اگر شهرداران چینی كیفیت هوا را كنترل نكنند بازخواست می شوند!

اگر شهرداران چینی كیفیت هوا را كنترل نكنند بازخواست می شوند!

لوازم حیوان خانگی: در چین شهردارانی كه نتوانند كیفیت هوا را كنترل كنند، به وزارت حفاظت محیط زیست فراخوانده و بازخواست می شوند.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا و به نقل از تلگراف، "تانگشان" در سال 1976 بر اثر زلزله معدوم شد و دست كم 240 هزار نفر از ساكنان آن كشته شدند.
پس از آن شهر از نو ساخته شد و به شكل گیری چین مدرن كمك زیادی كرد. امروزه "تانگشان"، سیمان، مواد شیمیایی و بیشتر از پنج درصد فولاد جهان را تولید می كند. دیدن كامیون های روباز با رول های بزرگ فولاد كه در حاشیه خیابان های شهر پارك می كنند، امری عادی ست.
رشد اقتصادی سبب شده صدها میلیون نفر از مردم از فقر بیرون بیایند، اما برای خیلی از آنها آب غیرقابل آشامیدن، غذای آلوده و هوای سمی به ارمغان آورده است. خشم عمومی بر ضد آلودگی هوا دولت را واداشت كه دست به كار شود. استفاده از بخاری و اجاق های زغالی محدود و توزیع بنزین و گازوییل باكیفیت تر برای خودرو ها الزامی شد، اما عمده تمركز بر صنایع سنگین بود.
تولید بیش از حد فولاد، سیمان، شیشه و آلودگی ناشی از نیروگاه های تولید برق كه هزینه آنها با وام های بسیار سنگین تامین شده بود، مثل یك بمب ساعتی اقتصادی بود كه رهبران می دانستند باید آنرا خنثی كنند.
صنعت، حوزه بسیار حساسی بود و نمی شد به این سادگی در آن اعمال نفوذ كرد. ما تیانجی، سردبیر China dialogue می گوید: اعتراض طبقه متوسط به رهبران، این حقانیت و مشروعیت را داد كه به سمت برخی اصلاحات دشوار گام بردارند.
ماتیانجی می گوید: در سیستم قدیم، مقامات فقط سلامت اقتصاد محلی را ارزیابی می كردند. حالا نگرانی های زیست محیطی اهمیت بیشتری پیدا كرده است. شهردارانی كه نتوانند كیفیت هوا را كنترل كنند، به وزارت حفاظت محیط زیست فراخوانده و بازخواست می شوند.
همینطور دولت ملی خبر از بستن 103 نیروگاه زغالی داد. گفته می شود كه دولت احیانا ظرفیت تولید فولاد را 50 میلیون تن دیگر كاهش خواهد داد.
برجسته ترین وجه مبارزه چین ضد آلودگی هوا این است كه دولت دست از حمایت همیشگی خود از صنایع برداشت و به سطح بی سابقه ای از شفاف سازی و اطلاع رسانی رسید.
دولت شبكه ای برای پایش ذرات معلق بسیار ریز در سراسر كشور تشكیل داد و داده های به دست آمده از این ایستگاه ها را بدون سانسور در اختیار مردم قرار داد. هر كس با یك تلفن همراه می توانست كیفیت هوای محلی را در لحظه پایش كند و اگر كارخانه ای بیش از اندازه مجاز آلاینده منتشر می كرد، مبحث را به مقامات محلی گزارش دهد.
1398/05/15
12:49:10
5.0 / 5
4312
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , ارزیابی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است