است نوعی ماهیگیری را كه در آن قایق ها به صورت تصادفی دلفین ها، پرندگان دریایی و دیگر گونه ها را صید می كنند، متوقف نماید.

سالانه بیش از ۳۰۰ هزار قطعه نهنگ، دلفین، گراز ماهی و دیگر آب بازسانان و همینطور ۳۰۰ هزار پرنده دریایی در سراسر جهان به علت به دام افتادن در تورهای ماهیگیری تلف می شوند.

مدیر سیاست های حفاظت از نهنگ ها و دلفین ها با اشاره به اینكه انگلیس هنوز به اندازه كافی نظارت، درك و مقابله با این معضل را نداشته و هر سال هزاران پستاندار دریایی در آب های انگلیس می میرند اظهار نمود: بیشتر كشورهای عضو حتی الزامات موجود در این زمینه را هم اجرا نمی كنند. بنابراین انگلیس در صورت خروج از اتحادیه اروپا ضمن بهبود اقدامات خود در این زمینه باید از موافقت و همكاری دیگر كشورهایی كه در آینده در آب های انگلیس به ماهیگیری می پردازند هم اطمینان حاصل كند.

رئیس سیاست های دریایی صندوق جهانی طبیعت (WWF) در این ارتباط گفت این صنعت كنترل بیشتری از آنچه كه ناوگان ماهیگیری انگلیس اعمال كرده نیاز دارد اما این نباید به مفهوم از دست رفتن محافظت از گونه های بیش از اندازه صید شده باشد. سیاست مشترك شیلات اتحادیه اروپا (CPF) هم اكنون آغاز به حل این مشكل كرده و روند را در راه درست پیگیری می كند.

برخی طرح های مثبت در بیانیه وزارت محیط زیست انگلیس همچون برنامه های بهبودی انگلیس برای تهی سازی سهام ها وجود دارد اما دولت در عین حال می تواند مبادرت به نظارت از طریق دور قایق ها در سراسر ناوگان ماهیگیری این كشور را هم داشته باشد.

به گزارش گاردین، در صورتیكه وزیران انگلیس بعد از خروج از اتحادیه اروپا خواستار تولید شیلاتی پایدار هستند باید علاوه بر تولید قوانینی در خصوص تعهدی آشكار نسبت به اكوسیستم دریایی سالم تر با همسایگان اروپایی خود هم همكاری كنند.
1397/05/13
14:14:37
5.0 / 5
4594
تگهای خبر: آب , پرندگان , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است