سازمان ملل: آلودگی هوا، قاتل خاموشی كه سالانه میلیون ها قربانی می گیرد

سازمان ملل: آلودگی هوا، قاتل خاموشی كه سالانه میلیون ها قربانی می گیرد

به گزارش لوازم حیوان خانگی سازمان ملل متحد از آلودگی هوا بعنوان ˮقاتلی خاموشˮ نام برده است.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بنابر گزارش این سازمان، سالانه میلیون ها نفر بر اثر آلودگی هوا جان خویش را از دست می دهند.
آلودگی هوا یكی از خطرناك ترین عوامل مرگ و میر انسان هاست. سازمان ملل متحد گزارش می دهد كه سالانه هفت میلیون نفر بر اثر آلودگی هوا به بیماری های كشنده گرفتار می شوند و جان خویش را از دست می دهند و ۶۰۰ هزار نفر از این قربانیان كودكان هستند.
"دیوید بوید"، كارشناس سازمان ملل می گوید: با وجود بیماری های همه گیر كه بر اثر آلودگی هوا به وجود می آیند، این خطر آن طور كه باید جدی گرفته نمی گردد.
او می افزاید: هر ساعت ۸۰۰ نفر بر اثر مبتلا شدن به سرطان، بیماری های مجرای تنفسی یا بیماری های قلبی كه ناشی از آلودگی هواست، جان خویش را از دست می دهند.
این كارشناس اخطار می دهد كه جدی نگرفتن این پدیده و درماندن در پیدا كردن چاره ای برای آن به معنای سلب حق ابتدایی انسان ها برای داشتن محیط زیستی سالم می باشد.
او می گوید كه آلودگی هوا در همه جا وجود دارد و انسان ها در سراسر جهان امكان حفاظت از خود در مقابل خطرات آنرا ندارند. بنابراین این وظیفه دولت هاست كه هرچه سریع تر اقدامات لازم را برای كاهش این آلودگی انجام دهند.
بنابر گزارش دویچه وله، اكتبر سال قبل هم آژانس محیط زیست اروپا در گزارشی درباره خطرات آلودگی هوا برای شهروندان اروپا اخطار داده بود. بر اساس این گزارش، آلودگی هوا دلیل اصلی مرگ زودرس در بیشتر كشورهای اروپایی است. همینطور اساس این گزارش، داده های بیشتر از ۲۵ هزار ایستگاه اندازه گیری آلودگی هوا در سراسر اروپا بوده است.
سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نموده كه شهروندان كشورهای فقیرتر، قربانیان اصلی آلودگی هوا هستند و بیشتر از ۹۰ درصد از موارد مرگ ومیرهای ناشی از آلودگی هوا، نصیب كشورهایی بخصوص در آسیا و آفریقا می شود كه درآمد سرانه كم یا متوسط دارند.1397/12/14
15:19:38
5.0 / 5
4872
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است