نماینده غرب مازندران در مجلس مطرح كرد؛

ردپای مجوزهای دولتی در 90 درصد بناهای حریم رودها

ردپای مجوزهای دولتی در 90 درصد بناهای حریم رودها

لوازم حیوان خانگی: نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنكابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی به ساخت و ساز در حریم رودها، اشاره و خاطرنشان كرد: 90 درصد ابنیه ای كه در حریم رودخانه ها بنا شدند با مجوزهای دولتی و رسمی تولید شده و حریم رودها رعایت نشده است.


شمس اله شریعت نژاد در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینكه بطور قطع برآورد خسارت چیزی فراتر از رقم اعلام شده است، اعتبار تخصیص داده شده به سیل اخیر از جانب دولت در غرب مازندران را به هیچ وجه مناسب و كافی ندانست و اظهار نمود: میزان خسارت با احتساب صدمات وارده به باغات، زمین های كشاورزی، دامداری ها و مراكز پرورش ماهی رقمی بیشتر از 700 میلیارد تومان خواهد شد.
وی با تاكید بر كوشش برای وصول مطالبات به حق مردم خاطرنشان كرد: تجربه نشان داده كه با عنایت به مشكلات مالی دولت این هدف به شكل كامل میسر نمی گردد.
نماینده غرب مازندران در مجلس خطاب به دولتمردان خواهان كمك و تخصیص اعتبار حداكثری شد و اظهار داشت: باید دولت را متوجه حجم عظیم خسارت كرده و تمام جوانب صدمه اعم از ابنیه، باغات و مزارع را در نظر گرفت و انتظار داریم دولت تا حد امكان متناسب با صدمات وارده مساعدت لازم را داشته باشد.
وی با اشاره به اینكه مردم هم در این حادثه بی تقصیر نبوده و بخشی از هزینه ها متوجه مردم است، خاطرنشان كرد: ساخت و سازهای غیرمجاز و تجاوز به حریم رود سبب تشدید میزان خسارت شد و نباید این مقدار از هزینه های اشتباه در این مناطق صورت می گرفت.
عضو كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: به دفعات در مجلس تاكید كرده ام كه شدت بارندگی و شیب رودخانه های غرب استان مازندران بالا بوده و نیاز به دیواره چینی در حریم رودخانه ها الزامی است.
نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنكابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه بخش اعظم مسئولیت سیل اخیر را معطوف به وزارت نیرو دانست و خاطرنشان كرد: مسئول مستقیم حفاظت از رودخانه ها وزارت نیرو است و باید بررسی شود كه چه ارگان هایی مجوز ساخت و ساز در حریم رود را اعطا كرده اند.
وی، دیوار چینی، مدیریت انهار، لایروبی و مهار كردن رودخانه های دارای دبی سیلابی را از وظایف وزارت نیرو برشمرد و ضمن انتقاد از طرح هادی مصوب روستاها تصریح كرد: متاسفانه در طرح های هادی تمام ملاحظات دیده نشده و از مهندسان و كارشناسان متخصص و خبره در این زمینه استفاده نشده است.
شریعت نژاد، ادارات شهرستانی وابسته را تابعی از دستگاه های دولتی و وظایف آنان را در امتداد هم قلمداد و با متخلف شمردن دوایر شهرستانی اظهار نمود: زمانی كه نظارت مستمر بر روی دستگاه ها وجود نداشته باشد، سرپیچی از قانون به وجود می آید هرچند اداره های شهرستانی ذیربط هم ادله خویش را داشته و با طرح مسائلی نظیر مشكلات مالی با پیمانكاران و عدم نیروهای حفاظتی قصد تبرئه خویش را دارند.
وی، نقش اداره كل هواشناسی و رسانه ها را در زمینه كاهش خسارات سیل پر رنگ توصیف كرد و با بیان بازدیدهای مكرر مدیران دولتی از مناطق سیل زده اظهار داشت: امیدواریم دولت در مصوبات آتی خود عنایت و توجه بیشتری به مناطق صدمه دیده كند.1397/07/28
20:29:36
5.0 / 5
4573
تگهای خبر: آب , بارندگی , حفاظت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است