چرا كرونا به محیط زیست صدمه می زند؟

چرا كرونا به محیط زیست صدمه می زند؟

به گزارش لوازم حیوان خانگی شیوع كروناویروس با وجود دستاوردهایی كه برای حفظ محیط زیست داشته اما همچنان عاملی تهدیدكننده برای آن بشمار می رود.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، کاهش آلودگی هوا، کمتر شدن ترددهای جاده ای و آبی شدن آسمان همچون شرایطی است که شهرها و روستاهای سراسر جهان از زمان شیوع کروناویروس با آن مواجه بوده اند. هرچند بررسی ها از آن حکایت می کند که بیماری کووید-۱۹ با تاثیرات منفی بر محیط زیست هم همراه می باشد.
با شیوع کروناویروس میزان تولید و استفاده از ماسک های جراحی، دستکش و تجهیزات حفاظتی افزایش قابل توجهی پیدا کرده است و دولت ها در تلاش هستند تا ذخایر این محصولات را ارتقاء دهند.
وجود چنین محصولاتی در این شرایط ضرروی است اما تمامی این مواد و زباله های پلاستیکی در نهایت به اقیانوس ها و دریاها راه پیدا می کنند. در این شرایط فعالان محیط زیستی نگران هستند همه گیری کووید-۱۹ تلاشهای آنان را به منظور کاهش آلودگی پلاستیکی با چالش جدی مواجه کند.
از افرادی که دستکش ها و ماسک های خویش را در شهرهای سراسر جهان رها می کنند گرفته تا قوانین مهم مربوط به مصرف پلاستیک ها، در بحبوحه این "بحران سلامت عمومی" در عصر معاصر کم اهمیت شده یا اجرای آنها به تاخیر افتاده است.
به گزارش شبکه خبری CNN، کارشناسان تاکید دارند آلودگی پلاستیکی از مشکلات جهانی است که بشر قبل از آغاز همه گیری کووید-۱۹ با آن روبرو بوده است اما حالا مشاهده می شود پیشرفت های حائز اهمیت بدست آمده کم اهمیت شده است.1399/02/16
13:57:41
5.0 / 5
3047
تگهای خبر: آب , آلودگی , حفاظت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است