مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

پروژه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان یك پروژه حیثیتی است

پروژه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان یك پروژه حیثیتی است

لوازم حیوان خانگی: مجری ملی پروژه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان این پروژه را برای كشور حیثیتی دانست و اظهار داشت: لازم است این پروژه بعنوان یك عزم ملی و تلاش بسیاری برای پیشرفت این پروژه صورت گیردبه گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و مجری ملی پروژه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان (EEEB) در نشست تخصصی تبادل تجربه های بین المللی حوزه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان ضمن تاكید بر اهمیت این پروژه اعلام نمود: امیدواریم تاخیری كه در زمینه برنامه كاری و اعتباری این پروژه وجود داشت، هرچه سریع تر حل شود و از ظرفیت های كشور بیشتر از پیش در این زمینه استفاده گردد.
علی وطنی اضافه كرد: اجرای دقیق و متناسب این برنامه كه موجب بهینه سازی مصرف انرژی در تهران می شود، یك پروژه حیثیتی برای كشور ما است كه لازم است بعنوان یك عزم ملی تلاش بسیاری برای پیشرفت این پروژه صورت گیرد. پروژه بهینه سازی مصرف انرژی نه تنها بعنوان یك طرح ملی كه در سطح جهانی تاثیر شگرف و قابل توجهی دارد.
نماینده وزارت امور خارجه باز در این نشست به اهمیت این پروژه در سطح بین المللی اشاره نمود و اظهار داشت: این پروژه درسطح بین المللی بهینه سازی مصرف انرژی بسیار مورد توجه است.
عباس گلریز اضافه كرد: یكی دیگر از علل قابل توجه بودن آن روند توسعه بسیار سریع صنایع و قشر جوان كشور كه جمعیت فراوانی را در برمی گیرند است.
وی افزود: در كشور ما انرژی ارزان و فراوان است و همین مساله موجب میگردد مصرف انرژی در كشور بهینه نباشد و گازهای نامطلوب تولید شده در كشور ما را به یكی از آلاینده ترین كشورهای جهان در زمینه مصرف انرژی تبدیل كند. امیدواریم این پروژه وضعیت مصرف انرژی در كشور را بهبود بخشد و آنرا به یك روند بهینه و مطلوب تبدیل كند.
نماینده وزارت امور خارجه اشاره كرد: باید توجه كرد كه كمك صندوق تسهیلات جهانی محیط زیست (GEF) به لحاظ اعتباری به این پروژه درصد ناچیزی را نسبت به بودجه ملی ما شامل میگردد و وزارت خارجه حمایت كامل خودرا از این پروژه اعلام می كند و هم اكنون این پروژه وضعیت بسیار خوبی دارد و یك پروژه شاخص و نمونه بشمار می رود.
نشست تخصصی تبادل تجربه های بین المللی حوزه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان، پگاه امروز با حضور نمایندگانی از سازمان های دولتی چون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه و بخش خصوصی و همین طور با وجود مشاوران بین المللی با سوژه تبادل تجربه های حوزه بهینه سازی انرژی و محیط زیست، نمایش دستاوردهای پروژه بهینه سازی انرژی و محیط زیست(EEEB) و تبادل تجربیات بین المللی درباب این پروژه ها و استقرار بازار بهینه سازی انرژی برگزار گردید.
مصرف انرژی در ایران چهار برابر میانگین مصرف انواع انرژی در جهان است. ایران در مصرف برق جزء بیست كشور پرمصرف دنیا است و تولید فراوان گازهای گلخانه در یكی از پرجمعیت ترین شهرهای جهان در ایران مساله ای است كه موجب شده، بیشتر از پیش بهینه سازی مصرف انرژی و مسائل در رابطه با آن خصوصاً بحث های محیط زیستی در آن مدنظر قرار گیرد.

1397/08/25
18:57:25
5.0 / 5
4543
تگهای خبر: آلاینده , حمایت , شاخص , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است