فرمانده یگان حفاظت محیط زیست:

اولویت اول محیط بانان جلوگیری از تخریب طبیعت است

اولویت اول محیط بانان جلوگیری از تخریب طبیعت است

به گزارش لوازم حیوان خانگی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: امسال با تفاهم نامه ای كه بین سازمان محیط زیست و پلیس پیشگیری ناجا منعقد شد امیدواریم بتوانیم در جهت كیفی سازی تجهیزات محیط بانان اقدام نماییم.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، سرهنگ جمشید محبت خانی، در حاشیه افتتاح پاسگاه محیط بانی جاجرود با اشاره به اینكه در جهت تكمیل تجهیزاتی كه پارسال به محیط بانان سراسر كشور داده شد امسال با تفاهم نامه ای كه بین سازمان محیط زیست و پلیس پیشگیری ناجا منعقد شد امیدواریم بتوانیم در جهت كیفی سازی تجهیزات محیط بانان اقدام نماییم.
وی با اشاره به اینكه نگاهی در سازمان حفاظت محیط زیست برای استفاده از تجهیزات نوین مانند پهباد، دوربین مدار بسته، بی سیم و همینطور دوربین های روی البسه اتخاذ شده است، تصریح كرد: امیدواریم بتوانیم تا آخر سال مبحث بی سیم را در پاسگاههای محیط بانی حل نماییم تا همه پاسگاههای محیط بانی سراسر كشور بتوانند بدون واسطه با هم ارتباط داشته باشند.
محبت خانی با اشاره به اینكه خوشبختانه درصدی از دوربین های روی البسه محیط بانان محقق شده است، اضافه كرد: این دوربین ها مجهز به جی پی اس و مادون قرمز بوده و جهت مستند سازی در رویارویی محیط بانان با شكارچیان غیر مجاز و متخلفان محیط زیست بسیار حائز اهمیت می باشد.
فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه به پیگیری مبحث تحویل جلیقه ضدگلوله محیط بانان امسال اشاره داشت و اظهار داشت: سال قبل ۱۵۰۰ جلیقه ضد گلوله تحویل محیط بانان شد و امسال هم پیگیر خرید جلیقه های سبكتر و همینطور البسه بهتر برای محیط بانان هستیم.
وی افزود: خوشبختانه بیمه محیط بانان هم در اول تیرماه سالجاری رونمایی گردید و تمام محیط بانان سراسر كشور به همراه خانواده تحت پوشش چهار بیمه تكمیلی، مسئولیت، خانه و خانواده و حوادث قرار گرفتند.
محبت خانی در بخشی دیگر از سخنان خود در مورد حفاظت از مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان محیط زیست اظهار داشت: در ۱۸ میلیون هكتاری كه تحت مدیریت این سازمان قرار دارد، محیط بانان به صورت شبانه روزی در پاسگاه های محیط بانی مستقر بوده و ضمن پاسداری از این عرصه ها اگر تخریبی در این مناطق صورت گیرد اولویت اول آنها پیشگیری است، یعنی اجازه ندهند ساخت و سازی صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه در خیلی از موارد محیط بانان با هماهنگی دستگاه قضایی ورود كرده و اجازه ساخت و ساز در مناطق داده نمی گردد، تصریح كرد: در مناطقی هم كه به دلایلی ساخت و سازی در مناطق چهارگانه صورت گرفته به جد محیط زیست ورود داشته و پیگیر مبحث است.
فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست افزود: ورود محیط زیست به لحاظ قضایی در اینگونه موارد به نحوی است كه اعلام جرم توسط واحد حقوقی سازمان محیط زیست به دستگاه قضایی انجام می شود و با عنایت به اینكه سند مالكیت این مناطق به نام منابع طبیعی است، ۲ دستگاه محیط زیست و منابع طبیعی باید روند پرونده را پیگیری كنند تا به سرانجام برسد.
پیش از ظهر امروز همزمان با گرامیداشت هفته دولت، پاسگاه محیط بانی جاجرود با حضور جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست و كیومرث كلانتری مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران در مجموعه حفاظتی جاجرود افتتاح و به بهره برداری رسید.


منبع:

1398/06/06
14:02:06
5.0 / 5
4749
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است