در كارگروه كاهش مصرف پلاستیك تاكید شد

تدوین شیوه نامه اجرایی كاهش مصرف پلاستیك با مشاركت همه بخش ها

تدوین شیوه نامه اجرایی كاهش مصرف پلاستیك با مشاركت همه بخش ها

لوازم حیوان خانگی: نشست كارگروه كاهش مصرف پلاستیك با تاكید بر ابلاغیه شهردار تهران درباب ممنوعیت خرید و استفاده از ظروف یك بار مصرف در مجموعه شهرداری تهران توسط اداره كل محیط زیست و توسعه پایدار اجرا شد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، شینا انصاری مدیركل این مجموعه با اشاره به اینكه این اداره كل در حال تدوین شیوه نامه اجرایی كاهش مصرف پلاستیك با مشاركت همه بخش های ذیربط جهت ابلاغ به مجموعه شهرداری تهران است، اظهار داشت: طبق ماده ۶۲ برنامه سوم، شهرداری تهران موظف است نسبت به كاهش مؤثر مصرف ظروف یك بار مصرف در مجموعه خود اقدامات لازم را انجام دهد.
وی در ادامه اظهار داشت: بر این اساس باید با تدابیر لازم طی شناسایی وضعیت موجود، ضمن منع استفاده از ظروف پلاستیكی در مجموعه، به كاهش ۲۰ درصدی مصرف در واحدهای تابعه شهرداری تهران نائل شویم.
انصاری در ادامه اضافه كرد: شهرداری تهران از سال ها پیش كاهش مصرف كیسه های پلاستیكی را باتوجه به مصوبه سال ۱۳۸۸ شورای شهر دنبال كرده و هم اكنون با تاكید مجدد و بخشنامه شهردار تهران در صدد است تا با ابلاغ دستورالعمل اجرایی، مصرف محصولات پلاستیكی و یك بار مصرف را در زیر مجموعه های خود محدود كند.
مدیر كل محیط زیست و توسعه پایدار اضافه كرد: بدین جهت كارگروه حاضر با هدف تهیه دستورالعمل اجرایی، تدوین فاكتورهای نظارت و ارزیابی و تعریف فرآیندهایی جهت اجرای بخشنامه شهردار تهران تشكیل شده است.
لازم به ذكر است این كارگروه با مشاركت همه بخش های ذی ربط جهت ارائه نظرات و پیشنهادات بمنظور اثربخشی بیشتر هر ماه یكبار در اداره كل محیط زیست و توسعه پایدار بعنوان دبیرخانه كارگروه كاهش مصرف پلاستیك انجام می شود.


منبع:

1398/10/26
15:16:38
5.0 / 5
4566
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است