بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

كاهش دمای ایران از هفته آینده، نظر مثبت پلیس نسبت به تغییر ساعت كاری ادارات

كاهش دمای ایران از هفته آینده، نظر مثبت پلیس نسبت به تغییر ساعت كاری ادارات

لوازم حیوان خانگی كاهش دمای ایران از هفته آینده، نظر مثبت پلیس نسبت به تغییر ساعت كاری ادارات


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
جانشین فرمانده ناجا اعلام نمود:
نظر مثبت پلیس نسبت به تغییر ساعت كاری ادارات / استقرار پلیس در گمرك
سردار اسكندر مومنی، جانشین فرمانده ناجا درباره برخورد پلیس با اخلالگران بازار سكه و ارز و قاچاقیان اظهار نمود: كار اطلاعاتی، اشراف اطلاعاتی و رسیدن به افراد موثر در اختلال بازار، امر خیلی سخت و پیچیده ای است. پلیس از دی ماه سال قبل و با درخواست دولت و مسئولان مربوطه وارد این حوزه شد و با حضور فیزیكی یا به صورت نامحسوس اقدامات بسیار گسترده ای را در این زمینه انجام داد.
مومنی درباره تغییر ساعات كاری و تاثیر آن بر كاهش ترافیك هم تصریح كرد: تغییر ساعات كاری ادارات حتما در ساعات ترافیك تاثیر دارد و البته باید بررسی درستی شود و كارخانجات، ادارات، بانك ها، مراكز نظامی و... هماهنگ با هم اقدام نمایند.
مدیركل دفتر فنی مرتع سازمان جنگل ها خبر داد
تخصیص اعتبار ۵۸ میلیارد تومانی برای حفظ و احیای مراتع
ترحم بهزاد، مدیركل دفتر فنی مرتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به اینكه ۵۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای بخش مرتع از صندوق توسعه ملی اختصاص داده شده است، اظهار داشت: فقط ۲۵ درصد از تولید و ارزش مراتع مربوط به تامین علوفه است، مابقی آن ارزش محیط زیستی دارد.
مدیركل دفتر فنی مرتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به اینكه مراتع و پوشش گیاهی نقش قابل توجهی در حفظ آب، جلوگیری از فرسایش خاك، كاهش رسوبات و جلوگیری از هدر رفت آب دارند، خاطرنشان كرد: اعتباری كه از محل صندوق توسعه ملی برای مراتع اختصاص پیدا كرده بین ادارات كل استانی توزیع شده است و با عنایت به پیش بینی مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ها و با هماهنگی معاونت فنی و آبخیزداری، پروژه های اجرایی تعریف شده است.
كاهش دمای ایران از هفته آینده/توصیه به كلزاكاران مناطق سردسیر
مسعود حقیقت، مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی در مورد شرایط جوی كشور طی هفته آینده، با اشاره به بارندگی در شمال و شمال غرب كشور، از خنك شدن دمای غالب مناطق كشور از دوشنبه هفته آینده (۲۶ شهریور) اطلاع داد.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش خبر داد
خروج طرح كاهش ساعات آموزشی پایه دوازدهم از دستوركار/ پیشنهاد بازگشایی هنرستان ها در پنجشنبه ها
علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه كاهش ساعت آموزشی در پایه دوازدهم به ۲۴ ساعت در دستوركار نیست اظهار داشت: پیشنهادی برای بازگشایی هنرستان ها در پنج شنبه ها به شورای عالی آموزش و پرورش عرضه و به تازگی هم نامه ای به وزیر برای تسریع بررسی این پیشنهاد ارسال كردیم.
وی با اشاره به اینكه چند روز پیش پیشنهادی را برای بازگشایی پنج شنبه در دوره فنی به شورای عالی آموزش و پرورش عرضه داده بودیم كه یك مرتبه در یكی از كمیسیون ها عنوان شد اظهار داشت: در شاخه فنی و حرفه ای برنامه درسی جدید نیاز به شش روز كارگاه دارد و بر مبنای مصوبه فعلی، پنج روز برای آموزش رسمی زمان داریم و باید مدارس در پنج شنبه ها باز شود. این پیشنهاد یك مرتبه مطرح شده و به تازگی هم نامه ای به وزیر آموزش و پرورش ارسال شده تا با عنایت به نزدیكی به سال تحصیلی دستور بررسی سریعتر این برنامه را بدهند تا مدارسی كه نیاز دارند در موارد خاص روز پنج شنبه فعال باشند و با كسب اجازه از منطقه در آخرین روز هفته هم فعالیت كنند.
