مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران خواستار شد

اعمال اشد مجازات برای تخلیه كنندگان پسماندها در مكان های غیرمجاز

اعمال اشد مجازات برای تخلیه كنندگان پسماندها در مكان های غیرمجاز

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: باتوجه به اینكه در شرایط فعلی حتی برخی پسماندهای خانگی هم می تواند حامل ویروس كرونا باشد، خواهان اعمال اشد مجازات قانونی برای تخلیه كنندگان پسماندها در مكان های غیرمجاز هستیم.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سعید محمودی اظهار نمود: یكی از اولویت های گشت و پایش های محیط زیست استان تهران در شرایط فعلی در كنار سایر ماموریت ها و وظایف ذاتی، نظارت بر شیوه صحیح مدیریت پسماندها و پایش دقیق حوزه استحفاظی شهرستانهای استان بمنظور كنترل و جلوگیری از هرگونه رهاسازی و تخلیه پسماندها در محیط های طبیعی، اطراف جادهها و مكانهای غیر مجاز است.
وی با تاكید بر اینكه درحال حاضر هرگونه زبالهای می تواند به صورتی زباله خطرناك باشد، اظهار داشت: هرچند سفارش های بهداشتی مكرر تاحدی سبب شده كه شهروندان حساسیت بیشتری نسبت به ویروس كرونا داشته باشند اما باید این نكته را هم مد نظر قرار داد كه برخی بیماران كرونایی در منزل قرنطینه می شوند و برخی هم دوران نقاهت را در منزل سپری می كنند و در این شرایط امكان بی خطرسازی پسماندهای تولیدی در خانه وجود ندارد و بعضی از پسماندهای حاصل از نگهداری این بیماران ممكنست با پسماندهای عادی مخلوط شود.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با اعلان اینكه بر این اساس نظارت ها درباب مدیریت پسماندها با حساسیت و دقت بیشتری از طرف محیط زیست انجام می شود، اظهار نمود: درصورتی كه مأموران محیط زیست در گشت و پایش های خود با تخلیه كنندگان پسماندها چه عادی و چه پزشكی در محیط های غیرمجاز مواجه شوند و یا درصورت مشخص شدن اینكه این پسماندهای رها شده مربوط به كدام مركز درمانی و یا چه كسی است، اساسا برخورد محیط زیست قهری، قانونی و با درخواست اشد مجازات قانونی همراه خواهد بود.
محمودی اشاره كرد: در شرایط فعلی وظیفه قانونی و اخلاقی ما قطع زنجیره انتقال این ویروس و رعایت كامل ضوابط بهداشتی و قوانین محیط زیستی به ویژه در حوزه مدیریت پسماندهاست و در این رابطه باید همه ما به فكر كاهش هرگونه فشار كاری از كادر درمان این بیماری و حفظ سلامت شهروندان باشیم.
وی از مسئولان حوزه مدیریت پسماندها بویژه شهرداری ها و بخشداری های شهرستان های استان همین طور مراكز درمانی و بیمارستان ها و حاملان پسماندها نیز خواست تا ملاحظات و دقت خودرا در این عرصه بیشتر و از بروز هرگونه تخلف احتمالی جلوگیری نمایند.
به گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران، مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران نیز از شهروندان خواست ضمن رعایت كلیه سفارش های بهداشتی خصوصاً در مورد پسماندها، هرگونه تخلف محیط زیستی بویژه تخلیه پسماندها در مكان های غیر مجاز را با ذكر مستندات لازم و شماره خودرو حمل كننده به شماره تماس ۱۵۴۰ و یا شماره ۰۹۱۰۰۱۲۳۳۱۵ اطلاع دهند.
منبع:

1399/01/16
17:07:45
5.0 / 5
3203
تگهای خبر: پزشك , حفاظت , گونه , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است