بروزرسانی شد،

آخرین وضعیت آتش سوزی خائیز در خوزستان و كهگیلویه و بویراحمد

آخرین وضعیت آتش سوزی خائیز در خوزستان و كهگیلویه و بویراحمد

لوازم حیوان خانگی: از تهران آتش سوزی منطقه حفاظت شده خائیز كهگیلویه كه از روز 5 شنبه 8 خردادماه شروع شده و از جنگل های خوزستان نیز به جنگل های كهگیلویه سرایت كرده بود، برای چندمین بار در هر دو استان مهار شده است.


سوختگی جوان ۲۸ ساله و مصدومیت ۹ نفر در آتش سوزی های اخیر کهگیلویه و بویراحمد
مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد از سوختگی شدید یک جوان در عملیات اطفاء حریق، آتش سوزی جنگل های "دیل" گچساران آگاهی داد.
«وحید محمدی تبار» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه کرد: متاسفانه "البرز زارعی کوهسرک" ۲۸ ساله از داوطلبان مهار آتش سوزی "دیل" از چند ناحیه گرفتار سوختگی شده است.
وی اظهارکرد: این فرد که عضو تشکلهای مردم نهاد و تیم کوهنوردی بود به همراه سه نفر دیگر در حال خاموش کردن آتش جنگل های دیل بود که در محاصره آتش قرار می گیرند، به صخره ای پناه می برند که سه نفر از صخره بالا می روند و نفر چهارمی که آقای زارعی بود بدلیل سقوط از ناحیه کمر لطمه دیده و چون امکان فرار مجدد را نداشته وسط علف های در حال سوختن قرار گرفته و این مساله منجر به سوختگی شدید این جوان می شود.
مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد: این جوان الان در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج بستری و تحت درمان است، با بعضی از مسئولان با او ملاقات داشتیم و الان وضعیت روحی مطلوبی دارد.
محمدی تبار اشاره کرد: امیدوارم با تلاش مجموعه دانشگاه علوم پزشکی هر چه سریعتر این جوان بهبود پیدا کند.
وی افزود: چون این جوان در عملیات اطفاء حریق شرکت داشته، پیگیری لازم جهت انجام امور درمانی وی از طرف بیمه ایران و اداره کل منابع طبیعی صورت گرفت تا تحت پوشش بیمه قرار گیرد.
مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مصدومیت برخی نیروهای کمک کننده به مهار آتش سوزی جنگل ها و مراتع استان هم عنوان کرد: ۳ نفر در آتش سوزی خائیز، ۴ نفر در آتش سوزی "خونگه بنار" گچساران و ۲ نفر در آتش سوزی جنگل های دیل گرفتار مصدومیت شدند.
محمدی تبار اشاره کرد: مصدومان آتش سوزی جنگل های استان با در رفتن پا و کتف و یا سوختگی مواجه گشتند.
وی بیان کرد: در مجموع بوسیله بالگردهای ارتش، سپاه، شرکت نفت و گاز گچساران و هلال احمر حدود ۷۰۰ سورتی پرواز جهت هلی برد و انتقال نیروها و آب پاشی برای مهار آتش سوزی جنگل های "خامی"، "خائیز" و "دیل" انجام شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در این رابطه از مهار کامل آتش در خائیز آگاهی داد و اظهار داشت: همچنان نیروهای منطقه در حال پایش وضعیت هستند.
محمدجواد اشرفی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت منطقه خائیز بعد از آتش سوزی، اظهار نمود: آتش سوزی خائیز از بامدادان روز گذشته (۱۲ خردادماه) مهار شده است. شاید به سبب وزش باد باردیگر زبانه های آتش بطور محدود شعله ور شود اما حریق کاملا خاموش شده است.
وی اضافه کرد: همچنان نیروهای منطقه در حال پایش وضعیت هستند تا در صورت وقوع حریق، سریعا نسبت به خاموش کردن آتش اقدام نمایند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار داشت: به سبب نوع انتشار دود به نظر می رسید لطمه زیادی به این منطقه وارد شده است. هنوز میزان خسارت وارد شده برآورد نشده است اما خسارت کمتر از آن چیزی است که بزرگ نمایی شده بود.
کنترل آتش سوزی جنگل های خائیز کهگیلویه
فرماندار شهرستان کهگیلویه هم از کنترل آتش سوزی جنگل های خائیز این شهرستان آگاهی داد.
علیرضا اتابک در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه کرد: آتش سوزی جنگل ها و مراتع منطقه حفاظت شده خائیز که در اواخر وقت دوشنبه شب مجدد شعله ور شده بود، مهار و کنترل شده است.
وی اظهارکرد: با وجود گرما، باد شدید و وجود کُنده های نیم سوخته احتمال بازگشت آتش وجود دارد.
فرماندار شهرستان کهگیلویه اشاره کرد: باید تا (۴۸ ساعت) دو روز آینده نیروها در منطقه حضور داشته باشند تا در صورت شعله ور شدن کنده های باقی مانده در سریع ترین زمان ممکن مبادرت به خاموش کردن آتش کنند.
اتابک بیان کرد: نیروهای مردمی، منابع طبیعی و محیط زیست امدادی برای مقابله با شعله ور شدن مجدد آتش در منطقه حضور دارند و کمک می کنند.
خائیز باردیگر شعله ور شد
این در حالی است که بامدادان امروز مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از شعله ور شدن مجدد آتش سوزی جنگل ها و مراتع منطقه حفاظت شده خائیز آگاهی داده است.
اسدالله هاشمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا عنوان کرده بود: بیش از ۴۰ نفر از نیروهای مردمی و محیط زیست در حال مهار و خاموش کردن آتش هستند.1399/03/14
14:28:39
5.0 / 5
2537
تگهای خبر: آب , پزشك , جنگل , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است