شهرداری تهران آماده همكاری با پایتخت های اروپایی است

شهرداری تهران آماده همكاری با پایتخت های اروپایی است

به گزارش لوازم حیوان خانگی شهردار تهران اظهار داشت: اروپایی ها در كاركردن با شهرداری ها نسبت به كار كردن با دولت ها راحت تر هستند و ما می خواهیم از این فرصت استفاده نماییم.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا پیروز حناچی شب گذشته در راس هیاتی به دعوت «لی یونگ» - مدیر كل یونیدو - و همتای اتریشی خود -مایكل لودویگ - وارد وین شد. وی در حاشیه سفر به وین اظهار داشت: ما در خیلی از زمینه ها به خصوص در زمینه پسماند و چالش هایی كه در سطح شهر تهران است مانند ترافیك و آلودگی نیازمند استفاده از تجربیات هستیم. به صورت مثال در متروی تهران و اتصال آن به متروهای شهرهای دیگر مانند پردیس، پرند و هشتگرد تجربیات خوبی داریم اما در مورد كاهش مصرف انرژی و كاهش مصرف سوخت فسیلی و كم كربن تجربیات بسیار بی بدیلی در وین و برلین وجود دارد كه تلاش می نماییم از این ظرفیت ها استفاده نماییم.

شهردار تهران درباره سفر خود به وین اظهاركرد: ما جهت شركت در اجلاس یونیدو به اتریش آمدیم و مبحث این گردهمایی، هوشمندسازی و تكنولوژی های جدید به مثابه پلی برای شهرها است. به این معنا كه مبحث شهر هوشمند تحول عظیمی را در شهرها به وجود آورده است.

وی اضافه كرد: وین شهری است كه به دلیل همین تحول برای چندمین سال پی در پی در جهان رتبه اول را به خود مختص كرده است و ما هم در تهران خوشبختانه در این زمینه زیرساخت های خوبی داریم. به این معنا كه یكی از مزیت های ما نیروهای تحصیلكرده و جوانی است كه در این زمینه ها فعال می باشند.

حناچی در ادامه اظهاركرد: ما سعی كردیم در شهرداری تهران بازار خوبی را برای جوانان فراهم و فضای كسب و كار را آماده نماییم. باوجود همه مشكلاتی كه وجود دارد جهت گیری عمومی این است كه در بحران ها و مشكلاتی كه در شهر تهران پیش رو داریم از این ظرفیت همچون در حوزه پسماند، ترافیك و آلودگی هوا استفاده نماییم.

شهردار تهران درباره سفر خود به برلین كه در ایام آینده انجام می شود هم اظهار داشت: این شهر پس از فروریختن دیوار برلین و انتخاب بعنوان پایتخت آلمان، تحولات زیادی را هم در حوزه گردشگری و هم در حوزه های اقتصادی پشت سر گذاشته است.

وی خاطرنشان كرد: این شهر در حوزه های پسماند، آلودگی، استفاده از تجربیات در حوزه دوچرخه و كاهش مصرف انرژی و سوخت های فسیلی تجربیات بسیار غنی دارد. در واقع می توان آلمان را بعنوان یكی از كشورهای پرچم دار در كاهش مصرف سوخت های فسیلی نام برد.

شهردار تهران اضافه كرد: نسل اول صنایع در كشور ما توسط آلمانی ها كار شده و خیلی از این صنایع دیگر تولید نمی شوند. آلمانی ها بسیار علاقه مند هستند كه آثار خویش را در خارج از كشور حفظ كنند و ما هم می خواهیم آن هایی كه میراث صنعتی هستند را حفظ نماییم. بنابراین در حال انجام گفت و گو هستیم تا بتوانیم در مورد صنایعی كه داخل ایران داریم و خیلی از آنها در تهران و اطراف آن قرار دارد با طرف آلمانی همكاری نماییم.

حناچی در پاسخ به سوالی درباره آلودگی شهر تهران و بحران اقلیمی اظهاركرد: اگر مسؤلان ما مبحث آلودگی هوا را امسال هم جدی نگیرند سال بعد مجبور می شوند كه جدی بگیرند.

وی اضافه كرد: توسعه جزایر گرمایشی در كلانشهرها یك اصل است كه علت آن تمركز و تولید آلاینده های ناشی از تمركز است حتی اگر نتوانیم در مورد تمركز كاری نماییم می توانیم در مورد آلاینده ها اقداماتی را انجام دهیم. به صورت مثال می توانیم خودرو ها را به خودرو های برقی تبدیل و از سوخت های فسیلی كمتر استفاده نماییم و توسعه دوچرخه، مترو و پیاده راه سازی را پیگیری نماییم. این ها مسیرهایی هستند كه حتی اگر امروز احتیاج به آنها را حس نكنیم در آینده شرایط زندگی ما را مجبور خواهد نمود به این سمت حركت نماییم.

شهردار تهران در ادامه اظهار داشت: ما سعی كردیم راه های كم هزینه تری را مطرح نماییم. عادت كردیم برای حل مشكلاتمان به دنبال «سوپرمن» باشیم اما این سوپرمن هیچ وقت نخواهد آمد و حل تمام این مشكلات با دادن اطلاعات و كمك خواستن از سرمایه های اجتماعی مردم و افرادی كه روی مردم تاثیر گذار هستند، امكان پذیر است.

حناچی در ادامه اظهاركرد: ۴۰ درصد از آلاینده های تهران مربوط به خودرو های شخصی است كه عموما تك سرنشین هستند و رسیدگی به این مورد نقطه هدف ماست.

وی اضافه كرد: هم اكنون ۲ میلیون سفر درون شهری با مترو پوشش داده می شود كه نقطه هدف ما ۶.۵ میلیون سفر است. برای رسیدن به این هدف باید مشكلات را برطرف نماییم.

شهردار تهران خاطرنشان كرد: این امر جز با همكاری مردم میسر نیست؛ به این مفهوم كه منتظر سوپر من و یا سیمرغ نباید باشیم و بیاییم خودمان به خودمان كمك نماییم. در تمام دنیا هم مثل آمستردام مردم تصمیم گرفتند كه بیشتر از دوچرخه استفاده كنند البته در تهران در مسیرهای طولانی نمی توان از دوچرخه بهره برد اما برای مسیرهای كوتاه و محلی می توان از دوچرخه بهره برد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، ملاقات شهردار تهران با برخی همتایان از كشورهای دیگر و ملاقات های تخصصی اعضای هیات با بخش های مختلف یونیدو هم در دستوركار قرار دارد. همچنین، شهردار تهران برپایه دعوتی كه از جانب شهردار وین صورت گرفته است، با وی و برخی مسؤلان محلی شهر وین هم دیدار خواهد داشت. در این سفر حناچی بازدیدهایی را از مهم ترین پروژه های مدیریت شهری وین در حوزه شهر هوشمند، مدیریت پسماند، سیستم های امداد و نجات و آتش نشانی شهر و سیستم های حمل و نقل عمومی انجام خواهد داد.
1398/06/12
19:16:55
5.0 / 5
4386
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است