آلودگی هوا، مدارس تهران را تعطیل كرد

آلودگی هوا، مدارس تهران را تعطیل كرد

به گزارش لوازم حیوان خانگی تمامی مدارس استان تهران بجز ۲ شهرستان فردا تعطیل شد، یارانه ۴میلیونی برای ارتودنسی ۲ بیماری خاص، برون سپاری خدمات كمیته امداد با راه اندازی مراكز خیریه و نیكوكاری، اخطاریه هواشناسی درباره تشدید آلودگی هوای تهران و چهار شهر دیگر و... مهم ترین خبرهای اداره اجتماعی در ۲۳ آذر ماه بودند.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، برخی از مهم ترین اخبار اداره اجتماعی ایسنا در روز شنبه ۲۳ آذر ماه در ادامه می آید كه با كلیك بر روی هر یك از آنها می توانید متن كامل خبر را بخوانید:


تمامی مدارس استان تهران بجز ۲ شهرستان فردا تعطیل شد
معاون استانداری تهران از تعطیلی تمامی مدارس استان بجز دو شهرستان فردا یكشنبه اطلاع داد.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، تقی زاده در نشست كمیته اضطرار آلودگی هوای تهران كه به ریاست استاندار تهران برگزار شد، با اشاره به انباشت آلاینده ها و غلظت ذرات معلق هوای تهران اظهار داشت: تمامی مدارس استان در تمامی مقاطع در دو شیفت بامداد و بعدازظهر بجز دو شهرستان فیروزكوه و دماوند فردا یكشنبه تعطیل می باشد.

نوسازی تاكسی چقدر هزینه دارد؟

معاون فنی و بهره برداری سازمان تاكسیرانی شهر تهران شرایط استفاده رانندگان تاكسی از تسهیلات قرض الحسنه ۵۰ میلیون تومانی را شرح داد. علی محتشمی پور در گفتگو با ایسنا، با بیان این كه برپایه برنامه ریزی های انجام شده تاكسی های مدل ۸۷ به پایین می توانند از تسهیلات قرض الحسنه وام ۵۰ میلیونی با سود ۴ درصد با بازپرداخت ۵ ساله استفاده كنند، اضافه كرد: البته تاكسی های مدل ۸۸ یا ۸۹ كه گرفتار تصادف سنگین، سرقت مستند به مدارك آگاهی یا آتش سوزی شدند و دیگر قابلیت كارآیی هم ندارند می توانند از این تسهیلات استفاده كنند."حناچی" استعفای معاون حمل و نقل و ترافیك را پذیرفت

شهردار تهران استعفای معاون حمل و نقل و ترافیك را پذیرفت. پورسیدآقایی كه پیش از این مدیرعامل راه آهن بود، شهریور ماه سال ۹۶ با حكم محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران بعنوان معاون حمل و نقل ترافیك منصوب شد؛ در دوره مدیریت وی مرحله دوم طرح LEZ، تغییر در اجرای طرح ترافیك و طرح كاهش آلودگی هوا اجرایی شد.یارانه ۴میلیونی برای ارتودنسی ۲ بیماری خاص / سبد خونِ تالاسمی ها جدا می شود

كارشناس هموفیلی و تالاسمی اداره بیماران خاص وزارت بهداشت، خدمات جدیدی را كه مقرر است به هموفیلی ها و تالاسمی ها عرضه شود، شرح داد. دكتر راضیه حنطوش زاده در گفت گو با ایسنا، با اشاره به خدمات مراكز جامع بیماران خاص، اضافه كرد: این مراكز خدمات مختلفی را در حوزه دندان پزشكی، فیزیوتراپی و... عرضه می دهند و خدمات شان در حال توسعه هم هست. بعنوان مثال اعلام نموده ایم كه خدمات توان بخشی هم باید در این مراكز برای بیماران خاص صورت گیرد. همینطور در حوزه دندان پزشكی طبق روال، سالانه ۸۰۰ هزار تومان كمك هزینه درمانی به بیماران خاص می پردازیم و برای ارتودنسی این بیماران هم بابت هر بیمار، چهار میلیون تومان یارانه می دهیم. در عین حال اگر بیماری به بستری نیاز داشت، تا سقف یك میلیون تومان بعنوان كمك هزینه فرانشیز بستری از جانب وزارت بهداشت پرداخت می شود.