كمك هزینه ۱۳۰ هزارتومانی برای دانش آموزان تحت پوشش كمیته امداد
حمیدرضا شیران، مدیركل كمیته امداد امام خمینی استان تهران با اشاره به پوشش بیش از ۱۴ هزار دانش آموز در كمیته امداد استان تهران از پرداخت بسته حمایتی ۱۳۰ هزار تومانی به مناسبت شروع سال تحصیلی اطلاع داد.
شیران با اشاره به اینكه حداقل هزینه مورد نیاز یك دانش آموز برای شروع سال تحصیلی حدود ۵۰۰ هزار تومان است، توضیح داد: برای مثال مجموع هزینه مورد نیاز برای تهیه كفش، كوله پشتی، لباس و...حتی اگر هیچ هزینه ای به مدرسه پرداخت نكند، بسیار بیشتر از كمك هزینه ای است كه كمیته امداد می تواند به دانش آموزی كه تحت پوشش دارد، پرداخت كند. بودجه از جانب كمیته امداد كشور تخصیص یافته است و كمیته امداد از محل كمك های مردمی قادر خواهد بود كه به سایر نیازهای دانش آموزان بپردازد.
آیا حاشیه نشین ها بیشتر مرتكب جرم می شوند؟
عبدالوهاب شهلی بر، دبیر گروه جامعه شناسی شهر و مطالعات منطقه ای انجمن جامعه شناسی ایران با رد برخی اظهارات جامعه شناسان در خصوص توسعه صدمه ها و جرائم اجتماعی بین حاشیه نشین ها اظهار داشت: نمی توان گفت افراد ساكن در این بافت ها بیشتر مرتكب جرم می شوند چون كه داده های تجربی نشان داده طبقات مرفه جامعه به علت توان مالی، خیلی از جرائم خویش را پنهان می كنند و كمتر به دستگاه های انتظامی احضار می شوند این درحالیست كه طبقات ناتوان به علت نگاه های منفی، بیشتر در دید دستگاه های انتظامی هستند.
ایشان در ادامه صحبتهایش به اجرای سیاست های خصوصی سازی در كشور و تسریع این روند در جامعه اشاره نمود و اظهار داشت: باتوجه به افزایش مدارس غیرانتفاعی كه باعث تشدید شكاف طبقاتی شده، كودكانی كه از نقاط مركزی به حاشیه شهر مهاجرت كرده اند در ابتدا با كمبود خدمات آموزشی مواجه می شوند.
در گفت گو با ایسنا اعلام شد
وضعیت داروهای "سرطان"در كشور/ داروهای ایرانی اثربخش اند
دكتر علی قنبری مطلق، رییس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت از اقدامات انجام شده جهت تامین تجهیزات درمانی سرطان بخصوص شتاب دهنده ها اطلاع داد و درباره اثربخشی داروهای ضدسرطان ایرانی توضیحاتی را ارائه كرد.
مطلق درباره وضعیت داروهای ضد سرطان در كشور اظهار داشت: هم اكنون در داروهای سرطانی كمبود جدی وجود ندارد و مشكلی در تامین داروهای سرطانی نداریم. در عین حال امیدواریم در آینده هم این مورد پایدار بماند و مشكلی در این زمینه به وجود نیاید.
جزئیات كنترل های بهداشتی وزارت بهداشت در روزهای محرم اعلام شد
بسیج تیم های ثابت و سیار بهداشتی در محرم / صدور كارت بهداشت برای آشپزها
مهندس محسن فرهادی، معاون مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت در تشریح اقدامات این وزارتخانه در روزهای محرم و صفر، اظهار داشت: این اقدامات به صورت درون مرزی و برون مرزی انجام می گردد و در سطح شهرها، كنترل های بهداشتی در چهار محور اصلی صورت می گیرد.
فرهادی درباره محورهای كنترل بهداشتی در روزهای محرم و صفر اظهار داشت: محور اول كنترل، صدور كارت بهداشت است كه امسال با سرعت بیشتر توسط همكاران ما این كارت ها صادر می گردد. در گام دوم بهداشت فردی كنترل می گردد. در این راستا شست وشوی دست ها، لباس مناسب برای پخت و پز لازم است. در محور سوم بهداشت مواد اولیه غذایی در طبخ است مانند گوشت و مرغ و نمك و... كه تمام این موارد هم كنترل می شوند.
