ذوالقدر مطرح كرد

با تصویب لایحه پشتیبانی از محیطبانان مانع صدمه های جسمی و روحی آنان شویم

با تصویب لایحه پشتیبانی از محیطبانان مانع صدمه های جسمی و روحی آنان شویم

لوازم حیوان خانگی: نایب رییس كمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: تصویب و اجرایی شدن لایحه پشتیبانی از محیطبانان مانع بروز اتفاقات تلخی چون شهادت محیط بانان خواهد شد تا بیشتر از این محیطبانان دلسوز و متعهد كشورمان در معرض تهدید و صدمه های جسمی و روحی قرار نگیرند و قربانی حرص و آز شكارچیان متخلف نشوند.


سیده فاطمه ذوالقدر در گفت وگو با ایسنا اظهار داشت: یك بار دیگر شاهد از دست دادن محیط بانی وظیف شناس در نزاع با شكارچیان متخلف بودیم و لایحه پشتیبانی از محیطبانان همچنان بدون تصویب و اجرا مانده است.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: لزوم فوریت دادن به لایحه پشتیبانی از محیط بانان با عنایت به اتفاقات تلخی كه باعث درگیری و صدمه به محیط و محیطبان است بیشتر از پیش احساس می شود؛ هرچند كه در كمیسیون های حقوقی و قضایی و كشاورزی این لایحه مدت مدیدی است مصوب شده اما هنوز برای تصویب نهایی به صحن علنی مجلس نیامده است.
وی افزود: با این تهدیدها و درگیری هایی كه در این چند وقت اخیر در محیط زیست صورت گرفت نگرانی هایی در مورد تامین جانی این عزیزان وجود دارد كه باید در لایحه مذكور مورد توجه بیشتری قرار گیرد و تصویب فوریت این لایحه جهت حفظ و پشتیبانی از محیط زیست و حفظ جان محیطبانان و ارتقای ضریب امنیت جانی در شغلشان، هرچه سریع تر به تصویب برسد.
به قول نایب رییس كمیسیون فرهنگی مجلس، هدف از عرضه این لایحه پشتیبانی از محیطبانان و جنگل بانان، كاهش هزینه های حفاظت از طبیعت و محیط زیست كشور است. تولید فضای امن و پشتوانه قانونی و حمایتی برای حافظان عرصه طبیعت كشور منجر به ایستادگی بیشتر آنها در برابر متخلفان و متجاوزان این عرصه خواهد شد؛ همینطور كمبود نیروی انسانی، ریسك بالای كاری و ابهامات موجود در قوانین و مقررات درمورد پشتیبانی از محیطبانان و جنگل بانان كشور، از لزوم های پشتیبانی از حافظان منابع طبیعی كشور است.
ذوالقدر افزود: لایحه مذكور به منظور پشتیبانی از این حافظان و تضمین امنیت جانی، كاری و خانواده های آنان تقدیم مجلس شد تا علاوه بر تثبیت وضعیت استخدامی، بیمه مسئولیت و سلامت بدنی محیطبانان و خانواده آنان، امنیت قضایی لازم برای ایفای مسئولیت های سنگین محوله را پوشش دهد. همینطور یكی دیگر از ابعاد این لایحه استفاده از ظرفیت های قانون مدیریت خدمات كشوری و مبحث هماهنگ كردن حقوق و مزایای محیط بانان با نیروهای مسلح و مأموران امنیتی به صورت جداگانه است. از تاریخ تصویب این قانون سازمان حفاظت محیط زیست مجاز خواهد بود از همیاران طبیعت و محافظین افتخاری و داوطلبان مردمی و اعضای سمن های محیط زیست در مواردی نظیر هزینه های درمانی و جبران خسارات و صدمات مالی و جانی حمایت كند.
1397/07/26
18:30:58
5.0 / 5
4521
تگهای خبر: جنگل , حفاظت , حمایت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است