موضع تند ترامپ در مقابل هشدارهای اقلیمی در اجلاس داووس

موضع تند ترامپ در مقابل هشدارهای اقلیمی در اجلاس داووس

لوازم حیوان خانگی: دونالد ترامپ در سخنرانی خود در مجمع جهانی اقتصاد در ˮداووسˮ با حمله به فعالان زیست محیطی و هشدارهای آنها درمورد بحران اقلیمی، از رهبران اقتصادی جهان خواست تا از گوش دادن به این ˮپیام آوران سرنوشت شومˮ اجتناب كنند.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، تغییرات اقلیمی موضوع اصلی مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس بوده است.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در نشست داووس ضمن ادعا بر ركورد رشد آمریكا، فعالان زیست محیطی در زمینه گرمایش زمین را با كسانی كه از انفجار جمعیت در دهه ۱۹۶۰ و گرسنگی جمعی و قحطی گسترده در دهه ۱۹۷۰ میلادی می ترسیدند، مقایسه كرد.
رئیس جمهوری آمریكا همچون سخنرانی دو سال پیش خود در مجمع جهانی اقتصاد، بر سیاست "نخست آمریكا" و ارجحیت منافع ایالات متحده بر سایر كشورها اصرار كرد.
ترامپ در سخنرانی خود با بیان این كه "افرادی كه علاقه دارند زنگ خطرها را روشن كنند، همیشه یك چیز می خواهند و آن میل به تسلط و كنترل بر همه جنبه های زندگی ماست"، این افراد را وارثانِ "طالع بین های احمق دیروزی" خواند.
دونالد ترامپ بطور مستقیم از گرتا تونبرگ، فعال نوجوان محیط زیست كه در بین مخاطبان این جلسه حضور داشت، نام نبرد. این دو هم چنین مواجهه رودررو در این جلسه نداشتند اما بسیاری، كنایه های ترامپ به فعالان زیست محیطی را متوجه گرتا تونبرگ دانستند.
ترامپ هم چنین اعلام نمود كه آمریكا به ابتكار عملی برای كاشت، احیا و حفاظت از یك تریلیون درخت ملحق خواهد شد. این در حالیست كه وی از طرف دیگر در سخنرانی خود از صنایع زغال سنگ و نفت حمایت كرد.
ترامپ این سخنرانی را در حالی ایراد كرد كه ساعاتی پس از آن، روند محاكمه استیضاح وی در مجلس سنای آمریكا آغاز شد.
تنها ساعتی بعد از اظهارات دونالد ترامپ، گرتا تونبرگ فعال ۱۷ ساله سوئدی كه هدایت یك رشته اعتراض ها را در مدارس سراسر جهان عهده دار بوده تا خواهان اقدام فوری برای مقابله با گرمایش زمین شود، سخنرانی كرد.
این نوجوان سوئدی كه برای دومین سال پی در پی در نشست مجمع جهانی اقتصاد در سوئیس سخنرانی می كرد با انتقاد از ادعای ترامپ در خصوص حمایت وی از ابتكار عمل جدید برای كاشت یك تریلیون درخت گفت: كره زمین هم چنان در حال سوختن در آتش است و عدم واكنش افرادی مانند ترامپ موجب شعله ورتر شدن این آتش سوزی ها می شود.
تونبرگ با بیان این كه كاشت درختان راهكاری برای حفظ محیط زیست است، اشاره كرد: با این وجود این راهكار كافی نیست و ما تنها به كاهش انتشار گازهای گلخانه ای نیاز نداریم، بلكه جهان باید انتشار این گازها را متوقف نماید.
وی در این جلسه سه خواسته اصلی خودرا بیان كرد كه شامل توقف سرمایه گذاری در استخراج سوخت های فسیلی توسط شركت ها، بانك ها، موسسات و دولت ها، اختتام فوری همه یارانه های سوخت های فسیلی و خروج فوری از سرمایه گذاری ها در سوخت های فسیلی بود.
تونبرگ هم چنین اشاره كرد: ما نمی خواهیم این كار را در سال ۲۰۵۰ میلادی، ۲۰۳۰ یا حتی ۲۰۲۱ انجام دهید. می خواهیم همین الان این اقدامات را انجام دهید.
بنا بر گزارش روزنامه گاردین، این فعال ۱۷ ساله مدافع محیط زیست در قسمتی از سخنانش اصرار كرد كه كشورها به اهداف تعیین شده در توافق پاریس پایبند نیستند و تنها در این مورد سخنرانی های طولانی ایراد می كنند.
منبع:

1398/11/03
20:23:19
5.0 / 5
4835
تگهای خبر: اقلیم , حفاظت , حمایت , درختان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است