كاهش زباله های پلاستیكی اقیانوس ها در اولویت نشست گروه 20

كاهش زباله های پلاستیكی اقیانوس ها در اولویت نشست گروه 20

به گزارش لوازم حیوان خانگی ژاپن در نظر دارد تا مبحث كاهش زباله های پلاستیكی در اقیانوس ها را در اولویت نشست گروه ۲۰ قرار دهد كه مقرر است این ماه با حضور دولت های جهان در این كشور برگزار گردد.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، انتشار تصاویری تكان دهنده از پسماندهای پلاستیكی رها شده در سواحل و لاشه حیواناتی كه به علت بلع مواد پلاستیكی تلف شده اند اعتراضات قابل توجهی را در سراسر دنیا به دنبال داشته است.
به منظور مقابله به این معضل جدی در خیلی از كشورها همچون برخی از كشورهای آفریقایی استفاده از كیسه های پلاستیكی ممنوع شده است.
همینطور اتحادیه اروپا به طرح ممنوعیت استفاده از ۱۰ كالای پلاستیكیِ یك بار مصرف تا سال ۲۰۲۱ میلادی رای مثبت داده است. علاوه بر این، مقرر است اقداماتی در نظر گرفته شود تا تمامی بسته بندی های پلاستیكی كه منبع اصلی پسماندهای پلاستیكی است تا سال ۲۰۳۰ قابل بازیافت شوند.
«شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن كه كشورش، میزبانی نشست گروه ۲۰ را در ایام ۲۸ و ۲۹ ماه جاری به عهده دارد در اینباره اظهار كرده است: ژاپن به دنبال آن است تا در راه كاهش پسماندهای پلاستیكی دریایی در جهان پیشگام باشد.
به گزارش ژاپن تودی، مقابله با آلودگی پلاستیكی در آسیا كه بزرگترین تولید كننده محصولات و زباله های پلاستیكی است كمتر در اولویت قرار دارد.1398/03/25
17:26:51
5.0 / 5
4866
تگهای خبر: آب , آلودگی , حیوانات , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است