تشكیل جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی جهت بررسی كیك های مشكوك

معاون كل وزارت بهداشت از تشكیل جلسه شورایعالی سلامت و امنیت غذایی جهت بررسی بیشتر ابعاد توزیع كیك های مشكوك اطلاع داد و اظهار داشت: این جلسه امروز (۲۳ آذرماه) با حضور دستگاه های ذی ربط برگزارو نتایج آن متعاقبا اعلام می شود.

استان های ركورددار افراد فاقد بیمه

معاون كل وزارت بهداشت با اشاره به اینكه بیشترین افراد فاقد بیمه در استان تهران زندگی می كنند، اظهار داشت: حدود ۳۰ درصد از مردم پایتخت فاقد بیمه هستند و استان های خراسان شمالی، اصفهان و استان خوزستان در رتبه های دوم و چهارم قرار دارند. حریرچی با اشاره به اینكه در سال ۹۵ حدود ۹۱ درصد مردم بیمه شده بودند، اظهار نمود: از این میزان ۹۴ درصد را فقرا و ۹۹/۵ درصد را افراد ثروتمند تشكیل می دادند. در این میان بدترین حالت متوجه افراد قشر متوسط در كشور بود كه تنها ۸۸/۱ درصد بیمه شده بودند. این نشان داده است كه پیام ما به قشر متوسط به درستی منتقل نشده است.
وی در مورد رده سنی افراد فاقد بیمه اظهار داشت: ۵۴ درصد افراد بین ۲۰ تا ۴۰ سال فاقد بیمه هستند كه این نشان داده است افراد با تصور اینكه همیشه سالم هستند نسبت به بیمه شدن در این سن كوتاهی می كنند در حالیكه بروز بعضی از بیماری ها مانند سكته های قلبی و مغزی در این سن اتفاق می افتد.

برون سپاری خدمات كمیته امداد با راه اندازی مراكز خیریه و نیكوكاری

رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) تقویت روحیه خیرخواهی و آغاز پروژه «ترویج خیر و احسان» را بعنوان یكی از برنامه های قطعی آینده كمیته امداد معرفی نمود و اظهار داشت: امیدواریم با نوآوری در این بخش بتوانیم بخش عمده ای از خدماتی كه به مددجویان و جامعه هدف كمیته امداد عرضه می دهیم را به مردم و خیران برون سپاری نماییم. سید مرتضی بختیاری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه یكی از سوالات جدی در كمیته امداد امام خمینی(ره) این است كه تا چه زمان می خواهیم به بودجه های دولتی وابسته باشیم؟ اظهار داشت: همانطور كه می دانید یكی از انتظارات اولیه از حاكمیت این است كه افرادی كه تحت پوشش كمیته امداد یا بهزیستی هستند، مورد رسیدگی قرار بگیرند و به آنها مستمری پرداخت گردد.

هشدار درباره مصرف مُسكن های مخدردار + عوارض

مدیرعامل موسسه دانش اعتیاد و روان شناسی ایرسا ضمن اخطار نسبت به مصرف قرص های مسكن مانند استامینوفن، كدئین، دیفنوكسیلات، شربت اكسپكتورانت و... بیان كرد: پایه این قرص ها مخدر است كه درمان معتادان به قرص های مسكن از درمان معتادان به مواد مخدر، به شدت سخت تر است. این درمانگر اعتیاد در بخش دیگری از اظهارات خود تصریح كرد: برخی سودجویان این قرص ها را در چارچوب نامهای مستعار مانند كپسول های ضد درد، ضد خماری و... به فروش می رسانند و این گونه اظهار می كنند كه این داروها پایه گیاهی دارد، این درحالیست كه بررسی های كارشناسان حوزه اعتیاد نشان داده است كه پایه اصلی این قرص ها دیفنوكسیلات، استامینوفین، كدئین، ترامادول و... است كه با مقداری پودرهای گیاهی طعم دار تركیب شده اند.


