مردودی 21 درصد خودروهای سنگین دارای معاینه فنی از تست آلایندگی

مردودی 21 درصد خودروهای سنگین دارای معاینه فنی از تست آلایندگی

لوازم حیوان خانگی: مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از كنترل وضعیت آلایندگی 1134 دستگاه خودروی سنگین توسط اكیپ سیار تست آلایندگی كنار جاده ایی به همراه پلیس در شهر تهران آگاهی داد.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سید نواب حسینی منش با نمایش گزارشی در مورد ارزیابی آلایندگی خودروهای سنگین در حال تردد در شهر تهران اظهار داشت: با توجه به آغاز مرحله دوم طرح كاهش و كنترل مكانیزه معاینه فنی كلیه وسائط نقلیه توسط دوربین های شهر تهران و اهمیت بحث كنترل آلایندگی خودروهای سنگین، از دو ماه گذشته شهرداری تهران علاوه بر انجام معاینه فنی 95 درصد از اتوبوس های شركت واحد، با هدف پایش و نظارت بر اصالت معاینه فنی خودروهای سنگین نسبت به كنترل مضاعف آلایندگی این خودروها به صورت اتفاقی در سطح شهر اقدام نموده است.

وی با اشاره به اینكه بر طبق آمار استحصال شده از 1134 دستگاه خودروی سنگین 85 درصد از این خودروها دارای معاینه فنی و 15 درصد فاقد معاینه فنی بوده اند. اظهار داشت: در ارزیابی مجدد از خودروهای دارای معاینه فنی 21 درصد از آن از آزمون آلایندگی مردود و معاینه فنی آن ابطال شده است. همین طور در مجموع 33 درصد از كل خودروهای ارزیابی شده به سبب فقدان معاینه فنی و یا تولید آلایندگی بیش از اندازه مجاز تایید شده توسط سازمان حفاظت از محیط زیست توسط پلیس جریمه و اعمال قانون گردیده و دو دستگاه خودرو باز به سبب تولید آلایندگی زیاد فك پلاك و به تعمیرگاه اعزام شده است.

وی در توضیح علت مردودی خودروهای دارای معاینه فنی اشاره كرد: مردودی خودروهای دارای گواهی معاینه فنی معتبر از دو حالت خارج نیست. یا اینكه آزمون های انجام شده برای تایید خودرو در مراكز معاینه فنی دارای اصالت و یا صحت نیست و یا احیانا خودروها سپس ستاندن معاینه فنی دچار ایراد ویا خرابی شده اند. به هرحال در صورت برخورد با این موارد علاوه برابطال معاینه فنی، جهت ارزیابی و بررسی موضوع، كلیه موارد و مستندات به دستگاه ها و بخش های نظارتی ذیربط گزارش میگردد.

حسینی منش در ارتباط با نحوه بازدید و كنترل این اكیپ ها اظهار داشت این اكیپ های سیار به همراه پلیس علاوه بر كنترل اتفاقی خودروها در شهر تهران به صورت مشخص از اتوبوس های سرویس سازمان ها و ادارات، اتوبوسهای شركت واحد، خودروهای باربری، خودروهای خدمات شهری شهرداری ( حمل نخاله و زباله )بازدید می كنند. در این دوماه اتوبوسهای مربوط به سرویس كاركنان شهرداری تهران- سایپا- ایران خودرو-صدا و سیما -كشتیرانی كنترل و بررسی شده است.
بر طبق گزارش روابط عمومی ستاد معاینه فنی شهرداری تهران، مدیرعامل ستاد معاینه فنی درباب میزان مشاركت شهروندان در اطلاع دادن خودروهای دودزا اظهار داشت خوشبختانه سپس اعلام درگاه ارتباطی 1888 به شهروندان جهت اعلام خودروهای دودزا به شهرداری تهران، شهروندان در این زمینه همكاری خوبی داشته اند و چندین مورد توسط گزارش های مردمی به این ستاد اعلام گردید كه بلافاصله نسبت به اعزام اكیپ به همراه پلیس جهت رسیدگی و بررسی سوژه اقدام و حتی در یك مورد به سبب آلایندگی زیاد خودرو پلاك خودرو توسط پلیس فك و آن خودرو به تعمیرگاه اعزام شد.1397/08/30
15:34:25
5.0 / 5
4662
تگهای خبر: ارزیابی , حفاظت , خدمات , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است