مدیركل محیط زیست گلستان:

مكاتبه با سازمان انرژی اتمی در مورد كارخانه ید گلستان انجام شد

مكاتبه با سازمان انرژی اتمی در مورد كارخانه ید گلستان انجام شد

لوازم حیوان خانگی: گرگان- مدیركل حفاظت محیط زیست گلستان اظهار داشت: از نیمه دوم سال قبل مكاتبه با سازمان انرژی اتمی در مورد پساب كارخانه ید گلستان انجام شده است.امیر عبدوس در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: مجوز استقرار و بهره برداری از كارخانه ید گلستان در دهه ۸۰ صادر گردیده است.
وی با اشاره به این كه مجوز استقرار كارخانه شورابه ید كه كاری مشابه كارخانه ید ( كانسار خزر) انجام می دهد در زمان مدیركل سابق محیط زیست گلستان صادر گردیده است، اضافه كرد: از نیمه دوم سال قبل درخواست هایی در مورد دریافت مجوز بهره برداری از كارخانه شورابه ید تحویل محیط زیست گلستان شده اما به علت ابهامات در مورد مدیریت پساب این واحد مجوز صادر نشده است.
مدیركل حفاظت محیط زیست گلستان افزود: از سال قبل مكاتبه با سازمان انرژی اتمی در مورد وجود مواد پرتوزا در پساب كارخانه ید را انجام داده ایم.
وی افزود: در ابتدا سازمان انرژی اتمی اعلام می كرد كه سازمان حفاظت محیط زیست در این حوزه مسئولیت ندارد و ما خودمان مسئولیم و شما نگران نباشید ما نطارت های لازم را داریم و ضرورتی به ورود شما در این مورد وجود ندارد.
عبدوس خاطرنشان كرد: پس از اینكه ما به قانون هوای پاك و ماموریت هایی كه در مورد استانداردهای پرتوزایی بر عهده محیط زیست نهاده شده اشاره كردیم سازمان انرژی اتمی نتایج اندازه گیری ها، سفارش ها و الزامات را برای ما ارسال كرد.
وی تصریح كرد: سازمان انرژی اتمی تابحال در پاسخ به مكاتبات ما نگرانی در مورد پرتوزا بودن پساب كارخانه ید گلستان را القا نكرده است.

1397/06/23
19:27:15
5.0 / 5
5170
تگهای خبر: حفاظت , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است