اخطار كارشناسان استرالیایی درباره كوآلاها

اخطار كارشناسان استرالیایی درباره كوآلاها

لوازم حیوان خانگی: نتایج یك مطالعه زیست محیطی پیشبینی كرده است كه تا قبل از سال ۲۰۵۰ میلادی جمعیت كوآلاها در ایالت ˮنیوساوث ولزِˮ استرالیا منقرض می شود.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در بررسی گروهی از کارشناسان حیات وحشِ این کشور آمده است: درصورتیکه دولت استرالیا اقدامی در جهت پیشگیری از نابودی زیستگاه های طبیعی کوآلاها اتخاذ نکند، این گونه جانوری قبل از سال ۲۰۵۰ در ایالت نیوساوث ولز منقرض می شود.
همچنین بررسی های اولیه از آن حکایت می کند که برآورد دولت استرالیا در خصوص اینکه ۳۶ هزار کوآلا در ایالت نیوساوث ولز وجود دارند، منسوخ و غیرقابل اعتماد است.
در این گزارش تاکید شده است: نابودی زیستگاه های طبیعی، اصلی ترین تهدیدی است که بقای این گونه جانوری را تهدید می کند و قطع درختان و پاکسازی زیستگاه ها در این منطقه به دست انسان ها همچنان ادامه دارد.
همچنین به قول محققان، نابودی زیستگاه های طبیعی در کنار آتش سوزی های جنگلی ۲۰-۲۰۱۹ باعث شد به صورت تقریبی ۲۴ درصد از زیستگاه های کوآلاها در مناطق عمومی تحت تأثیر قرار گیرد. همینطور در بعضی از مناطق حدود ۸۱ درصد از زیستگاه های این جانوران در آتش سوخته است.
به گفته محققان، تغییرات اقلیمی شدت تهدیدهای متوجه گونه های جانوری همچون خشکسالی و آتش سوزی را افزایش داده است.
به نوشته روزنامه گاردین، در این گزارش آمده است: با عنایت به مقیاس خسارت ناشی از آتش سوزی احتمال می رود که جمعیت کوآلاها پیش از سال ۲۰۵۰ در ایالت نیوساوث ولز منقرض شوند و اقدام فوری دولت برای حفاظت از زیستگاه این گونه جانوری و بر طرف ساختن تهدیدات دیگر ضروریست.
منبع:

1399/04/11
13:42:39
5.0 / 5
2153
تگهای خبر: اقلیم , جانور , جنگل , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است