نگرانی های محیط بانان جهت استفاده سلاح!

نگرانی های محیط بانان جهت استفاده سلاح!

لوازم حیوان خانگی: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست كشور معتقد می باشد كه نحوه و زمان استفاده از سلاح برای محیط بانان در هاله ای از ابهام است.


سرهنگ جمشید محبت خانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار نمود: محیط بانان به جهت وظایفی كه دارند و جامعه مقابل آنان كه شكارچیان اكثرا مسلح هستند قانونگذار به آنها مجوز حمل سلاح برای دفاع از خود داده است.
وی افزود: با این وجود استفاده از سلاح بعنوان آخرین راهكار برای مقابله با شكارچیان به كار گرفته می شود.
محبت خانی اضافه كرد: نگرانی های محیط بانان جهت استفاده سلاح از جهاتی قابل توضیح است؛ ابتدا طبق ماده سه قانون بكارگیری سلاح برای ارگانی مانند نیروی انتظامی دقیقاً موارد استفاده را مشخص كرده ولی متاسفانه برای محیط بانان ماده سه تعریف نشده و به صورتی در هاله ای از ابهام است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اشاره كرد: به سبب شفاف نبودن موارد قانونی در این زمینه، دقیقاً مشخص نشده كه محیط بانان در چه شرایطی می توانند به سمت خودرو یا فرد متخلف كه وارد منطقه شده و مبادرت به شكار كرده و یا دارای سلاح غیرمجاز می باشد، شلیك كنند و فقط به صورت پدافندی سلاح به دست محیط بانان داده ایم و آن هم زمانی كه جانشان در خطر باشد می تواند استفاده كنند كه متاسفانه اثبات این مساله در محاكم قضایی برای محیط بانان دشوار است.
وی اشاره كرد: با پیگیری های صورت گرفته حدود ۱۲۷ عدد دوربین برای مستندسازی روی البسه محیط بانان به كار گرفته شده كه می توانند مستندات بسیار خوبی برای محاكم قضایی باشد.

محبت خانی درباب تعاملات با قوه قضائیه بیان كرد: در نشستی كه با حضور رئیس قوه قضاییه داشتیم حجت الاسلام رئیسی دستور داد ضمن اینكه شعبه های ویژه محیط زیست در استان ها تشكیل گردد، قضات استانی نیز برای حفاظت بهتر از ابنیه محیط زیستی كشور مشاوران محیط زیستی داشته باشند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست كشور تصریح كرد: سالانه ۳۰۰ نفر به جمعیت محیط بانی اضافه می شود و این روند تا ۱۰ سال ادامه خواهد داشت.
منبع:

1398/06/21
14:44:23
5.0 / 5
4844
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است