هیدروگرافی و تصویربرداری آكوستیكی دریاچه قله سبلان برای اولین بار

هیدروگرافی و تصویربرداری آكوستیكی دریاچه قله سبلان برای اولین بار

رئیس گروه ژئوفیزیك دریای مدیریت زمین شناسی دریایی سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی از انجام پروژه علمی و تحقیقاتی هیدروگرافی و تصویربرداری آكوستیكی دریاچه قله سبلان در ارتفاع ۴ هزار و ۸۱۱ متری اطلاع داد.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محمدرضا انسانی، در اینباره اظهار نمود: این پروژه علمی و تحقیقاتی در ۲۹ مرداد سالجاری در چارچوب پروژه ای تحقیقاتی با مشارکت سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، انجمن هیدروگرافی و آبنگاری ایران و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان اردبیل به سرانجام رسید.
وی تصریح کرد: به تازگی هم پیرو تفاهم نامه ای که میان سازمان‎ زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح به امضا رسید، گروه ژئوفیزیک دریای دفتر بررسی های زمین شناسی دریایی برای مشارکت و همکاری در این عملیات اعلام آمادگی کرد.
رئیس گروه ژئوفیزیک دریای مدیریت زمین شناسی دریایی اضافه کرد: این پروژه با هدف برداشت اطلاعات عمق سنجی و تصویربرداری آکوستیکی از بستر دریاچه قله کوه سبلان در ارتفاع ۴۸۱۱ متری به منظور ثبت در یونسکو انجام شد.
بر مبنای اعلام سازمان زمین شناسی، انسانی با بیان این که برداشت های تصویربرداری آکوستیکی در شرایط خیلی سخت قله سبلان و توسط دستگاه ساید اسکن سونار متعلق به سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشورانجام شده، خاطرنشان کرد: دریاچه قله سبلان بعد از دریاچه ترِس Tres در شیلی با ارتفاع ۵۹۰۶ متر، دومین دریاچه مرتفع دنیا با ارتفاع ۴۸۱۱ متر است.
منبع:

1399/06/07
13:07:44
5.0 / 5
2006
تگهای خبر: آب , دستگاه , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است