قرار سبز هفته سوم مهر ماه

یك هفته تلاش كنشگران برای كودك و محیط زیست

یك هفته تلاش كنشگران برای كودك و محیط زیست

لوازم حیوان خانگی: سازمان های مردم نهاد، هفته سوم مهرماه را با انجام فعالیت های مختلفی برای حفظ محیط زیست سپری كردند.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر سازمان های مردم نهاد در قرار سبز هفته سوم مهرماه فعالیت های مختلفی را برای حفظ محیط زیست در سراسر كشور انجام دادند.
برنامه ۶ روزه پاكسازی حاشیه جاده پارك ملی گلستان كه با شعار «گلستان را گلستان باید» از ۱۵ مهرماه شروع شده بود با پاكسازی حدود ۲ كیلومتر از دوطرف جاده اصلی این منطقه از زباله به پایان رسید. در این برنامه كه با همكاری كمپین سه شنبه های بدون خودرو و انجمن ما به درختان نیازمندیم برگزار شد، بیشتر از ۲۰۰ نفر از سراسر كشور حضور داشتند.
به مناسبت روز ملی كودك و محیط زیست ۱۰۰ كودك بی سرپرست موسسات خیریه بم به همت موسسه مردم نهاد یاوران ندای زمین با محیط زیست آشنا شدند. این برنامه روز جهانی كودك با اجرای برنامه های متنوع همچون نقاشی و كاردستی با لوازم یكبار مصرف با مبحث محیط زیست پرواز بادبادك ها در ارگ جدید بم برگزار گردید.
با همت انجمن بوم بانان گیلان جشنواره روز جهانی كودك شامل اجرای ویژه برنامه این روز، نام گذاری یك كوچه به نام كودك شاد و استفاده مجانی از شهربازی پارك ساحلی، با همكاری شهرداری و شورای شهر آستانه اشرفیه برگزار گردید.
به مناسبت هفته كودك و با همت كانون سلامت محله كوجووار تبریز و همیاران اجتماعی یاشیل كوجووار در محوطه مدرسه شهید پروانه، جشنواره پرواز بادبادك ها با مشاركت گسترده اهالی برگزار گردید.
به مناسبت روز جهانی كودك و محیط زیست كارگاه آموزش تفكیك از مبدا و تفكیك رنگ درب بطری های پلاستیكی توسط انجمن رفتگران طبیعت استان گیلان با حضور۲۰۰ دانش آموز دبستان شهید حسندوخت بندر كیاشهر برگزار گردید.
كارگاه آموزش محیط زیست با محوریت تفكیك از مبدا توسط موسسه پیشگامان محیط زیست كیاشهر و شركت پسماند پردازگر بوجاق در دبستان حضرت زینب بندركیاشهر در استان گیلان به مناسبت روز جهانی كودك و محیط زیست برگزار گردید.
جمع آوری فیلترهای سیگار و درب های پلاستیكی در پارك كیو توسط دانش آموزان مدرسه ام البنین با همكاری انجمن همیاران سبز خرم آباد در لرستان انجام شد.
به مناسبت روز جهانی كودك برنامه شادی همراه با مضمون محیط زیستی برای دانش آموزان دبستان دخترانه سما شیروان در خراسان شمالی اجرا شد و دانش آموزان پیام خویش را با درب های بطری بازیافتی روی زمین نوشتند.
با همت كارگروه آموزش و پژوهش كودك و نوجوان انجمن بوم بانان گیلان به مناسبت روز ملی كودك و محیط زیست، نمایشگاهی از دست آوردهای كودك و نوجوان در حوزه های مختلف همچون محیط زیست در شعبات كانون پرورش فكری كودك و نوجوان استان گیلان - شهرستان رشت به مدت سه روز برپا شد. همزمان با برپایی این نمایشگاه، كارگاه های آموزشی محیط زیستی هم به منظور آشنایی كودكان و نوجوان با محیط زیست و مفاهیم در رابطه با آن از قبیل تعریف زباله، انواع زباله، چگونگی جداسازی پسماند خشك و پسماند تر، كاغذ زباله نیست و نحوه جمع آوری آن به صورت مجزا، دلایل و اهداف جمع آوری درب های بطری و ساخت كاردستی با آن، به صورت پرسش و پاسخ و قصه خوانی برای كودكان در نظر گرفته شد.
