تلفات پرندگان مهاجر به سواحل بندرگز هم رسید

تلفات پرندگان مهاجر به سواحل بندرگز هم رسید

به گزارش لوازم حیوان خانگی ایسنا/گلستان رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره كل محیط زیست گلستان اظهار داشت: بعد تلفات پرندگان آبزی مهاجر در سواحل بندرتركمن، حال تلفات پرندگان به سواحل بندرگز هم رسیده و روز گذشته لاشه ۲۲۰۰ قطعه پرنده از سواحل این شهرستان جمع آوری شده است.محمود شكیبا در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: از حدود ۱۰ روز قبل بود كه روزانه تلفات پرندگان مهاجر آبزی را در سواحل بندر تركمن داریم. طی دو روز گذشته تلفات پرندگان به سواحل بندرگز هم رسیده، به صورتی كه روز گذشته تلفات در بندرتركمن كم شده بود ولی در بندرگز خیلی زیاد بود.

وی بیان نمود: مجموعاً طی این مدت حدود ۸۰۰۰ قطعه پرنده مهاجر در سواحل این دو شهرستان در غرب گلستان و شرق خلیج گرگان تلف شده است.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره كل محیط زیست گلستان خاطرنشان كرد: بیشتر از ۹۰ درصد پرندگان تلف شده از گونه چنگر و مابقی از گونه های كشیم، مرغابی و فلامینگو هستند.

شكیبا بابیان اینكه لاشه پرندگان با حضور كارشناسان دامپزشكی به صورت بهداشتی دفن می شود، اضافه كرد: علت مرگ ومیر پرندگان هنوز از جانب دامپزشكی اعلام نشده است.

وی تاكید كرد: پایش منظم و مستمر سواحل استان به صورت روزانه تا آخر مشاهده تلفات پرندگان مهاجر آبزی ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره كل محیط زیست گلستان بیان نمود: تا وقتی كه علت مرگ ومیر پرندگان مشخص نشده از مردم و گردشگران درخواست می نماییم كه از نزدیك شدن به سواحل این مناطق اجتناب كنند. همینطور در صورت مشاهده پرندگان بیمار و یا لاشه پرندگان، هیچگاه به آنها دست نزنند و مبحث را با شماره تماس ۱۵۴۰ به كارشناسان محیط زیست اطلاع دهند.
1398/12/06
15:45:10
5.0 / 5
4279
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است