حضور فعال ایران در تصویب كنوانسیون میناماتا

حضور فعال ایران در تصویب كنوانسیون میناماتا

لوازم حیوان خانگی: مدیركل صلح و امنیت وزارت امور خارجه از حضور فعال ایران در تصویب كنوانسیون میناماتا آگاهی داد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، رضا نجفی اظهار نمود: ایران به صورت فعال در معاهدات بین المللی شركت می كند و یكی از این موارد كنوانسیون میناماتا است كه برای حذف تدریجی جیوه فعالیت دارد.
وی اضافه كرد: در مهر ماه سال ۹۲ نمایندگان خیلی از دولت ها همچون ایران معاهده كنوانسیون میناماتا را امضا كردند و ایران از شهریور سال ۹۶ به این كنوانسیون پیوست و متعهد به انجام تعهدات آن شد.
نجفی بیان داشت: ممنوعیت فعالیت معادن جیوه، كنترل و عدم رهاسازی جیوه در خاك، آب و هوا، حذف جیوه از معادن طلا و حذف تدریجی از لوازم پزشكی، نقل و انتقال و تجارت جیوه در دایره مقررات این كنوانسیون قرار دارد.
مدیر كل صلح و امنیت بین المللی وزارت امور خارجه اشاره كرد: بهره مندی از همكاریهای بین المللی از مزایای استفاده از این سند است كه بر توازن حقوق كنوانسیون تاكید كرده است.
وی اضافه كرد: در ایران كمیته ملی جیوه تشكیل شده است كه تعیین مواضع ملی، تعیین نقشه راه، كمیته فنی جیوه و تقسیم كار بین نهاده های مختلف است كه مسئولیت كمیته فنی با سازمان حفاظت محیط زیست بوده كه جنبه فنی و تخصصی تعهدات كنوانسیون با حضور نمایندگان داخلی و متخصصین بررسی می شود.
نجفی اظهار داشت: اجرای ملی تعهدات كنوانسیون مهمترین مسئله است كه منوط به فراهم كردن مقدمات در سطح ملی و بین المللی است.
مدیر كل صلح و امنیت بین المللی وزارت امور خارجه درانتها با اشاره به اینكه نسبت به سیاست های خصمانه مقابل ایران و تأثیر این سیاست ها در دریافت تسهیلات مالی صندوق «جف» انتقاد داریم، گفت: جمهوری اسلامی ایران به نقش سازنده دبیرخانه میناماتا تاكید داشته و خواستار امكانات بیشتر بین المللی برای اجرای تعهدات این كنوانسیون است.

1397/12/11
18:07:23
5.0 / 5
4733
تگهای خبر: آب , حفاظت , متخصص , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است