آغاز شنبه های بدون پسماند در شمال تهران

آغاز شنبه های بدون پسماند در شمال تهران

لوازم حیوان خانگی: معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری این منطقه یك اظهار داشت: شنبه های بدون پسماند با هدف نهادینه كردن فرهنگ زیست محیطی بین شهروندان و تفكیك پسماند خشك از مبداء از اول شهریور ماه سال جاری شروع می شود.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مانی جعفریان با بیان مطلب فوق اظهار داشت: در امتداد اجرای طرح کاپ(کاهش پسماند)، شنبه های بدون پسماند با هدف آموزش های شهروندی و مشارکت افراد در حفظ محیط زیست شهری، ارتقاء راندمان در زمینه خدمات رسانی شهری و مدیریت بهینه بهداشت از شنبه اول شهریور ماه سال جاری در محلات شمال تهران اجرا می شود.
او اظهار داشت: با اجرای این طرح آموزشگران بازیافت در محلات ۲۷ گانه شمال تهران حضور و در مراکز اداری، تجاری، مسکونی در درباب تفکیک از مبدا و شنبه ها بدون پسماند خشک آموزش های لازم را به شهروندان ارائه می کنند.
جعفریان با اشاره به اینکه اجرای طرح «شنبه بدون پسماند» با این هدف صورت می گیرد که در یک روز از هفته، پسماندهای خشک تفکیک شده با حداکثر ظرفیت و با مکانیزم های تشویقی جمع آوری شوند افزود: در شنبه های بدون پسماند از شهروندان خواسته شده پسماند خشک خودرا روزهای شنبه ساعت ۸ بامداد در بیرون از خانه قرار دهند تا نیروهای خدمات شهری پسماند شهرداری منطقه یک نسبت به جمع آوری آنها اقدام نمایند.
طبق گزارش سایت شهر، وی ادامه داد: در این طرح نیروهای خدمات شهری پسماند با ماشین های ملودی در سطح نواحی حرکت کرده و مبادرت به جمع آوری پسماندها از در خانه خواهند کرد.
معاون شهردارمنطقه یک اشاره کرد: اگر شهروندان با ابعاد محیط زیستی تولید حجم بالای زباله و هزینه های گزافی که این امر به شهر تحمیل می کند آگاه شوند، حتما در اجرای طرح همکاری و مشارکت خواهند کرد.
منبع:

1399/05/26
23:52:10
5.0 / 5
1867
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است