ظهرابی اعلام كرد؛

تابستان امسال پروانه شكار صادر نمی گردد

تابستان امسال پروانه شكار صادر نمی گردد

به گزارش لوازم حیوان خانگی معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه جلسه بررسی وضعیت قرق های اختصاصی كشور اظهار داشت: تابستان امسال پروانه شكار برای چهارپایان صادر نخواهد شد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، حمید ظهرابی اظهار داشت: بر مبنای ابلاغیه ای كه به استان های كشور شده، صدور پروانه شكار چهارپایان تنها در صورتی انجام می شود كه مطالعات جمعیت شناسی در مناطق صورت گیرد و صدور پروانه شكار لزوماً بر پایه مطالعات جمعیت شناسی صورت خواهد گرفت.

وی افزود: با عنایت به اینكه این ابلاغیه اخیراً به استان ها ارسال شده و در این مدت كم امكان انجام این مطالعاتی وجود ندارد، پس در تابستان جاری هیچ پروانه شكاری صادر نخواهد شد.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست همینطور اظهار داشت: قرق های اختصاصی هم مكلف به انجام مطالعات ظرفیت برد شده اند كه این مطالعات در حال انجام می باشد.

ظهرابی تاكید كرد: از این پس انجام مطالعات دقیق جمعیت شناسی با همكاری مراكز دانشگاهی مبنای تصمیم گیری نهایی برای صدور پروانه شكار خواهد بود كه از سال جاری اجرا می شود.

وی اظهار داشت: علاوه بر پستانداران، صدور پروانه شكار و صید برای پرندگان و ماهیان آب های داخلی هم منوط به انجام مطالعات و تعیین ظرفیت قابل بهره برداری پایدار می باشد.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست: در علم روز حفاظت حیات وحش، توجه به بهره برداری پایدار در جهت پایدار سازی حفاظت ضرورتی انكار ناپذیر است.

وی اظهار داشت: در اهداف كنوانسیون تنوع زیستی بهره برداری پایدار از منابع تنوع زیستی و بهره مندی عادلانه ذینفعان از منافع حاصل از تنوع زیستی مورد تاكید قرار گرفته است.

1398/03/02
20:07:36
5.0 / 5
4863
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است