آغاز مطالعات مجدد طرح جامع حمل و نقل شهر تهران
محسن پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل ترافیك شهرداری تهران از اغاز مطالعات طرح جامع حمل و نقل پایتخت خبرداد.
وی با اشاره به اینكه مطالعات این طرح با آمارگیری و جمع آوری اطلاعات گسترده از خصوصیت های سفرهای شهروندان با عنوان آمار مبدا_ مقصد سفرها و خصوصیت های اجتماعی_ اقتصادی مانند جمعیت و اشتغال، آغاز می گردد. اظهار داشت: با استفاده از این اطلاعات پایه، ساخت و پرداخت مدل حمل ونقل مجموعه شهری تهران انجام می گردد. این مدل بعنوان ابزار ارزیابی و آزمودن پروژه ها، سناریوها و طرح های پرهزینه حمل ونقل، در اختیار مسئولان و تصمیم گیران حوزه مدیریت شهری قرار می گیرد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران تشریح كرد
ماموریت شهرداری برای هوشمندسازی شهر تهران/كاهش هزینه ها، از دستاوردهای این طرح
مجید فراهانی، یك عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر تاثیر هوشمندسازی بر جلب رضایت شهروندان و همینطور مشاركت از جانب آنها، اظهار داشت: ماموریت هوشمندسازی در شهرداری تهران یك ماموریت فرابخش سازی به حساب می آید.
وی افزود: مبحث هوشمندسازی در برنامه سوم شهر تهران تا سطح تعریف پروژه ها دیده شده است، بنابراین پروژه های متعددی در این حوزه تعریف شده است؛ هر چند كه لازم است زمان بندی آنها به صورت مشخص تعیین شود. امیدواریم تا آخر آذر ماه برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران نهایی و در شورای اسلامی شهر تهران هم مورد بررسی قرار گرفته باشد تا بتوانیم برنامه بودجه را هم با عنایت به برنامه سوم تدوین نماییم. بدین سان یك شش ماهه پر كار در بررسی برنامه سوم و برنامه بودجه پیش رو داریم. امیدواریم تاخیر بوجود آمده را بتوانیم در بررسی این دو برنامه جبران نماییم.
رئیس كمیته معماری شورای شهر تهران خبر داد
حضور رییس دانشگاه تهران در شورای شهر برای تعیین تكلیف طرح توسعه/ آخرین وضعیت پرونده ایران مال
رئیس كمیته معماری شورای شهر تهران در مورد آخرین وضعیت پروژه ایران مال، برج باغ و... توضیحاتی عرضه كرد.
علی اعطا با اشاره به اینكه بحث توسعه فضای همگانی به واسطه ساخت پلازا را در دستور كار داریم كه مطالعات آن در سه ماهه گذشته انجام شده است، اظهار داشت: مقرر است فضاهایی كه پتانسیل لازم را دارند شناسایی شده و بعنوان فضاهای فعال شهری به پلازا تبدیل شوند. مثلا فضای روبروی موزه سینما قابلیت تبدیل به پلازا شدن را دارد.
وی با اشاره به اینكه پیگیر اجرای مصوبه خانه معمار كه مربوط به شورای شهر چهارم است هستیم، اظهار داشت: قرار بود كه خانه استاد لرزاده به خانه معمار تبدیل گردد، اما از دو سال پیش این مهم محقق نشد و سرانجام با پیگیری های انجام شده، شهرداری منطقه ۷ بنای مذكور را تخلیه كرد و حالا باید معاونت شهرسازی وارد عمل شود.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
نظر مثبت پلیس نسبت به تغییر ساعت كاری ادارات / استقرار پلیس در گمرك
دزد پیرمردها دستگیر شد
خروج طرح كاهش ساعات آموزشی پایه دوازدهم از دستوركار/ پیشنهاد بازگشایی هنرستان ها در پنجشنبه ها
وضعیت داروهای "سرطان"در كشور/ داروهای ایرانی اثربخش اند
چه كربوهیدرات هایی بخوریم؟



1397/06/21
19:43:59
5.0 / 5
4591
تگهای خبر: آب , بارندگی , جنگل , حمایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است