رئیس بخش مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم با اشاره به نامه ارسالی به پاپ فرانسیس:

هنوز وجدان های بیدار برای دستیابی به صلح وجود دارد

هنوز وجدان های بیدار برای دستیابی به صلح وجود دارد

لوازم حیوان خانگی: رئیس بخش مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم با اشاره به نامه ای كه چند روز پیش خطاب به ˮپاپ فرانسیسˮ نوشته بود، اظهار داشت: تا شب گذشته ده ها ایمیل از سراسر جهان دریافت كردم كه حاوی اظهار محبت و طرفرداری از صلح و خوشبختی بود. این ها نشان داده است كه هنوز وجدان های بیدار برای دستیابی به صلح وجود دارد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مصطفی محقق داماد، استاد دانشگاه شهید بهشتی و رئیس بخش مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم بامداد امروز با حضور در نشست تخصصی ارزیابی اثرات جنگ بر محیط زیست، با اشاره به آثار تخریبی جنگ، اظهار نمود: جنگ اثرات خانمان سوزی بر جامعه دارد. زنان را بی سرپرست و كودكان را یتیم می كند، همینطور محیط زیست را آلوده می كند.

وی با اشاره به جنگ عراق و كویت، اظهار نمود: در دوره معاصر جنگ هایی توسط دیكتاتور سابق بغداد رخ داد. دیكتاتوری كه در آدم كشی و ویرانگری بی مثال بود. جنگی كه از جانب عراق در خلیج فارس و در كویت انجام شد، مورد بررسی یكی از اساتید دانشگاه علوم فضایی واشنگتن قرار گرفته است.

وی با اشاره به نتایج بررسی های اثرات جنگ عراق و كویت، خاطرنشان كرد: یكی از اساتید دانشگاه علوم فضایی واشنگتن به همراه یك تیم متخصص سه ماه پس از عقب نشینی عراق از كویت از این منطقه بازدید نمود. نتایج این بازدیدها نوشته شده كه در بخشی از آن اشاره شده كه سه ماه پس از آخر فعالیت جنگی عراق در كویت، هنوز ۵۰۰ حلقه چاه نفت در آتش می سوخت و دود سیاه و خفه كننده ای هزاران كیلومتر آن طرف تر متصاعد می شد.

به گفته محقق داماد، بر مبنای یادداشت های این تیم متخصص، بازدیدكنندگان ناچار شدند از ماسك استفاده كنند و شرایط به حدی بود كه دود ناشی از آتش سوزی چاه های نفت ۲۵۰ مایل آن طرف تر دیده می شد و جلوی تابش خورشید را گرفته و هوا را تاریك كرده بود و حتی دما تا ۷ درجه بالاتر رفته بود.

این استاد دانشگاه شهید بهشتی افزود: تیم بازدیدكننده از كویت پس از جنگ عراق اینطور اشاره می كند كه صحنه آتش سوزی ها و دودها شبیه صحنه جهنم داته بود.

رئیس بخش مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم، اظهار داشت: هر چند كه جنگ در زمان كوتاهی آخر یابد، آثار تخریبی محیطی آن برای مدت طولانی بر جایی خواهد ماند. ازاین رو سوال اصلی آن است كه چه كسی این سلاح ها را می سازد و برای پر كردن جیب خود محیط زیست بشری را اینگونه ویران می كند؟ چرا كلا ساخت سلاح ها تعطیل نمی گردد و چرا نمی خواهیم در سایه صلح، اخوت و برادری زندگی كنیم؟

محقق داماد اظهار نمود: قرآن مجید پیشنهادی در این زمینه دارد. قرآن می گوید، همه در آغوش صلح زندگی كنید؛ صلحی كه یكی از نام های خداست. بیایید در فضای خدا و در آغوش صلح زندگی نماییم.

این استاد دانشگاه اظهار نمود: هم اكنون عده ای در اثر جهل به نام خدا یكدیگر را می كشند. این شرایط بسیار تاسف بار است. چه زمانی از كج اندیشی های غلط دینی و برداشت های ناصواب از منابع دینی راحت خواهیم شد؟

محقق داماد در انتها با اشاره به اینكه هنوز دل های برخی انسان ها سلیم است و در قلب هایشان صلح وجود دارد، اظهار داشت: چند روز پیش نامه ای به "پاپ فرانسیس" نوشتم تا شب گذشته ده ها ایمیل از سراسر جهان دریافت كردم كه همگی اظهار محبت و طرفداری از صلح بود. این ها نشان داده است كه هنوز وجدان های انسانی بیدار هستند.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، نشست تخصصی ارزیابی اثرات جنگ بر محیط زیست و خانواده امروز با همت مركز صلح و محیط زیست با حضور معصومه ابتكار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، فریده اولادقباد نماینده مجلس شورای اسلامی، جمعی از سفرا، اسماعیل كهرم فعال و كارشناس محیط زیست برگزار گردید.1397/08/15
16:26:51
5.0 / 5
5425
تگهای خبر: ارزیابی , زندگی , گونه , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است