توضیح وزیر آموزش و پرورش درباره كیك های آلوده به قرص/بوفه های مدارس از مراكز رسمی خرید كنند
وزیر آموزش و پرورش درباره وجود كیك های مشكوك و آلوده به قرص در مدارس توضیحاتی ارائه نمود. محسن حاجی میرزایی در حاشیه مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانش آموزی كه در دبیرستان نمونه دولتی منطقه ۲ آموزش و پرورش برگزار گردید در اینباره اظهار نمود: این كیك ها لزوما در مدرسه یافت نشده و در بعضی استان ها داخل برخی از كیك ها قرص هایی قرار داده شده است كه بررسی ها نشان داده است این كار در فرایند تولید اتفاق نیفتاده بود.
وی ادامه داد: این قرص ها تغییر شكل و رنگ نداشته اند، ازاین رو در فرآیند تولید وارد كیك ها نشده بود و با عنایت به این شرایط سفارش ما به همه مدارس این است كه بوفه های مدارس منحصرا از مراكز رسمی توزیع، اقلام مورد نیاز دانش آموزان را خریداری كنند.اگر كنكور بگذارد پژوهش در كشور رشد می كند

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینكه گاهی دانش آموزان در حیطه فعالیتهای پژوهشی گرفتار رقابت زدگی می شوند و هدف این رقابت ها دیگر آموزش و تعلیم و تربیت نیست اظهار داشت: اگر كنكور بگذارد پژوهش در كشور رشد خواهد نمود.

از اعتبار ۱۵۰ میلیون یورویی تا دریافت عوارض از كالاهای مخرب محیط زیست

مدیر كل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینكه درلایحه بودجه سال۱۳۹۹ مبلغی برای مدیریت پسماندها از محل صندوق توسعه ملی در كشور در نظر گرفته شده است، اظهار نمود: علاوه بر این بر طبق این لایحه مقرر است كه كالاهایی كه مصرف آنها منجر به تولید پسماند مخرب محیط زیست می شود، تعیین و مشمول پرداخت عوارض شوند.

اخطاریه هواشناسی درباره تشدید آلودگی هوای تهران و چهار شهر دیگر

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی فردا و پس فردا (۲۴ و ۲۵ آذرماه) كیفیت هوای شهرهای تهران، كرج، اراك، اصفهان و قزوین در شرایط ناسالم برای همه گروه ها قرار می گیرد.

تغییر رویكرد موادفروشان از فضای حقیقی به مجازی

با رشد استارت آپ ها و شركت های عرضه دهنده خدمات حمل و نقل مسافر و كالا، احتمال سوء استفاده از این فضا از جانب قاچاقچیان موادمخدر هم وجود دارد، موضوعی كه رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از رصد و برخورد با موارد مجرمانه در آن اطلاع داده است.

سرقت برای مهاجرت از كشور

سارقی كه قصد داشت با درآمد حاصل از فروش اموالی كه سرقت كرده بود، به خارج از كشور مهاجرت كند، به همراه همدستش دستگیرشد.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، تیتر پنج خبر پربازدید اداره اجتماعی ایسنا در ۲۳ آذر ماه در ادامه می آید كه با كلیك بر روی آنها می توانید به متن كامل خبر دسترسی داشته باشید:

توضیح وزیر آموزش و پرورش درباره كیك های آلوده به قرص/بوفه های مدارس از مراكز رسمی خرید كنند

جلسه كمیته اضطرار آلودگی هوای تهران عصر امروز تشكیل می شود

نامه محیط زیست برای توقف پیش فروش خودرو های یورو ۴

هشدار درباره مصرف مُسكن های مخدردار + عوارض

یارانه ۴میلیونی برای ارتودنسی ۲ بیماری خاص / سبد خونِ تالاسمی ها جدا می شود
1398/09/24
11:51:44
5.0 / 5
4409
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است