وقتی خشكسالی پدر یك باغشهر را درمی آورد

وقتی خشكسالی پدر یك باغشهر را درمی آورد

لوازم حیوان خانگی: معاون فرماندار مهریز با اشاره به نقش خشكسالی در مهاجرت روستاییان و افزایش آن در فصول سرد سال، از نصب دوربین های نظارتی در بعضی روستاهای این شهرستان برای حفظ امنیت آنها آگاهی داد.


محمد زارع در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، بزرگ ترین چالش در روستاهای مهریز كه از حد بحران باز فراتر رفته است را سوژه خشكسالی خواند و بیان كرد: متاسفانه هر هزینه و اقدامی كه تابحال در این زمینه انجام شده جوابگوی خسارت های وارده به روستاها و كشاورزی و باغات روستاییان نبوده و خشك شدن منابع آبی روستاها مهمترین عامل مهاجرت روستاییان بوده است.
وی با بیان این كه خوشبختانه شهرستان مهریز از لحاظ جذب تسهیلات برای اشتغال پایدار در روستاها جزو رتبه های نخست كشور است، اظهار داشت: پرداخت تسهیلات به متقاضیان روستایی موجب مهاجرت معكوس و بازگشت روستاییان از شهرها شده و هر چند خشكسالی عامل كمرنگ شدن كشاورزی در روستاهاست اما احداث اشتغال پایدار در زمینه ی دامداری، صنایع دستی و گردشگری در روستاها مورد استقبال قرار گرفته و سبب اشتغال زایی شده است.
وی با اشاره به اینكه تابحال ۱۱ اقامتگاه بومگردی در شهرستان مهریز به وجود آمده است، عنوان كرد: حدود ۸۰ درصد از بوم گردی های شهرستان یعنی تعداد هفت مورد از آنها در روستاها مستقر هستند كه از جاذبه های طبیعی و تفرجگاهی و پتانسیل های جذب توریست در روستاها بهره می گیرد.
معاون فرماندار مهریز خاطرنشان كرده، البته اسكان پاره وقت گردشگران و مهاجرت روستاییان خصوصاً در فصول سرد، سبب احداث ناامنی در روستاها میگردد پس در بعضی از روستاها برای حفظ امنیت مبادرت به نصب دوربین های نظارتی شده است.
رییس شورای اسلامی شهر مهریز باز با بیان ممنوعیت هر گونه تغییر كاربری اراضی كشاوری و باغات این شهر، تخلف در این رابطه ممنوع و شامل پیگرد قانونی دانست.
مهدی زارع بیدكی اضافه كرد: شهروندان پیش از ساخت و ساز در حوزه شهری باید اقدامات خودرا به اطلاع شهرداری و شورای اسلامی برساند. پیشگیری از ساخت و ساز در زمین های كشاورزی و باغات شهر جزو ضوابط و مقررات شهرداری هاست و اعمال آن وظیفه قانونی می باشد.
رییس شورای اسلامی مهریز با اشاره به باغ شهر بودن این منطقه به خاطر وجود باغات گوناگون و زمین های كشاورزی، حفظ وضع موجود را رسالتی مهم و همگانی ذكر كرد و اضافه كرد: نه تنها شورای اسلامی شهر و شهرداری بلكه همه شهروندان ساكن خصوصاً در بافت تاریخی باید برای رعایت دقیق مقررات و حفظ باغات و فضاهای سبز موجود اقدام نمایند.1397/10/20
15:58:03
5.0 / 5
5026
تگهای خبر: آب , گردشگری , گونه , مهاجرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است