انجمن سفیران مهربانی اسفراین با همكاری فرهنگسرای شهرداری این شهر در استان خراسان شمالی و دبستان امت، به مناسبت روز جهانی كودك و محیط زیست، برنامه پاكسازی در پارك قائم و بازدید از پارك ملت و صرف صبحانه سالم و گرم را برگزار كرد. در این برنامه از راهكارهای تفكیك زباله و چالش نه به تولید زباله صحبت شد و دانش آموزانی بعنوان سفیر فرهنگی انتخاب شدند.
انجمن بوم بانان گیلان در هفته ملی كودك با مشاركت اداره محیط زیست شهرستان لاهیجان كارگاه كودك و محیط زیست را برای دانش آموزان دبستان علم و دانش در كانون پرورشی فكری كودكان و نوجوانان لاهیجان برگزار كرد.
برنامه مشترك سمن سرزمین بادغوث و اداره محیط زیست سبزوار در استان خراسان رضوی بمناسبت روز كودك و محیط زیست در دبستان پسرانه شاهد انجام شد. همینطور با همت اعضای این سمن، كارگاه بازیافت و پسماند در دبستان دخترانه فرهنگ برگزارشد.
به مناسبت روز كودك و محیط زیست دانش آموزان مدرسه سبز سما در لاهیجان از تالاب ازبرم گیلان بازدید كردند و با توضیحات كارشناس محیط زیست مدرسه با اهمیت حفاظت از تالابها، ارزشها و دلایل نابودی آنها آشنا شدند.
تئاتر خیابانی شكارچی توسط كمیته كودك و نوجوان انجمن سبز چیای مریوان استان كردستان به مناسبت هفته كودك و با شعار نه به شكار اجرا شد.
انجمن هواداران كارون زلال شوشتر همزمان با روز جهانی كودك برنامه های متنوعی اجرا كردند. برگزاری مسابقه نقاشی روی كاغذ و نقاشی انگشتی، مسابقه پرواز بادبادك ها و اهدای جوایز به نفرات برگزیده و لوح تقدیر و كتاب محیط زیستی به مدیر و مربیان مهدكودك ریحانه، همینطور برگزاری مسابقه نقاشی در مدرسه ام البنین و نواختن زنگ روز جهانی كودك و محیط زیست در دبستان گلشن همچون این برنامه ها بود. علاوه بر این برنامه كاشت نهال در كانون پرورش فكری توسط كودكان به همراه دیگر انجمن ها صورت گرفت.
دانش آموزان دبستان نیلا با همت انجمن بانوان طبیعت آبدانان استان ایلام گُل هایی را به مناسبت روز جهانی كودك و محیط زیست در مدرسه خود كاشتند.
با همت سمن سرزمین بادغوث و اداره محیط زیست سبزوار در استان خراسان رضوی، كارگاه بازیافت و پسماند در دبستان دخترانه فرهنگ برگزارشد.
انجمن دوستان كوهنورد بادرود با شعار بنویسیم محیط زیست بخوانیم زندگی، مسیر ۱۰ كیلومتری قلعه ماریا تا كویر ریگ شق را پاكسازی كردند. در این برنامه كه با هماهنگی و حضور مسئول اداره ورزش و جوانان بادرود برگزار شد، بیشتر از ۳۰ نفر حضور داشتند.
در صد و بیست و دومین برنامه گروه رفتگران طبیعت بهبهان تعدادی از اعضای گروه با شعار هوای خوب ساختنی است، حدفاصل میدان شهید محسنی تا میدان ارجان و مسیر برگشت آن تا پارك پردیس را ركاب زدند.
هشتاد و نهمین برنامه پاكسازی گروه همیاران و پاكسازان طبیعت اقلید به پاكسازی منطقه گردشگری چال باباشاه در استان فارس اختصاص یافت. در این برنامه كه تعدادی از دانشجویان مركز آموزش عالی اقلید بعنوان میهمان حضور داشتند، بمناسبت بزرگداشت روز حافظ علاوه بر پاكسازی طبیعت، شعرخوانی و حافظ خوانی هم انجام شد. همینطور بمناسبت روز كودك و محیط زیست به كودكان همیار جوایزی اهدا شد.
بیشتر از ۴۰ نفر از اعضای گروه رفتگران طبیعت بهبهان برای رسیدن به نخستین شهر بدون زباله، بوستان فرهنگسرا را پاكسازی كردند. در انتها این برنامه به مناسبت هفته كودك به هریك از كودكان گروه یك شاخه گل اهدا شد.

1397/07/27
22:27:35
5.0 / 5
4596
تگهای خبر: آب , تالاب , حفاظت , درختان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است