تاكید بر اقدام فوری در كنفرانس آب و هوایی سازمان ملل

تاكید بر اقدام فوری در كنفرانس آب و هوایی سازمان ملل

به گزارش لوازم حیوان خانگی نمایندگان كشورهای حاضر در مذاكرات آب و هوایی سازمان ملل خواهان آن شدند تا برای مقابله با تهدیدهای ناشی از تغییرات اقلیمی ˮاقدام فوریˮ صورت گیرد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، نمایندگانی از نزدیك به ۲۰۰ كشور جهان در مذاكرات آب و هوایی سازمان ملل كه از روز گذشته (یك شنبه) در شهر كاتوویتس (كاتوویچ) در لهستان برگزار شده شركت كرده اند تا برای مقابله با تهدیدهای ناشی از تغییرات اقلیمی تصمیماتی جدی اتخاذ شود.
در بیست و چهارمین كنفرانس آب و هوایی سازمان ملل موسوم به COP24 هدف آن است تا كشورها بر روش های تحقق تعهدات مطرح شده در توافق اقلیمی پاریس به منظور پیشگیری از افزایش دما به توافق دست پیدا كنند.

به گزارش ژاپن تودی، كارشناسان می گویند جهان در معرض تاثیرات مخرب تغییرات آب و هوایی قرار گرفته كه وقوع آتش سوزی های جنگلی مهیب، موج گرما و طوفان های شدید همچون آنها به حساب می آیند.
همچنین بی بی سی در گزارش خود درباره این كنفرانس آورده است كه به علت جزئیات بسیاری كه باید درباره آنها تصمیم گرفته شود، این نشست یك روز زودتر از موعد شروع شده است.
این مهمترین اجلاس سازمان ملل درباره گرم شدن آب و هوای كره زمین بعد از عهدنامه محوری پاریس در سال ۲۰۱۵ است با این وجود امید زیادی وجود ندارد كه این اجلاس بتواند نگرانی هایی را برطرف كند كه بویژه در چند هفته اخیر درباره افزایش شدید گازهای گلخانه ای و گرم شدن زمین مطرح شده اند.
این نشست در حالی صورت می گیرد كه آخر امسال یعنی حدود یك ماه دیگر ضرب الاجل تدوین مقررات و جزئیات اجرای عهدنامه پاریس است.
آمریكا از پیمان پاریس كنار كشیده اما تا سال ۲۰۲۰ باید در آن بماند و مذاكره كنندگان آمریكایی در نشست حضور دارند و به دنبال دانستن جزئیات اجرای پیمان هستند تا در سیاست و معاملات خارجی خود از آن استفاده كنند.
با توجه به علاقه وافر رئیس جمهوری آمریكا به زغال سنگ، گزارش شده كه كاخ سفید یك برنامه حاشیه ای در تبلیغ سوختهای فسیلی برگزار خواهد نمود. كاری مشابه در نشست قبلی كه صدای اعتراض بسیاری را بلند كرد.
همچنین لهستان برای سومین بار میزبان یك نشست اقلیمی سازمان ملل است اما این كشور همچنان ۸۰ درصد انرژی خویش را از زغال سنگ تامین می كند و شهر كاتوویتس هم در یكی از مناطق مهم تولید زغال سنگ قرار دارد.
1397/09/12
21:54:57
5.0 / 5
4513
تگهای خبر: آب , اقلیم , جنگل , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است